Результаты «GOLDEN BALL DANCE FESTIVAL 2023»

Amateurs (students)
Professionals (teachers)

3 June, 2023

12:30 - [1] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Cha-cha-cha, Newcomer, B, Final

  • 1 - Astahova Elena - Kuznecov Vasiliy (352)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-cha
XWRLF1D
1352111115

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

12:30 - [1] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Cha-cha-cha, Bronze Open, A, Final

  • 1 - Snatkina Elena - Plotnikov Sergey (354)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-cha
XWRLF1D
1354111115

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

12:30 - [1] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Cha-cha-cha, Bronze Open, C, Final

  • 1 - Maklakova Mariya - Minko Anatoliy (373)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-cha
XWRLF1D
1373111115

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

12:31 - [2] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Cha-cha-cha, Bronze Open, B, Final

  • 1 - Reshetnikova Svetlana - Plotnikov Sergey (354)
  • 2 - Rozhkova Vitalina - Magdisiuk Andrey (333)
  • 3 - Dosaeva Yuliya - Samohin Vyacheslav (362)
  • 4 - Dashenkova Oksana - Hayrulin Ruslan (323)
  • 5 - Trofimova Ol`ga - Pogozhev Artem (270)
  • 6 - Budnik Lyubov` - Solov`ev Egor (351)
  • 7 - Efimov Ivan - Polovinka Yuliya (284)
  • 8 - Demyashova Evgeniya - Medyankin Semen (272)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-cha
XWRLF11-21-31-41-51-61-71-8D
13541215134445555
23335122813334445
33623731212444455
432383444--144445
527024565-1124555
635165733--223455
728446687---11345
827278876-----135

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

12:33 - [3] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Cha-cha-cha, Silver Open, A, Final

  • 1 - Galanina Olesya - Litvinov Vladimir (264)
  • 1 - Evteeva Nataliya - Yudaev Anton (344)
  • 3 - Zotova Mariya - Epifanov Artem (285)
  • 4 - Koval`chuk Yuliya - Fedotov Dmitriy (288)
  • 5 - Dashenkova Oksana - Hayrulin Ruslan (323)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-cha
XWRLF11-21-31-41-5D
12641133223555
13442311323555
32853224113455
428844455---35
532355524-1125

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

12:34 - [4] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Cha-cha-cha, Silver Open, B, Final

  • 1 - Trofimova Ol`ga - Pogozhev Artem (270)
  • 2 - Shilenkina Irina - Sem`eshkin Dmitriy (334)
  • 3 - Rozhkova Vitalina - Magdisiuk Andrey (333)
  • 4 - Bliznyakova Anna - Zdanevich Aleksey (328)
  • 5 - Demyashova Evgeniya - Medyankin Semen (272)
  • 6 - ______
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-cha
XWRLF11-21-31-41-51-6D
127011112455555
233423331125555
333332525-23355
432844453--1455
527255244-11355

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

12:36 - [5] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Cha-cha-cha, Silver Open, C, Final

  • 1 - Zaharova Tat`yana - Fedotov Dmitriy (288)
  • 2 - Klimova Tat`yana - Aksenov Aleksandr (298)
  • 3 - Korchagina Galina - Aleksey Makagon (336)
  • 4 - Maklakova Mariya - Minko Anatoliy (373)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-cha
XWRLF11-21-31-4D
128832222-455
2298213132355
3336431341135
4373144412225

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

12:37 - [6] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Cha-cha-cha, Gold Open, A, Final

  • 1 - Vitoshinskaya Ekaterina - Sokolov Andrey (361)
  • 2 - Horova Anna - Elfimov Maksim (343)
  • 3 - Fedotova Marianna - Mahmuradzhaev Al`fred (348)
  • 4 - Astashkevich Aleksandra - Gerasimenok Kirill (338)
  • 5 - Anna Volosatyh - Dmitriy Bunin (280)
  • 6 - Evteeva Nataliya - Yudaev Anton (344)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-cha
XWRLF11-21-31-41-51-6D
136111111555555
234325362-23345
334832543-13455
433843624-12445
528054455---255
634466236-12225

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

12:39 - [7] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Cha-cha-cha, Gold Open, B, Final

  • 1 - Natal`ya Vyalushkina - Zevelev Aleksandr (360)
  • 2 - Nikolaeva Irina - Kaskin Nikolay (349)
  • 3 - Bol`shunova Liliana - Kucenko Il`ya (364)
  • 4 - Morgul`chik Elizaveta - Piskovackiy Konstantin (290)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-cha
XWRLF11-21-31-4D
1360121322455
2349213132355
3364332211355
429044444---5

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

12:40 - [8] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Cha-cha-cha, Gold Open, C, Final

  • 1 - Kal`chenko Marina - Yacenko Konstantin (314)
  • 2 - Prokof`eva Tamara - Salov Sergey (330)
  • 3 - Sokol Gustina - Makarov Artem (321)
  • 4 - Prohorova Tat`yana - Mazur Stanislav (365)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-cha
XWRLF11-21-31-4D
1314111124555
2330222311455
332133323-155
436544444---5

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

12:42 - [9] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Samba, Newcomer, B, Final

  • 1 - Astahova Elena - Kuznecov Vasiliy (352)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleSamba
XWRLF1D
1352111115

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

12:42 - [9] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Samba, Bronze Open, A, Final

  • 1 - Snatkina Elena - Plotnikov Sergey (354)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleSamba
XWRLF1D
1354111115

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

12:42 - [9] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Samba, Bronze Open, C, Final

  • 1 - Maklakova Mariya - Minko Anatoliy (373)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleSamba
XWRLF1D
1373111115

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

12:43 - [10] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Samba, Bronze Open, B, Final

  • 1 - Reshetnikova Svetlana - Plotnikov Sergey (354)
  • 2 - Dosaeva Yuliya - Samohin Vyacheslav (362)
  • 3 - Trofimova Ol`ga - Pogozhev Artem (270)
  • 4 - Rozhkova Vitalina - Magdisiuk Andrey (333)
  • 5 - Budnik Lyubov` - Solov`ev Egor (351)
  • 6 - Dashenkova Oksana - Hayrulin Ruslan (323)
  • 7 - Efimov Ivan - Polovinka Yuliya (284)
  • 8 - Demyashova Evgeniya - Medyankin Semen (272)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleSamba
XWRLF11-21-31-41-51-61-71-8D
13541314133455555
23623821213444445
327024336-1344555
43334142512245555
535152554-1125555
632375863--112345
728466778-----245
827287687-----135

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

12:45 - [11] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Samba, Silver Open, A, Final

  • 1 - Zotova Mariya - Epifanov Artem (285)
  • 2 - Galanina Olesya - Litvinov Vladimir (264)
  • 3 - Evteeva Nataliya - Yudaev Anton (344)
  • 4 - Koval`chuk Yuliya - Fedotov Dmitriy (288)
  • 5 - Dashenkova Oksana - Hayrulin Ruslan (323)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleSamba
XWRLF11-21-31-41-5D
12852152124445
22641225214445
33443411422355
428845333--345
532353445--135

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

12:46 - [12] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Samba, Silver Open, B, Final

  • 1 - Trofimova Ol`ga - Pogozhev Artem (270)
  • 2 - Shilenkina Irina - Sem`eshkin Dmitriy (334)
  • 3 - Rozhkova Vitalina - Magdisiuk Andrey (333)
  • 4 - Bliznyakova Anna - Zdanevich Aleksey (328)
  • 5 - Demyashova Evgeniya - Medyankin Semen (272)
  • 6 - ______
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleSamba
XWRLF11-21-31-41-51-6D
127012215244455
233423321135555
333331434113555
432854143112455
527245552-11255

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

12:48 - [13] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Samba, Silver Open, C, Final

  • 1 - Klimova Tat`yana - Aksenov Aleksandr (298)
  • 2 - Zaharova Tat`yana - Fedotov Dmitriy (288)
  • 3 - Maklakova Mariya - Minko Anatoliy (373)
  • 4 - Korchagina Galina - Aleksey Makagon (336)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleSamba
XWRLF11-21-31-4D
1298211133455
2288123212455
337333442-135
433644234-125

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

12:49 - [14] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Samba, Gold Open, A, Final

  • 1 - Vitoshinskaya Ekaterina - Sokolov Andrey (361)
  • 2 - Horova Anna - Elfimov Maksim (343)
  • 3 - Anna Volosatyh - Dmitriy Bunin (280)
  • 4 - Astashkevich Aleksandra - Gerasimenok Kirill (338)
  • 5 - Evteeva Nataliya - Yudaev Anton (344)
  • 6 - Fedotova Marianna - Mahmuradzhaev Al`fred (348)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleSamba
XWRLF11-21-31-41-51-6D
136111111555555
234322422-44555
328034253-13455
433843536--2345
534465345--1245
634856664---125

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

12:51 - [15] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Samba, Gold Open, B, Final

  • 1 - Bol`shunova Liliana - Kucenko Il`ya (364)
  • 2 - Nikolaeva Irina - Kaskin Nikolay (349)
  • 2 - Natal`ya Vyalushkina - Zevelev Aleksandr (360)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleSamba
XWRLF11-21-3D
136423212145
234912331235
236031123235

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

12:52 - [16] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Samba, Gold Open, C, Final

  • 1 - Kal`chenko Marina - Yacenko Konstantin (314)
  • 2 - Prokof`eva Tamara - Salov Sergey (330)
  • 3 - Sokol Gustina - Makarov Artem (321)
  • 4 - Prohorova Tat`yana - Mazur Stanislav (365)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleSamba
XWRLF11-21-31-4D
1314211123555
2330122312455
332133323-155
436544444---5

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

12:54 - [17] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Rumba, Bronze Open, A, Final

  • 1 - Snatkina Elena - Plotnikov Sergey (354)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleRumba
XWRLF1D
1354111115

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

12:54 - [17] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Rumba, Bronze Open, C, Final

  • 1 - Maklakova Mariya - Minko Anatoliy (373)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleRumba
XWRLF1D
1373111115

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

12:55 - [18] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Rumba, Bronze Open, B, Final

  • 1 - Reshetnikova Svetlana - Plotnikov Sergey (354)
  • 2 - Trofimova Ol`ga - Pogozhev Artem (270)
  • 3 - Astahova Elena - Kuznecov Vasiliy (352)
  • 4 - Budnik Lyubov` - Solov`ev Egor (351)
  • 5 - Dosaeva Yuliya - Samohin Vyacheslav (362)
  • 6 - Rozhkova Vitalina - Magdisiuk Andrey (333)
  • 7 - Dashenkova Oksana - Hayrulin Ruslan (323)
  • 8 - Efimov Ivan - Polovinka Yuliya (284)
  • 9 - Demyashova Evgeniya - Medyankin Semen (272)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleRumba
XWRLF11-21-31-41-51-61-71-81-9D
135412112355555555
227021527133344555
335238433--3444455
435164644---335555
536299251122233335
633347386--1223455
732383865--1123355
828455778----22455
927276999-----1225

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

12:57 - [19] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Rumba, Silver Open, A, Final

  • 1 - Galanina Olesya - Litvinov Vladimir (264)
  • 2 - Zotova Mariya - Epifanov Artem (285)
  • 3 - Evteeva Nataliya - Yudaev Anton (344)
  • 4 - Dashenkova Oksana - Hayrulin Ruslan (323)
  • 5 - Koval`chuk Yuliya - Fedotov Dmitriy (288)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleRumba
XWRLF11-21-31-41-5D
12641113234555
22852232114555
33443421312455
432353544--135
528845455---25

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

12:58 - [20] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Rumba, Silver Open, B, Final

  • 1 - Shilenkina Irina - Sem`eshkin Dmitriy (334)
  • 2 - Rozhkova Vitalina - Magdisiuk Andrey (333)
  • 3 - Trofimova Ol`ga - Pogozhev Artem (270)
  • 4 - Bliznyakova Anna - Zdanevich Aleksey (328)
  • 5 - Demyashova Evgeniya - Medyankin Semen (272)
  • 6 - ______
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleRumba
XWRLF11-21-31-41-51-6D
133422411244555
233333223-25555
327011335224455
432845142122455
527254554---255

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

13:00 - [21] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Rumba, Silver Open, C, Final

  • 1 - Zaharova Tat`yana - Fedotov Dmitriy (288)
  • 2 - Klimova Tat`yana - Aksenov Aleksandr (298)
  • 3 - Maklakova Mariya - Minko Anatoliy (373)
  • 4 - Korchagina Galina - Aleksey Makagon (336)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleRumba
XWRLF11-21-31-4D
1288123122455
2298211332355
3373344211235
433643244-125

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

13:01 - [22] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Rumba, Gold Open, A, Final

  • 1 - Vitoshinskaya Ekaterina - Sokolov Andrey (361)
  • 2 - Fedotova Marianna - Mahmuradzhaev Al`fred (348)
  • 3 - Anna Volosatyh - Dmitriy Bunin (280)
  • 4 - Horova Anna - Elfimov Maksim (343)
  • 5 - Astashkevich Aleksandra - Gerasimenok Kirill (338)
  • 6 - Evteeva Nataliya - Yudaev Anton (344)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleRumba
XWRLF11-21-31-41-51-6D
136114131334555
234852413123455
328031355113355
434326642-22335
533843526-12345
634465264-11235

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

13:03 - [23] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Rumba, Gold Open, B, Final

  • 1 - Nikolaeva Irina - Kaskin Nikolay (349)
  • 2 - Natal`ya Vyalushkina - Zevelev Aleksandr (360)
  • 3 - Bol`shunova Liliana - Kucenko Il`ya (364)
  • 4 - Morgul`chik Elizaveta - Piskovackiy Konstantin (290)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleRumba
XWRLF11-21-31-4D
1349123113455
2360211222555
336433243-145
429044434--15

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

13:04 - [24] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Rumba, Gold Open, C, Final

  • 1 - Kal`chenko Marina - Yacenko Konstantin (314)
  • 2 - Prokof`eva Tamara - Salov Sergey (330)
  • 3 - Sokol Gustina - Makarov Artem (321)
  • 4 - Prohorova Tat`yana - Mazur Stanislav (365)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleRumba
XWRLF11-21-31-4D
1314111223555
2330222112555
332133333--55
436544444---5

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

13:06 - [25] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Pasodoble, Newcomer, B, Final

  • 1 - Astahova Elena - Kuznecov Vasiliy (352)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCouplePasodoble
XWRLF1D
1352111115

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

13:06 - [25] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Pasodoble, Bronze Open, A, Final

  • 1 - Snatkina Elena - Plotnikov Sergey (354)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCouplePasodoble
XWRLF1D
1354111115

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

13:07 - [26] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Pasodoble, Bronze Open, B, Final

  • 1 - Dosaeva Yuliya - Samohin Vyacheslav (362)
  • 2 - Reshetnikova Svetlana - Plotnikov Sergey (354)
  • 3 - Trofimova Ol`ga - Pogozhev Artem (270)
  • 4 - Budnik Lyubov` - Solov`ev Egor (351)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCouplePasodoble
XWRLF11-21-31-4D
1362141114445
235432222-455
3270213331255
435143444--15

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

13:09 - [27] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Pasodoble, Silver Open, A, Final

  • 1 - Zotova Mariya - Epifanov Artem (285)
  • 2 - Galanina Olesya - Litvinov Vladimir (264)
  • 3 - Koval`chuk Yuliya - Fedotov Dmitriy (288)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCouplePasodoble
XWRLF11-21-3D
128511321345
226422112255
328833233-15

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

13:10 - [28] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Pasodoble, Silver Open, B, Final

  • 1 - Trofimova Ol`ga - Pogozhev Artem (270)
  • 2 - Shilenkina Irina - Sem`eshkin Dmitriy (334)
  • 3 - ______
detailed results ...

Detailed results

PlaceCouplePasodoble
XWRLF11-21-3D
127011112455
233422221155

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

13:12 - [29] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Pasodoble, Silver Open, C, Final

  • 1 - Zaharova Tat`yana - Fedotov Dmitriy (288)
  • 2 - Klimova Tat`yana - Aksenov Aleksandr (298)
  • 3 - Korchagina Galina - Aleksey Makagon (336)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCouplePasodoble
XWRLF11-21-3D
128812121355
229821312245
333633233-15

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

13:13 - [30] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Pasodoble, Gold Open, A, Final

  • 1 - Vitoshinskaya Ekaterina - Sokolov Andrey (361)
  • 2 - Horova Anna - Elfimov Maksim (343)
  • 3 - Astashkevich Aleksandra - Gerasimenok Kirill (338)
  • 4 - Anna Volosatyh - Dmitriy Bunin (280)
  • 5 - Fedotova Marianna - Mahmuradzhaev Al`fred (348)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCouplePasodoble
XWRLF11-21-31-41-5D
13611311144555
234325322-3445
33383123512445
428042444-1155
534854553--125

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

13:15 - [31] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Pasodoble, Gold Open, B, Final

  • 1 - Natal`ya Vyalushkina - Zevelev Aleksandr (360)
  • 2 - Nikolaeva Irina - Kaskin Nikolay (349)
  • 3 - Bol`shunova Liliana - Kucenko Il`ya (364)
  • 4 - Morgul`chik Elizaveta - Piskovackiy Konstantin (290)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCouplePasodoble
XWRLF11-21-31-4D
1360311222455
2349123132355
3364232311355
429044444---5

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

13:16 - [32] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Pasodoble, Gold Open, C, Final

  • 1 - Kal`chenko Marina - Yacenko Konstantin (314)
  • 2 - Prokof`eva Tamara - Salov Sergey (330)
  • 3 - Sokol Gustina - Makarov Artem (321)
  • 4 - Prohorova Tat`yana - Mazur Stanislav (365)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCouplePasodoble
XWRLF11-21-31-4D
1314111223555
2330222112555
332133333--55
436544444---5

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

13:18 - [33] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Jive, Newcomer, B, Final

  • 1 - Astahova Elena - Kuznecov Vasiliy (352)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleJive
XWRLF1D
1352111115

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

13:18 - [33] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Jive, Bronze Open, A, Final

  • 1 - Snatkina Elena - Plotnikov Sergey (354)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleJive
XWRLF1D
1354111115

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

13:19 - [34] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Jive, Bronze Open, B, Final

  • 1 - Reshetnikova Svetlana - Plotnikov Sergey (354)
  • 2 - Dosaeva Yuliya - Samohin Vyacheslav (362)
  • 3 - Trofimova Ol`ga - Pogozhev Artem (270)
  • 4 - Rozhkova Vitalina - Magdisiuk Andrey (333)
  • 5 - Budnik Lyubov` - Solov`ev Egor (351)
  • 6 - Dashenkova Oksana - Hayrulin Ruslan (323)
  • 7 - Demyashova Evgeniya - Medyankin Semen (272)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleJive
XWRLF11-21-31-41-51-61-7D
1354341113345555
2362112322455555
327022356-233455
433343525-123555
535155463--12455
632366744---2245
727277677-----15

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

13:21 - [35] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Jive, Silver Open, A, Final

  • 1 - Evteeva Nataliya - Yudaev Anton (344)
  • 2 - Galanina Olesya - Litvinov Vladimir (264)
  • 3 - Zotova Mariya - Epifanov Artem (285)
  • 4 - Koval`chuk Yuliya - Fedotov Dmitriy (288)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleJive
XWRLF11-21-31-4D
1344311133355
2264122221555
3285243411235
428843434--25

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

13:22 - [36] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Jive, Silver Open, B, Final

  • 1 - Trofimova Ol`ga - Pogozhev Artem (270)
  • 2 - Rozhkova Vitalina - Magdisiuk Andrey (333)
  • 3 - Shilenkina Irina - Sem`eshkin Dmitriy (334)
  • 4 - Dashenkova Oksana - Hayrulin Ruslan (323)
  • 5 - Demyashova Evgeniya - Medyankin Semen (272)
  • 6 - ______
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleJive
XWRLF11-21-31-41-51-6D
127011112455555
233322333-25555
333434421123555
432343244-12555
527255555----55

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

13:24 - [37] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Jive, Silver Open, C, Final

  • 1 - Klimova Tat`yana - Aksenov Aleksandr (298)
  • 2 - Zaharova Tat`yana - Fedotov Dmitriy (288)
  • 3 - Korchagina Galina - Aleksey Makagon (336)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleJive
XWRLF11-21-3D
129821111455
228812223145
333633332-15

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

13:25 - [38] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Jive, Gold Open, A, Final

  • 1 - Vitoshinskaya Ekaterina - Sokolov Andrey (361)
  • 2 - Horova Anna - Elfimov Maksim (343)
  • 3 - Astashkevich Aleksandra - Gerasimenok Kirill (338)
  • 4 - Anna Volosatyh - Dmitriy Bunin (280)
  • 5 - Evteeva Nataliya - Yudaev Anton (344)
  • 6 - Fedotova Marianna - Mahmuradzhaev Al`fred (348)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleJive
XWRLF11-21-31-41-51-6D
136111111555555
234322322-45555
333834536--2345
428043465--1345
534465253-12245
634856644---235

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

13:27 - [39] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Jive, Gold Open, B, Final

  • 1 - Nikolaeva Irina - Kaskin Nikolay (349)
  • 2 - Natal`ya Vyalushkina - Zevelev Aleksandr (360)
  • 3 - Bol`shunova Liliana - Kucenko Il`ya (364)
  • 4 - Morgul`chik Elizaveta - Piskovackiy Konstantin (290)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleJive
XWRLF11-21-31-4D
1349114133345
2360221312455
336433242-245
429044324-125

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

13:28 - [40] - PRO-AM INTERNATIONAL LATIN Single, Jive, Gold Open, C, Final

  • 1 - Kal`chenko Marina - Yacenko Konstantin (314)
  • 2 - Prokof`eva Tamara - Salov Sergey (330)
  • 3 - Sokol Gustina - Makarov Artem (321)
  • 4 - Prohorova Tat`yana - Mazur Stanislav (365)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleJive
XWRLF11-21-31-4D
1314112123555
2330221312455
332133323-155
436544444---5

Judges

X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
F - Syzrancev Dmitriy

13:30 - [41] - Golden Ball Cup Int. Latin (Multi dance), Bronze Open + Silver Open 3 dance (C/S/R) (Ch+S+R), A, Final

  • 1 - Evteeva Nataliya - Yudaev Anton (344)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumba
AMABYOIFE1PDAMABYOIFE1PDAMABYOIFE1PD
1344111111171111111171111111171

Judges

AM - Yarcev Pavel
AB - Asonov Il`ya
Y - Borovskiy Il`ya
O - Belorukov Evgeniy
I - Sokolova Aleksandra
F - Syzrancev Dmitriy
E - Mironchik Artem

13:30 - [41] - Golden Ball Cup Int. Latin (Multi dance), Bronze Open + Silver Open 3 dance (C/S/R) (Ch+S+R), B, Final

  • 1 - Dashenkova Oksana - Hayrulin Ruslan (323)
  • 2 - Demyashova Evgeniya - Medyankin Semen (272)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumba
AMABYOIFE11-2PDAMABYOIFE11-2PDAMABYOIFE11-2PD
1323111121167121112115712111111671
2272222212217212221222721222222172

Judges

AM - Yarcev Pavel
AB - Asonov Il`ya
Y - Borovskiy Il`ya
O - Belorukov Evgeniy
I - Sokolova Aleksandra
F - Syzrancev Dmitriy
E - Mironchik Artem

13:35 - [42] - Golden Ball Cup Int. Latin (Multi dance), Newcomer Open 3 dance (Ch/S/R) (Ch+S+R), B, Final

  • 1 - Astahova Elena - Kuznecov Vasiliy (352)
  • 2 - Efimov Ivan - Polovinka Yuliya (284)
  • 3 - Bliznyakova Anna - Zdanevich Aleksey (328)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumba
AMABYOIFE11-21-3PDAMABYOIFE11-21-3PDAMABYOIFE11-21-3PD
1352321123135723211211467123113313472
2284113211345711132133347211332232473
33282323322-4732323322-47332221122671

Judges

AM - Yarcev Pavel
AB - Asonov Il`ya
Y - Borovskiy Il`ya
O - Belorukov Evgeniy
I - Sokolova Aleksandra
F - Syzrancev Dmitriy
E - Mironchik Artem

13:35 - [42] - Golden Ball Cup Int. Latin (Multi dance), Newcomer Open 3 dance (Ch/S/R) (Ch+S+R), C, Final

  • 1 - Maklakova Mariya - Minko Anatoliy (373)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumba
AMABYOIFE1PDAMABYOIFE1PDAMABYOIFE1PD
1373111111171111111171111111171

Judges

AM - Yarcev Pavel
AB - Asonov Il`ya
Y - Borovskiy Il`ya
O - Belorukov Evgeniy
I - Sokolova Aleksandra
F - Syzrancev Dmitriy
E - Mironchik Artem

13:39 - [43] - Golden Ball Cup Int. Latin (Multi dance), Bronze Open + Silver Open 4 dance (C/S/R/J) (Ch+S+R+J), A, Final

  • 1 - Evteeva Nataliya - Yudaev Anton (344)
  • 2 - Chekareva Liliya - Ogarkov Andrey (267)
  • 3 - Eliseeva Karina - Gerasimov Svyatoslav (308)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaJive
AMABYOIFE11-21-3PDAMABYOIFE11-21-3PDAMABYOIFE11-21-3PDAMABYOIFE11-21-3PD
1344312133323732221132267123311322472.523211213671
2267221311236713113213347231132232472.531132133472
330813322212572133232124731222311367112323321473

Judges

AM - Yarcev Pavel
AB - Asonov Il`ya
Y - Borovskiy Il`ya
O - Belorukov Evgeniy
I - Sokolova Aleksandra
F - Syzrancev Dmitriy
E - Mironchik Artem

13:39 - [43] - Golden Ball Cup Int. Latin (Multi dance), Newcomer Open 4 dance (Ch/S/R/J) (Ch+S+R+J), A, Final

  • 1 - Eliseeva Karina - Gerasimov Svyatoslav (308)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaJive
AMABYOIFE1PDAMABYOIFE1PDAMABYOIFE1PDAMABYOIFE1PD
1308111111171111111171111111171111111171

Judges

AM - Yarcev Pavel
AB - Asonov Il`ya
Y - Borovskiy Il`ya
O - Belorukov Evgeniy
I - Sokolova Aleksandra
F - Syzrancev Dmitriy
E - Mironchik Artem

13:45 - [44] - Golden Ball Cup Int. Latin (Multi dance), Bronze Open + Silver Open 4 dance (C/S/R/J) (Ch+S+R+J), B, Final

  • 1 - Rozhkova Vitalina - Magdisiuk Andrey (333)
  • 2 - Dashenkova Oksana - Hayrulin Ruslan (323)
  • 3 - Demyashova Evgeniya - Medyankin Semen (272)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaJive
AMABYOIFE11-21-3PDAMABYOIFE11-21-3PDAMABYOIFE11-21-3PDAMABYOIFE11-21-3PD
133312111215771111122157711111322467111113315571
23232122212277222231132572222211137722222223-672
32723333333--733332332-2733333233-17333331122373

Judges

AM - Yarcev Pavel
AB - Asonov Il`ya
Y - Borovskiy Il`ya
O - Belorukov Evgeniy
I - Sokolova Aleksandra
F - Syzrancev Dmitriy
E - Mironchik Artem

13:45 - [44] - Golden Ball Cup Int. Latin (Multi dance), Bronze Open + Silver Open 4 dance (C/S/R/J) (Ch+S+R+J), C, Final

  • 1 - Korchagina Galina - Makagon Aleksey (337)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaJive
AMABYOIFE1PDAMABYOIFE1PDAMABYOIFE1PDAMABYOIFE1PD
1337111111171111111171111111171111111171

Judges

AM - Yarcev Pavel
AB - Asonov Il`ya
Y - Borovskiy Il`ya
O - Belorukov Evgeniy
I - Sokolova Aleksandra
F - Syzrancev Dmitriy
E - Mironchik Artem

13:51 - [45] - Golden Ball Cup Int. Latin (Multi dance), Bronze Open 5 dance (C/S/R/P/J) (Ch+S+R+P+J), B, Final

  • 1 - Dosaeva Yuliya - Samohin Vyacheslav (362)
  • 2 - Ladonkina Marina - Onischenko Filipp (277)
  • 3 - Reshetnikova Svetlana - Plotnikov Sergey (354)
  • 4 - Budnik Lyubov` - Solov`ev Egor (351)
  • 5 - Astahova Elena - Kuznecov Vasiliy (352)
  • 6 - Trofimova Ol`ga - Pogozhev Artem (270)
  • 7 - Klimova Tat`yana - Aksenov Aleksandr (298)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaPasodobleJive
AMABYOIFE11-21-31-41-51-61-7PDAMABYOIFE11-21-31-41-51-61-7PDAMABYOIFE11-21-31-41-51-61-7PDAMABYOIFE11-21-31-41-51-61-7PDAMABYOIFE11-21-31-41-51-61-7PD
1362212243314677773213242314677773113232135777771112242136677771112243135677771
2277421321135677771.5151311155667771231311334777773231321324777772223311724666672
3354143112235677771.5322123215777772322123215777772323133213777773331132423677773
43513356647--2346746344645--1457746467546---236765467647---235766467546---23677
53527764576---124777465557---145755555767----45754555566---157744645665---24776
62705677354--1245754777364--1334774776474---334776676155111136755776252-2224574
72986545765---146765656776----25767644655---246747744774---333777554773--124475

Judges

AM - Yarcev Pavel
AB - Asonov Il`ya
Y - Borovskiy Il`ya
O - Belorukov Evgeniy
I - Sokolova Aleksandra
F - Syzrancev Dmitriy
E - Mironchik Artem

13:59 - [46] - Golden Ball Cup Int. Latin (Multi dance), Silver Open 5 dance (C/S/R/P/J) (Ch+S+R+P+J), A, Final

  • 1 - Anna Volosatyh - Dmitriy Bunin (280)
  • 2 - Chekareva Liliya - Ogarkov Andrey (267)
  • 3 - Zotova Mariya - Epifanov Artem (285)
  • 4 - Gracheva Yuliya - Bulanov Denis (313)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaPasodobleJive
AMABYOIFE11-21-31-4PDAMABYOIFE11-21-31-4PDAMABYOIFE11-21-31-4PDAMABYOIFE11-21-31-4PDAMABYOIFE11-21-31-4PD
1280112113156771213113145771314123134671424113134571314133133673
22673434424-1374122441424472222441414473112442324572421442214472
32852242213156723343323-1674133332312774331231423673132221325771
43134313342125734412242144734412142244722433242-3574243314412474

Judges

AM - Yarcev Pavel
AB - Asonov Il`ya
Y - Borovskiy Il`ya
O - Belorukov Evgeniy
I - Sokolova Aleksandra
F - Syzrancev Dmitriy
E - Mironchik Artem

14:06 - [47] - Golden Ball Cup Int. Latin (Multi dance), Silver Open 5 dance (C/S/R/P/J) (Ch+S+R+P+J), B, Final

  • 1 - Vavulo Elena - Denisov Evgeniy (310)
  • 2 - Ladonkina Marina - Onischenko Filipp (277)
  • 3 - Shilenkina Irina - Sem`eshkin Dmitriy (334)
  • 4 - Trofimova Ol`ga - Pogozhev Artem (270)
  • 5 - ______
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaPasodobleJive
AMABYOIFE11-21-31-41-5PDAMABYOIFE11-21-31-41-5PDAMABYOIFE11-21-31-41-5PDAMABYOIFE11-21-31-41-5PDAMABYOIFE11-21-31-41-5PD
131021211343567711111132567771112111167777111212214777711111231567771
227733133132277734223324-35772321222415677222123142567723223112257772
3334123442124577224344112347742434432-247734434433--37744334424-13774
42704442242-337743342243-257734343343--477433431421257732442343-24773

Judges

AM - Yarcev Pavel
AB - Asonov Il`ya
Y - Borovskiy Il`ya
O - Belorukov Evgeniy
I - Sokolova Aleksandra
F - Syzrancev Dmitriy
E - Mironchik Artem

14:14 - [48] - Golden Ball Cup Int. Latin (Multi dance), Bronze Open 5 dance (C/S/R/P/J) (Ch+S+R+P+J), A, Final

  • 1 - Snatkina Elena - Plotnikov Sergey (354)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaPasodobleJive
AMABYOIFE1PDAMABYOIFE1PDAMABYOIFE1PDAMABYOIFE1PDAMABYOIFE1PD
1354111111171111111171111111171111111171111111171

Judges

AM - Yarcev Pavel
AB - Asonov Il`ya
Y - Borovskiy Il`ya
O - Belorukov Evgeniy
I - Sokolova Aleksandra
F - Syzrancev Dmitriy
E - Mironchik Artem

14:14 - [48] - Golden Ball Cup Int. Latin (Multi dance), Silver Open 5 dance (C/S/R/P/J) (Ch+S+R+P+J), C, Final

  • 1 - Zaharova Tat`yana - Fedotov Dmitriy (288)
  • 2 - Korchagina Galina - Aleksey Makagon (336)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaPasodobleJive
AMABYOIFE11-2PDAMABYOIFE11-2PDAMABYOIFE11-2PDAMABYOIFE11-2PDAMABYOIFE11-2PD
128812111116712112111571221111157111111117712111111671
23362122222172122122227211222222722222222-721222222172

Judges

AM - Yarcev Pavel
AB - Asonov Il`ya
Y - Borovskiy Il`ya
O - Belorukov Evgeniy
I - Sokolova Aleksandra
F - Syzrancev Dmitriy
E - Mironchik Artem

14:21 - [49] - Golden Ball Cup Int. Latin (Multi dance), Gold Open 5 dance (C/S/R/P/J) (Ch+S+R+P+J), A, Final

  • 1 - Knyazeva Tat`yana - Nikishin Vladislav (318)
  • 2 - Mural` Ekaterina - Solov`ev Egor (351)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaPasodobleJive
AMABYOIFE11-2PDAMABYOIFE11-2PDAMABYOIFE11-2PDAMABYOIFE11-2PDAMABYOIFE11-2PD
13181112221471112222137222111115712222222-721121112571
235122211123722211112471112222227211111117712212221272

Judges

AM - Yarcev Pavel
AB - Asonov Il`ya
Y - Borovskiy Il`ya
O - Belorukov Evgeniy
I - Sokolova Aleksandra
F - Syzrancev Dmitriy
E - Mironchik Artem

14:29 - [50] - Golden Ball Cup Int. Latin (Multi dance), Gold Open 5 dance (C/S/R/P/J) (Ch+S+R+P+J), B, Final

  • 1 - Evgeniya Vladimirova - Zhurkin Sergey (265)
  • 2 - Mishina Svetlana - Sizov Il`ya (274)
  • 3 - Moiseeva Anna - Aleksandr Ivanov (287)
  • 4 - Akatova Nina - Polikov Vladimir (305)
  • 5 - Morgul`chik Elizaveta - Piskovackiy Konstantin (290)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaPasodobleJive
AMABYOIFE11-21-31-41-5PDAMABYOIFE11-21-31-41-5PDAMABYOIFE11-21-31-41-5PDAMABYOIFE11-21-31-41-5PDAMABYOIFE11-21-31-41-5PD
126522111233677711111113667771222212316777143112222567713212223157771
22743122312257772522232115667251133123466722123413246772.54321414234773
328713434312257732343432-2577313414313357731242331246772.52133331237772
43055434244-126744434244-127744434244-1277435341441136741444142233774
52904555555---1753555555--11753555555--11755455555---1755555555----75

Judges

AM - Yarcev Pavel
AB - Asonov Il`ya
Y - Borovskiy Il`ya
O - Belorukov Evgeniy
I - Sokolova Aleksandra
F - Syzrancev Dmitriy
E - Mironchik Artem

14:36 - [51] - Golden Ball Cup Int. Latin (Multi dance), Gold Open 5 dance (C/S/R/P/J) (Ch+S+R+P+J), C, Final

  • 1 - Berezina Svetlana - Komarov Yuriy (294)
  • 2 - Kal`chenko Marina - Yacenko Konstantin (314)
  • 3 - Nefedova Elena - Zmeev Maksim (331)
  • 4 - Blinnikova Irina - Zhebelev Mihail (275)
  • 5 - Grebenschikova Ekaterina - Morozov Artem (302)
  • 6 - Sokol Gustina - Makarov Artem (321)
  • 7 - Ptashkina Galina - Kuznecov Anton (340)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaPasodobleJive
AMABYOIFE11-21-31-41-51-61-7PDAMABYOIFE11-21-31-41-51-61-7PDAMABYOIFE11-21-31-41-51-61-7PDAMABYOIFE11-21-31-41-51-61-7PDAMABYOIFE11-21-31-41-51-61-7PD
1294432214124577772411215145567771311316144666771621313224666772521213135667771
2314551171533336675262151424456772142131534567772242131324677771342131323677772
33311133322247777711233332137777732332422-4677773513265123446773213357213556673
42753245254-23577735344246-12567746244254-22567743344245-13677744344244-1277774
53022456633-13457746455423-12467757777743--1222771565764111246757676765----1477
63216667566----16763566765--1136765655636--1147757656526-1113676155545611126775
73407774477---222777777677-----1774566577---135764777477---222776767627-1111476

Judges

AM - Yarcev Pavel
AB - Asonov Il`ya
Y - Borovskiy Il`ya
O - Belorukov Evgeniy
I - Sokolova Aleksandra
F - Syzrancev Dmitriy
E - Mironchik Artem

14:49 - [53] - Caribbean Mix Free Style, Merenge, Bronze Open, B, Final

  • 1 - Snezhinskaya Irina - Laba Nikita (320)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleMerenge
KJ1D
1320112

Judges

K - Kostenko Aleksandr
J - Sharipova Sabina

14:49 - [53] - Caribbean Mix Free Style, Merenge, Gold Open, B, Final

  • 1 - Tarasenkova Anna - Kirilenko Kirill (263)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleMerenge
KJ1D
1263112

Judges

K - Kostenko Aleksandr
J - Sharipova Sabina

14:50 - [54] - Caribbean Mix Free Style, Cha-cha-cha, Bronze Open, B, Final

  • 1 - Snezhinskaya Irina - Laba Nikita (320)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-cha
KJ1D
1320112

Judges

K - Kostenko Aleksandr
J - Sharipova Sabina

14:50 - [54] - Caribbean Mix Free Style, Cha-cha-cha, Gold Open, B, Final

  • 1 - Tarasenkova Anna - Kirilenko Kirill (263)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-cha
KJ1D
1263112

Judges

K - Kostenko Aleksandr
J - Sharipova Sabina

14:52 - [55] - Caribbean Mix Free Style, Bachata, Bronze Open, B, Final

  • 1 - Snezhinskaya Irina - Laba Nikita (320)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleBachata
KJ1D
1320112

Judges

K - Kostenko Aleksandr
J - Sharipova Sabina

14:52 - [55] - Caribbean Mix Free Style, Bachata, Gold Open, B, Final

  • 1 - Tarasenkova Anna - Kirilenko Kirill (263)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleBachata
KJ1D
1263112

Judges

K - Kostenko Aleksandr
J - Sharipova Sabina

14:52 - [55] - Caribbean Mix Free Style, Bachata, Bronze Open, C, Final

  • 1 - Ul`danova Elena - Morales Eddi (325)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleBachata
KJ1D
1325112

Judges

K - Kostenko Aleksandr
J - Sharipova Sabina

14:53 - [56] - Caribbean Mix Free Style, Salsa, Bronze Open, B, Final

  • 1 - Snezhinskaya Irina - Laba Nikita (320)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleSalsa
KJ1D
1320112

Judges

K - Kostenko Aleksandr
J - Sharipova Sabina

14:53 - [56] - Caribbean Mix Free Style, Salsa, Gold Open, B, Final

  • 1 - Tarasenkova Anna - Kirilenko Kirill (263)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleSalsa
KJ1D
1263112

Judges

K - Kostenko Aleksandr
J - Sharipova Sabina

15:15 - [58] - Golden Ball Cup Rising Star Int. Latin PRO-AM, 4 DANCE Rising Star Bronze Open + Silver Open (Ch+S+R+J), A, Final

  • 1 - Snatkina Elena - Plotnikov Sergey (354)
  • 2 - Eliseeva Karina - Gerasimov Svyatoslav (308)
  • 3 - Sluzhaeva Alina - Zubenko Il`ya (346)
  • 4 - Chekareva Liliya - Ogarkov Andrey (267)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaJive
ALAGAEADYWR11-21-31-4PDALAGAEADYWR11-21-31-4PDALAGAEADYWR11-21-31-4PDALAGAEADYWR11-21-31-4PD
1354212321136771211334224672221423414573221412136671
2308124142324572124241135571114244134472114244423374
3346433214412474342113423573432112225671432123214672
42673414332125734334223-2574343331311674343331311673

Judges

AL - Smagin Evgeniy
AG - Borodinov Vlad
AE - Chesnokov Aleksandr
AD - Pokrovskaya Yana
Y - Borovskiy Il`ya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir

15:15 - [57] - Golden Ball Cup Rising Star Int. Latin PRO-AM, 5 DANCE Rising Star Silver Open + Gold Open (Ch+S+R+P+J), A, 1/2 final

  • 1 - Pal`shina Anna - Balashov Artem (339)
  • 1 - Yagotina Valeriya - Govoruhin Yaroslav (311)
  • 3 - Druzhinina Karina - Kosmachev Valentin (286)
  • 4 - Astashkevich Aleksandra - Gerasimenok Kirill (338)
  • 4 - Fedotova Marianna - Mahmuradzhaev Al`fred (348)
  • 6 - Mural` Ekaterina - Solov`ev Egor (351)
  • 7 - Yurina Anna - Kokoev Edgar (315)
  • 8 - Zotova Mariya - Epifanov Artem (285)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleChSRPJСумма
ALAGAFAEADYROСDALAGAFAEADYROСDALAGAFAEADYROСDALAGAFAEADYROСDALAGAFAEADYROСD
1339××××××××8××××××××8×××××××7××××××6×××××××736
1311××××××××8×××××5××××××××8×××××××7××××××××836
3286×××××××7×××××××7×××××××7×××××××7×××××××735
4338×××××××7×××××××7××××××6×××××××7××××××633
4348×××××××7××××××6××××××6××××××××8××××××633
6351××××4×××××5××××××6×××××5×××××525
7315××2×××××××7××××4××××4×××××522
8285×××××5×××3××××4××××4××××420

Judges

AL - Smagin Evgeniy
AG - Borodinov Vlad
AF - Polyakova-Perfil`eva Yuliya
AE - Chesnokov Aleksandr
AD - Pokrovskaya Yana
Y - Borovskiy Il`ya
R - Scheplecov Vladimir
O - Belorukov Evgeniy

15:15 - [58] - Golden Ball Cup Rising Star Int. Latin PRO-AM, 4 DANCE Rising Star Silver Open + Gold Open (Ch+S+R+J), A, Final

  • 1 - Evteeva Nataliya - Yudaev Anton (344)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaJive
AOALAGAFAEADYXWRO1PDAOALAGAFAEADYXWRO1PDAOALAGAFAEADYXWRO1PDAOALAGAFAEADYXWRO1PD
134411111111111111111111111111111111111111111111111111111111

Judges

AO - Karpov Anton
AL - Smagin Evgeniy
AG - Borodinov Vlad
AF - Polyakova-Perfil`eva Yuliya
AE - Chesnokov Aleksandr
AD - Pokrovskaya Yana
Y - Borovskiy Il`ya
X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
O - Belorukov Evgeniy

15:34 - [59] - Golden Ball Cup Rising Star Int. Latin PRO-AM, 4 DANCE Rising Star Bronze Open + Silver Open (Ch+S+R+J), B, Final

  • 1 - Rozhkova Vitalina - Magdisiuk Andrey (333)
  • 2 - Budnik Lyubov` - Solov`ev Egor (351)
  • 3 - Astahova Elena - Kuznecov Vasiliy (352)
  • 4 - Demyashova Evgeniya - Medyankin Semen (272)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaJive
ALAGAFAEADYXWRO11-21-31-4PDALAGAFAEADYXWRO11-21-31-4PDALAGAFAEADYXWRO11-21-31-4PDALAGAFAEADYXWRO11-21-31-4PD
13331111111121910101011131111111991010112311112117910101122112121161010101
23512222222313181010232132222241791023113222123371010231132121334610102
33524343333232-281034422334332-371034322434432-361032332333422-49103
42723434444444--21042344443443-141042444343344-141044444444344--1104

Judges

AL - Smagin Evgeniy
AG - Borodinov Vlad
AF - Polyakova-Perfil`eva Yuliya
AE - Chesnokov Aleksandr
AD - Pokrovskaya Yana
Y - Borovskiy Il`ya
X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
O - Belorukov Evgeniy

15:34 - [59] - Golden Ball Cup Rising Star Int. Latin PRO-AM, 4 DANCE Rising Star Silver Open + Gold Open (Ch+S+R+J), C, Final

  • 1 - Sokol Gustina - Makarov Artem (321)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaJive
AOALAGAFAEADYXWRO1PDAOALAGAFAEADYXWRO1PDAOALAGAFAEADYXWRO1PDAOALAGAFAEADYXWRO1PD
132111111111111111111111111111111111111111111111111111111111

Judges

AO - Karpov Anton
AL - Smagin Evgeniy
AG - Borodinov Vlad
AF - Polyakova-Perfil`eva Yuliya
AE - Chesnokov Aleksandr
AD - Pokrovskaya Yana
Y - Borovskiy Il`ya
X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
O - Belorukov Evgeniy

15:34 - [60] - Golden Ball Cup Rising Star Int. Latin PRO-AM, 5 DANCE Rising Star Bronze Open + Silver Open (Ch+S+R+P+J), A, 1/2 final

  • 1 - Mishina Veronika - Udinchaev Maksim (271)
  • 2 - Galanina Olesya - Litvinov Vladimir (264)
  • 3 - Kokoulina Kseniya - Renzhin Viktor (342)
  • 4 - Snatkina Elena - Plotnikov Sergey (354)
  • 5 - Zotova Mariya - Epifanov Artem (285)
  • 6 - Gracheva Yuliya - Bulanov Denis (313)
  • 7 - Anna Volosatyh - Dmitriy Bunin (280)
  • 8 - Chekareva Liliya - Ogarkov Andrey (267)
  • 9 - Koval`chuk Yuliya - Fedotov Dmitriy (288)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleChSRPJСумма
ALAGAFAEADYXWROСDALAGAFAEADYXWROСDALAGAFAEADYXWROСDALAGAFAEADYXWROСDALAGAFAEADYXWROСD
1271××××××××××10××××××××××10××××××××××10×××××××××9××××××××××1049
2264×××××××××9××××××××××10××××××××8××××××××××10××××××××××1047
3342×××××××7×××××××××9×××××××××9××××××××8××××××××××1043
4354×××××××××9××××××××8××××××××8××××××××8×××××××740
5285××××××××8×××××5××××××6××××××××8××××××××835
6313×××××××7××××4××××××××8××××××6××××××631
7280××××××6×××××××7×××××××7×××××5××227
8267××××4××××4××2×××××5××××××621
92880×××3××2×1×17

Judges

AL - Smagin Evgeniy
AG - Borodinov Vlad
AF - Polyakova-Perfil`eva Yuliya
AE - Chesnokov Aleksandr
AD - Pokrovskaya Yana
Y - Borovskiy Il`ya
X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
O - Belorukov Evgeniy

15:47 - [61] - Caribbean Mix Multi Dance, 2 DANCE CHALLENGE Bronze Open + Silver Open (B+Sal) (B+Sal), B, Final

  • 1 - Snezhinskaya Irina - Laba Nikita (320)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleBachataSalsa
KJ1PDKJ1PD
132011211121

Judges

K - Kostenko Aleksandr
J - Sharipova Sabina

15:47 - [61] - Caribbean Mix Multi Dance, 2 DANCE CHALLENGE Silver Open + Gold Open (B+Sal) (B+Sal), B, Final

  • 1 - Tarasenkova Anna - Kirilenko Kirill (263)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleBachataSalsa
KJ1PDKJ1PD
126311211121

Judges

K - Kostenko Aleksandr
J - Sharipova Sabina

15:50 - [62] - Golden Ball Cup Rising Star Int. Latin PRO-AM, 5 DANCE Rising Star Bronze Open + Silver Open (Ch+S+R+P+J), B, 1/2 final

  • 1 - Vavulo Elena - Denisov Evgeniy (310)
  • 2 - Reshetnikova Svetlana - Plotnikov Sergey (354)
  • 2 - Kurnosova Tat`yana - Teplyh Anton (295)
  • 4 - Kozhanova Irina - Yurusov Anton (266)
  • 5 - Dosaeva Yuliya - Samohin Vyacheslav (362)
  • 6 - Ladonkina Marina - Onischenko Filipp (277)
  • 7 - Shilenkina Irina - Sem`eshkin Dmitriy (334)
  • 8 - Astahova Elena - Kuznecov Vasiliy (352)
  • 9 - Klimova Tat`yana - Aksenov Aleksandr (298)
  • 9 - Budnik Lyubov` - Solov`ev Egor (351)
  • 11 - Trofimova Ol`ga - Pogozhev Artem (270)
  • 12 - ______
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleChSRPJСумма
AOALAGAFAEADYXWROСDAOALAGAFAEADYXWROСDAOALAGAFAEADYXWROСDAOALAGAFAEADYXWROСDAOALAGAFAEADYXWROСD
1310×××××××××××11×××××××××××11××××××××××10××××××××××10×××××××××××1153
2354×××××××××××11××××××××××10×××××××××9××××××××××10×××××××××××1151
2295×××××××××××11×××××××××9×××××××××××11××××××××××10××××××××××1051
4266×××××××××9×××××××××××11××××××××××10×××××××××9××××××××××1049
5362×××××××××9×××××××××9×××××××××××11××××××××××10×××××××××948
6277×××××××××9×××××××××9××××××××××10××××××××××10××××××××846
7334××××××6××××××6××××××××8×××××××7××××431
8352×××3×××××5×××3×××3×××317
9298×××××5×××30×××3××××415
9351×1×××3×××3××××4××××415
11270××2×1××2×1×××39
12000000

Judges

AO - Karpov Anton
AL - Smagin Evgeniy
AG - Borodinov Vlad
AF - Polyakova-Perfil`eva Yuliya
AE - Chesnokov Aleksandr
AD - Pokrovskaya Yana
Y - Borovskiy Il`ya
X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
O - Belorukov Evgeniy

16:05 - [63] - Caribbean Mix Multi Dance, 4 DANCE CHALLENGE Bronze Open + Silver Open (Mer+CC+B+Sal) (Mer+Ch+B+Sal), B, Final

  • 1 - Snezhinskaya Irina - Laba Nikita (320)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleMerengeCha-cha-chaBachataSalsa
KJ1PDKJ1PDKJ1PDKJ1PD
13201121112111211121

Judges

K - Kostenko Aleksandr
J - Sharipova Sabina

16:05 - [64] - Golden Ball Cup Rising Star Int. Latin PRO-AM, 5 DANCE Rising Star Bronze Open + Silver Open (Ch+S+R+P+J), C, Final

  • 1 - Korchagina Galina - Aleksey Makagon (336)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaPasodobleJive
AOALAGAFAEADYXWRO1PDAOALAGAFAEADYXWRO1PDAOALAGAFAEADYXWRO1PDAOALAGAFAEADYXWRO1PDAOALAGAFAEADYXWRO1PD
13361111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111

Judges

AO - Karpov Anton
AL - Smagin Evgeniy
AG - Borodinov Vlad
AF - Polyakova-Perfil`eva Yuliya
AE - Chesnokov Aleksandr
AD - Pokrovskaya Yana
Y - Borovskiy Il`ya
X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
O - Belorukov Evgeniy

16:05 - [64] - Golden Ball Cup Rising Star Int. Latin PRO-AM, 5 DANCE Rising Star Silver Open + Gold Open (Ch+S+R+P+J), A, Final

  • 1 - Druzhinina Karina - Kosmachev Valentin (286)
  • 2 - Yagotina Valeriya - Govoruhin Yaroslav (311)
  • 3 - Mural` Ekaterina - Solov`ev Egor (351)
  • 4 - Pal`shina Anna - Balashov Artem (339)
  • 5 - Astashkevich Aleksandra - Gerasimenok Kirill (338)
  • 6 - Fedotova Marianna - Mahmuradzhaev Al`fred (348)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaPasodobleJive
AOALAGAFAEADYXWRO11-21-31-41-51-6PDAOALAGAFAEADYXWRO11-21-31-41-51-6PDAOALAGAFAEADYXWRO11-21-31-41-51-6PDAOALAGAFAEADYXWRO11-21-31-41-51-6PDAOALAGAFAEADYXWRO11-21-31-41-51-6PD
12864115641363144689113411344124214671111111411424136115671010112421244135123671011111421424134114671111112
2311332323251421591011111334133251432381011113222132241222910111111123312234143259111111333415335133228911113
335162324631213258991126264263121226788112636546312441247811461553621221367791126125462122227789111
4339165411425243558101141626114353534679114163211425653567911316441142434345101011416321142544356910114
5338256132663661355611624525254356-3461011534535365356--45911534636365366--45611624633254356-2579115
634854465554455---41011555356566664--12611655466556433--24811655265556655-111811555566566665----5116

Judges

AO - Karpov Anton
AL - Smagin Evgeniy
AG - Borodinov Vlad
AF - Polyakova-Perfil`eva Yuliya
AE - Chesnokov Aleksandr
AD - Pokrovskaya Yana
Y - Borovskiy Il`ya
X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
O - Belorukov Evgeniy

16:05 - [63] - Caribbean Mix Multi Dance, 4 DANCE CHALLENGE Gold (Mer+CC+B+Sal) (Mer+Ch+B+Sal), B, Final

  • 1 - Tarasenkova Anna - Kirilenko Kirill (263)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleMerengeCha-cha-chaBachataSalsa
KJ1PDKJ1PDKJ1PDKJ1PD
12631121112111211121

Judges

K - Kostenko Aleksandr
J - Sharipova Sabina

16:19 - [65] - Golden Ball Cup Rising Star Int. Latin PRO-AM, 5 DANCE Rising Star Silver Open + Gold Open (Ch+S+R+P+J), B, Final

  • 1 - Andriyanova Nataliya - Black Pavel (341)
  • 2 - Zaharko Alena - Kuzin Evgeniy (350)
  • 3 - Egorova Svetlana - Bliznyuk Sergey (297)
  • 4 - Kim Svetlana - Anisimov Dmitriy (292)
  • 5 - Smirnova Svetlana - Tel`puhovskiy Danila (309)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaPasodobleJive
AOALAGAFAEADYXWRO11-21-31-41-5PDAOALAGAFAEADYXWRO11-21-31-41-5PDAOALAGAFAEADYXWRO11-21-31-41-5PDAOALAGAFAEADYXWRO11-21-31-41-5PDAOALAGAFAEADYXWRO11-21-31-41-5PD
13412222221331139111111122221323312281111112112222122124111111111122222121115111111111122222221133101111112
2350411131215445671011241113111433669111114211312153346910112311131214335610111124111311142268911111
3297133413321323510111131334243222126911113243313331413491111323441343342137111132334134334123811113
429234534544223-259114345342441441241011433544544324-14911444534534224-24911434434434234-1511114
530955455455455---311555455555555---111555455455455---311555355455555--1211555555555555----115

Judges

AO - Karpov Anton
AL - Smagin Evgeniy
AG - Borodinov Vlad
AF - Polyakova-Perfil`eva Yuliya
AE - Chesnokov Aleksandr
AD - Pokrovskaya Yana
Y - Borovskiy Il`ya
X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
O - Belorukov Evgeniy

16:19 - [66] - Golden Ball Cup Rising Star Int. Latin PRO-AM, 5 DANCE Rising Star Silver Open + Gold Open (Ch+S+R+P+J), C, Final

  • 1 - Bekker Oksana - Kokoev Edgar (315)
  • 2 - Berezina Svetlana - Komarov Yuriy (294)
  • 3 - Prokof`eva Tamara - Salov Sergey (330)
  • 4 - Blinnikova Irina - Zhebelev Mihail (275)
  • 5 - Ptashkina Galina - Kuznecov Anton (340)
  • 6 - Larisa Gorel`skaya - Apranich Leonid (319)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaPasodobleJive
AOALAGAFAEADYXWRO11-21-31-41-51-6PDAOALAGAFAEADYXWRO11-21-31-41-51-6PDAOALAGAFAEADYXWRO11-21-31-41-51-6PDAOALAGAFAEADYXWRO11-21-31-41-51-6PDAOALAGAFAEADYXWRO11-21-31-41-51-6PD
131551111511111999911111512112111118101010111114111121111191010111111131211111221710111111111411111111111010101111111
229443443222332-4811111131234332245215810111121232252266217889112126225225421778101121232232226218101010112
333014322335224158101111224422444223-56111111424433344223-37111111324343343113238111111323463443323-271010113
427532234146543136910114331341363442271010113332451363541268101144313423645512581011434234236635-2689114
534026666453665-123511646666553565--12611555666663545--12611656455664634--14711555646564554---38115
631965555664456---2711565555665636--11611666554455436--14811565566455366--12611666555655446---27116

Judges

AO - Karpov Anton
AL - Smagin Evgeniy
AG - Borodinov Vlad
AF - Polyakova-Perfil`eva Yuliya
AE - Chesnokov Aleksandr
AD - Pokrovskaya Yana
Y - Borovskiy Il`ya
X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
O - Belorukov Evgeniy

16:34 - [67] - Caribbean Mix Multi Dance, 3 DANCE CHALLENGE Bronze Open + Silver Open (Mer+B+Sal) (Mer+B+Sal), B, Final

  • 1 - Snezhinskaya Irina - Laba Nikita (320)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleMerengeBachataSalsa
KJ1PDKJ1PDKJ1PD
1320112111211121

Judges

K - Kostenko Aleksandr
J - Sharipova Sabina

16:34 - [67] - Caribbean Mix Multi Dance, 3 DANCE CHALLENGE Gold (Mer+B+Sal) (Mer+B+Sal), B, Final

  • 1 - Tarasenkova Anna - Kirilenko Kirill (263)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleMerengeBachataSalsa
KJ1PDKJ1PDKJ1PD
1263112111211121

Judges

K - Kostenko Aleksandr
J - Sharipova Sabina

16:38 - [68] - Golden Ball Cup Rising Star Int. Latin PRO-AM, 5 DANCE Rising Star Bronze Open + Silver Open (Ch+S+R+P+J), A, Final

  • 1 - Mishina Veronika - Udinchaev Maksim (271)
  • 2 - Galanina Olesya - Litvinov Vladimir (264)
  • 3 - Snatkina Elena - Plotnikov Sergey (354)
  • 4 - Kokoulina Kseniya - Renzhin Viktor (342)
  • 5 - Zotova Mariya - Epifanov Artem (285)
  • 6 - Gracheva Yuliya - Bulanov Denis (313)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaPasodobleJive
AOALAGAFAEADYXWRO11-21-31-41-51-6PDAOALAGAFAEADYXWRO11-21-31-41-51-6PDAOALAGAFAEADYXWRO11-21-31-41-51-6PDAOALAGAFAEADYXWRO11-21-31-41-51-6PDAOALAGAFAEADYXWRO11-21-31-41-51-6PD
1271311135112146791011111411131211436791111111411133311235610111111121213131134571011111113112312113258111111111
2264143413434213471111112165323424312479101131642164341145699113465312436212468911225642243424-45910113
335442562225643-45791142222121562229991011232332225652-5881011262452615342145791144243141665134589114
43425522463213215781011364364633316115771146524541223614579114341243224661469911354314332316237910112
5285264561545561224811535446454565--159115245661645441226811515366554553113491151626665454512247116
631363635466365--34611653655566254-123811653654556365--238116536454662151235811663555565263-1338115

Judges

AO - Karpov Anton
AL - Smagin Evgeniy
AG - Borodinov Vlad
AF - Polyakova-Perfil`eva Yuliya
AE - Chesnokov Aleksandr
AD - Pokrovskaya Yana
Y - Borovskiy Il`ya
X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
O - Belorukov Evgeniy

16:38 - [69] - Golden Ball Cup Rising Star Int. Latin PRO-AM, 5 DANCE Rising Star Bronze Open + Silver Open (Ch+S+R+P+J), B, Final

  • 1 - Kurnosova Tat`yana - Teplyh Anton (295)
  • 2 - Vavulo Elena - Denisov Evgeniy (310)
  • 3 - Dosaeva Yuliya - Samohin Vyacheslav (362)
  • 4 - Ladonkina Marina - Onischenko Filipp (277)
  • 5 - Reshetnikova Svetlana - Plotnikov Sergey (354)
  • 6 - Kozhanova Irina - Yurusov Anton (266)
  • 7 - Shilenkina Irina - Sem`eshkin Dmitriy (334)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaPasodobleJive
AOALAGAFAEADYXWRO11-21-31-41-51-61-7PDAOALAGAFAEADYXWRO11-21-31-41-51-61-7PDAOALAGAFAEADYXWRO11-21-31-41-51-61-7PDAOALAGAFAEADYXWRO11-21-31-41-51-61-7PDAOALAGAFAEADYXWRO11-21-31-41-51-61-7PD
129512131111155789911111112227111114458810101011114132113154568101111112142121111546881011111112431221116547891011111
2310237126443132479910112116222233114810101011112217115312125899101011123551343412247911111131255134271146781010112
336235246263524-35791111454116362725245681011332346642623-368811113311265325262577911112412764234241459910113
427774375532666-1346911645345534566--2591111543255424567-23691011445343624765-136810115331345346461158911114
535461423356241246891111373553656252-24481011675464767336--24581167247477734112366611475425756252-33489116
626646564727432-2367911537764745433--36781146757325544112358911556765265233-24471011666743167333115669115
733457657475777---14511766437477677--133611756627376775-1224711767637456677--123711757667675577----36117

Judges

AO - Karpov Anton
AL - Smagin Evgeniy
AG - Borodinov Vlad
AF - Polyakova-Perfil`eva Yuliya
AE - Chesnokov Aleksandr
AD - Pokrovskaya Yana
Y - Borovskiy Il`ya
X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
R - Scheplecov Vladimir
O - Belorukov Evgeniy

16:53 - [70] - «Tancuyu so smyslom» (vsya summa registracionnogo vznosa perechislyaetsya v fond «Liniya zhizni», Tancuyu so smyslom Latin (all level, all ages) (R), A+B+C, 1/4 final

  • 1 - Knyazeva Tat`yana - Nikishin Vladislav (318)
  • 1 - Sviridenko Nataliya - Zvychaynyy Pavel (301)
  • 1 - Pal`shina Anna - Balashov Artem (339)
  • 1 - Natal`ya Vyalushkina - Zevelev Aleksandr (360)
  • 5 - Yurina Anna - Kokoev Edgar (315)
  • 5 - Akatova Nina - Polikov Vladimir (305)
  • 5 - Moiseeva Anna - Aleksandr Ivanov (287)
  • 5 - Dyushko Oksana - Aleksandrov Kirill (276)
  • 9 - Mishina Svetlana - Sizov Il`ya (274)
  • 9 - Reshetnikova Svetlana - Plotnikov Sergey (354)
  • 11 - Egorova Svetlana - Bliznyuk Sergey (297)
  • 12 - Eliseeva Karina - Gerasimov Svyatoslav (308)
  • 13 - Ptashkina Galina - Kuznecov Anton (340)
  • 13 - Budnik Lyubov` - Solov`ev Egor (351)
  • 13 - Blinnikova Irina - Zhebelev Mihail (275)
  • 16 - Chekareva Liliya - Ogarkov Andrey (267)
  • 17 - Bliznyakova Anna - Zdanevich Aleksey (328)
  • 18 - Ol`ga Polonskaya - Stanislav Nikolaev (368)
  • 18 - ______
  • 18 - Morgul`chik Elizaveta - Piskovackiy Konstantin (290)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleRСумма
AOAGAEADZXWSRLIСD
1318×××××××××××1111
1301×××××××××××1111
1339×××××××××××1111
1360×××××××××××1111
5315××××××××××1010
5305××××××××××1010
5287××××××××××1010
5276××××××××××1010
9274×××××××××99
9354×××××××××99
11297×××××××77
12308××××××66
13340××××44
13351××××44
13275××××44
16267×××33
17328××22
1836800
1800
1829000

Judges

AO - Karpov Anton
AG - Borodinov Vlad
AE - Chesnokov Aleksandr
AD - Pokrovskaya Yana
Z - Zaharin Aleksey
X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
S - Vaganova Alena
R - Scheplecov Vladimir
L - Pechernikov Andrey
I - Sokolova Aleksandra

16:58 - [71] - RDU Cup (Scholarships) All levels, International Latin (C/S/R/P/J) (Ch+S+R+P+J), A, 1/2 final

  • 1 - Vitoshinskaya Ekaterina - Sokolov Andrey (361)
  • 2 - Ol`ga Polonskaya - Stanislav Nikolaev (368)
  • 3 - Knyazeva Tat`yana - Nikishin Vladislav (318)
  • 4 - Horova Anna - Elfimov Maksim (343)
  • 4 - Mishina Veronika - Udinchaev Maksim (271)
  • 6 - Dyushko Oksana - Aleksandrov Kirill (276)
  • 7 - Yagotina Valeriya - Govoruhin Yaroslav (311)
  • 7 - Druzhinina Karina - Kosmachev Valentin (286)
  • 9 - Pal`shina Anna - Balashov Artem (339)
  • 10 - Mural` Ekaterina - Solov`ev Egor (351)
  • 11 - Astashkevich Aleksandra - Gerasimenok Kirill (338)
  • 12 - Kokoulina Kseniya - Renzhin Viktor (342)
  • 13 - Anna Volosatyh - Dmitriy Bunin (280)
  • 13 - Yurina Anna - Kokoev Edgar (315)
  • 15 - Sluzhaeva Alina - Zubenko Il`ya (346)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleChSRPJСумма
ALAIAGAFAEADZXWSLСDALAIAGAFAEADZXWSLСDALAIAGAFAEADZXWSLСDALAIAGAFAEADZXWSLСDALAIAGAFAEADZXWSLСD
1361×××××××××××11××××××××××10×××××××××××11××××××××××10×××××××××××1153
2368×××××××××××11××××××××××10××××××××8××××××××××10××××××××××1049
3318×××××××××9×××××××××9××××××××8×××××××××9×××××××××944
4343×××××××××9××××××××××10××××××××8××××××××8××××××641
4271××××××××8××××××××8×××××××××9×××××××7×××××××××941
6276××××××××8××××××××8××××××××8××××××××8×××××××739
7311×××××××7××××××××8×××××××××9××××××××8××××××638
7286××××××6×××××××××9××××××6××××××××8×××××××××938
9339×××××5×××××5××××××××8××××××6××××××××832
10351×××××5×××××5××××××6××××××6××××××628
11338××××4×××3×××3××2×××××517
12342××2×1×1××××408
13280×1××2××20×16
13315××20×1××2×16
15346000000

Judges

AL - Smagin Evgeniy
AI - Hvorova Elena
AG - Borodinov Vlad
AF - Polyakova-Perfil`eva Yuliya
AE - Chesnokov Aleksandr
AD - Pokrovskaya Yana
Z - Zaharin Aleksey
X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
S - Vaganova Alena
L - Pechernikov Andrey

17:13 - [72] - RDU Cup (Scholarships) All levels, International Latin (C/S/R/P/J) (Ch+S+R+P+J), B, 1/2 final

  • 1 - Sviridenko Nataliya - Zvychaynyy Pavel (301)
  • 2 - Nikolaeva Irina - Kaskin Nikolay (349)
  • 3 - Natal`ya Vyalushkina - Zevelev Aleksandr (360)
  • 4 - Mishina Svetlana - Sizov Il`ya (274)
  • 5 - Evgeniya Vladimirova - Zhurkin Sergey (265)
  • 6 - Moiseeva Anna - Aleksandr Ivanov (287)
  • 7 - Bol`shunova Liliana - Kucenko Il`ya (364)
  • 8 - Lobanova Sof`ya - Kasper Denis (371)
  • 9 - Zaharko Alena - Kuzin Evgeniy (350)
  • 10 - Andriyanova Nataliya - Black Pavel (341)
  • 11 - Kurnosova Tat`yana - Teplyh Anton (295)
  • 12 - Egorova Svetlana - Bliznyuk Sergey (297)
  • 13 - Ladonkina Marina - Onischenko Filipp (277)
  • 14 - Akatova Nina - Polikov Vladimir (305)
  • 15 - Kim Svetlana - Anisimov Dmitriy (292)
  • 16 - Smirnova Svetlana - Tel`puhovskiy Danila (309)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleChSRPJСумма
ALAIAGAFAEADZXWSLСDALAIAGAFAEADZXWSLСDALAIAGAFAEADZXWSLСDALAIAGAFAEADZXWSLСDALAIAGAFAEADZXWSLСD
1301×××××××××××11×××××××××××11××××××××××10××××××××××10×××××××××××1153
2349××××××××××10××××××××8×××××××××××11×××××××××××11××××××××××1050
3360×××××××××9×××××××××9××××××××8××××××××××10××××××××××1046
4274××××××××××10×××××××××9×××××××××9×××××××××9××××××××845
5265××××××××××10×××××××××9××××××××8××××××××8×××××××××944
6287×××××5××××××××8××××××6××××××××8×××××××××936
7364××××××6×××××××7×××××××××9××××××6××××××634
8371×××××××××9×××××××7××××4××××××6×××××××733
9350×××××5××××××××8××××××6××××××6×××××530
10341×××3××××××6××××××6××××××6××××××627
11295××××4×1×1×××3×××312
12297×××3×1×××30××29
13277××20×××3××2×18
14305×1××2××2×106
152920××2×1×1×15
1630900×1×102

Judges

AL - Smagin Evgeniy
AI - Hvorova Elena
AG - Borodinov Vlad
AF - Polyakova-Perfil`eva Yuliya
AE - Chesnokov Aleksandr
AD - Pokrovskaya Yana
Z - Zaharin Aleksey
X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
S - Vaganova Alena
L - Pechernikov Andrey

17:28 - [73] - RDU Cup (Scholarships) All levels, International Latin (C/S/R/P/J) (Ch+S+R+P+J), C, 1/2 final

  • 1 - Berezina Svetlana - Komarov Yuriy (294)
  • 1 - Bekker Oksana - Kokoev Edgar (315)
  • 3 - Nefedova Elena - Zmeev Maksim (331)
  • 4 - Prokof`eva Tamara - Salov Sergey (330)
  • 4 - Kal`chenko Marina - Yacenko Konstantin (314)
  • 6 - Blinnikova Irina - Zhebelev Mihail (275)
  • 7 - Grebenschikova Ekaterina - Morozov Artem (302)
  • 8 - Larisa Gorel`skaya - Apranich Leonid (319)
  • 8 - Sokol Gustina - Makarov Artem (321)
  • 10 - Ptashkina Galina - Kuznecov Anton (340)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleChSRPJСумма
ALAIAGAFAEADZXWSLСDALAIAGAFAEADZXWSLСDALAIAGAFAEADZXWSLСDALAIAGAFAEADZXWSLСDALAIAGAFAEADZXWSLСD
1294×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××1155
1315×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××1155
3331×××××××××××11××××××××××10×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××1154
4330××××××××××10××××××××××10×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××1153
4314××××××××××10××××××××××10×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××1153
6275××××××××××10×××××××××9×××××××××9×××××××××××11××××××××××1049
7302×××××5××××××××8××××××××8×××××××7××××××634
8319××××××××8××××××6××××××6××××××6×××××××733
8321××××××6××××××6××××××6×××××××7××××××××833
10340××××××6×××××××7××××4××2××221

Judges

AL - Smagin Evgeniy
AI - Hvorova Elena
AG - Borodinov Vlad
AF - Polyakova-Perfil`eva Yuliya
AE - Chesnokov Aleksandr
AD - Pokrovskaya Yana
Z - Zaharin Aleksey
X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
S - Vaganova Alena
L - Pechernikov Andrey

17:43 - [74] - «Tancuyu so smyslom» (vsya summa registracionnogo vznosa perechislyaetsya v fond «Liniya zhizni», Tancuyu so smyslom Latin (all level, all ages) (R), A+B+C, 1/2 final

  • 1 - Sviridenko Nataliya - Zvychaynyy Pavel (301)
  • 2 - Moiseeva Anna - Aleksandr Ivanov (287)
  • 2 - Mishina Svetlana - Sizov Il`ya (274)
  • 2 - Knyazeva Tat`yana - Nikishin Vladislav (318)
  • 2 - Dyushko Oksana - Aleksandrov Kirill (276)
  • 6 - Natal`ya Vyalushkina - Zevelev Aleksandr (360)
  • 7 - Akatova Nina - Polikov Vladimir (305)
  • 8 - Pal`shina Anna - Balashov Artem (339)
  • 9 - Egorova Svetlana - Bliznyuk Sergey (297)
  • 10 - Reshetnikova Svetlana - Plotnikov Sergey (354)
  • 11 - Yurina Anna - Kokoev Edgar (315)
  • 11 - Eliseeva Karina - Gerasimov Svyatoslav (308)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleRСумма
AOAGAEADZXWTSLIСD
1301×××××××××99
2287××××××××88
2274××××××××88
2318××××××××88
2276××××××××88
6360×××××××77
7305××××××66
8339×××××55
9297×××33
10354××22
11315×11
11308×11

Judges

AO - Karpov Anton
AG - Borodinov Vlad
AE - Chesnokov Aleksandr
AD - Pokrovskaya Yana
Z - Zaharin Aleksey
X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
T - Fratkina Marina
S - Vaganova Alena
L - Pechernikov Andrey
I - Sokolova Aleksandra

19:45 - [75] - EADC AM-PRO, EADC AM-PRO RISING STAR LATIN (Bronze+ Silver) (Ch+S+R+P+J), A+B+C, 1/4 final

  • 1 - Mishina Veronika - Udinchaev Maksim (271)
  • 2 - Andriyanova Nataliya - Black Pavel (341)
  • 3 - Vavulo Elena - Denisov Evgeniy (310)
  • 4 - Kurnosova Tat`yana - Teplyh Anton (295)
  • 5 - Galanina Olesya - Litvinov Vladimir (264)
  • 6 - Yurina Anna - Kokoev Edgar (315)
  • 7 - Kokoulina Kseniya - Renzhin Viktor (342)
  • 8 - Reshetnikova Svetlana - Plotnikov Sergey (354)
  • 9 - Sluzhaeva Alina - Zubenko Il`ya (346)
  • 10 - Nefedova Elena - Zmeev Maksim (331)
  • 11 - Zotova Mariya - Epifanov Artem (285)
  • 12 - Kozhanova Irina - Yurusov Anton (266)
  • 13 - Ladonkina Marina - Onischenko Filipp (277)
  • 14 - Shilenkina Irina - Sem`eshkin Dmitriy (334)
  • 15 - Gracheva Yuliya - Bulanov Denis (313)
  • 16 - Anna Volosatyh - Dmitriy Bunin (280)
  • 17 - Chekareva Liliya - Ogarkov Andrey (267)
  • 18 - Larisa Gorel`skaya - Apranich Leonid (319)
  • 18 - Budnik Lyubov` - Solov`ev Egor (351)
  • 20 - Smirnova Svetlana - Tel`puhovskiy Danila (309)
  • 21 - Klimova Tat`yana - Aksenov Aleksandr (298)
  • 22 - Astahova Elena - Kuznecov Vasiliy (352)
  • 23 - Morgul`chik Elizaveta - Piskovackiy Konstantin (290)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleChSRPJСумма
AOALAHAGAFABXWQLIСDAOALAHAGAFABXWQLIСDAOALAHAGAFABXWQLIСDAOALAHAGAFABXWQLIСDAOALAHAGAFABXWQLIСD
1271×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11××××××××××1054
2341××××××××××10××××××××××10×××××××××××11×××××××××××11××××××××××1052
3310×××××××××9××××××××××10×××××××××9×××××××××××11×××××××××××1150
4295×××××××××××11×××××××7×××××××××××11××××××××××10××××××××××1049
5264×××××××××9××××××××××10××××××××××10×××××××××9××××××××××1048
6315×××××××××9××××××××××10××××××××××10××××××××××10×××××××746
7342××××××××8××××××××8××××××××××10×××××××××9××××××××××1045
8354××××××××××10×××××××××9××××××××8×××××××7××××××××××1044
9346×××××××××9××××××6×××××××7×××××××××9×××××××××940
10331××××××××8××××××××8××××××6×××××××7×××××××××938
11285×××××××7××××××6×××××××××9××××××××8×××××××737
12266×××××5×××××××7×××××××7××××××××8××××××××835
13277×××××××7×××××5××××××6××××××6××××××××832
14334×××××××××9×××××××7××××××6××××4××××430
15313××××××6×××××××7××××4×××3×××××××727
16280×××3×××××5×××××5××××××6××××××625
17267××2××××××6×××××5××××4××××421
18319×××3×××3××2×××3××213
18351××2×××××5×××3×××3013
20309××2××2×1××207
21298××2×1×1×105
2235200×1×1×13
23290×100001

Judges

AO - Karpov Anton
AL - Smagin Evgeniy
AH - Potenziani Alessio
AG - Borodinov Vlad
AF - Polyakova-Perfil`eva Yuliya
AB - Asonov Il`ya
X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
Q - Chizhova Natal`ya
L - Pechernikov Andrey
I - Sokolova Aleksandra

20:12 - [77] - Scholarship Caribbean mix, Caribbean Mix Age A (Mer+Ch+B+Sal), B, Final

  • 1 - Tarasenkova Anna - Kirilenko Kirill (263)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleMerengeCha-cha-chaBachataSalsa
KJ1PDKJ1PDKJ1PDKJ1PD
12631121112111211121

Judges

K - Kostenko Aleksandr
J - Sharipova Sabina

20:18 - [78] - EADC AM-PRO, EADC AM-PRO LATIN (Ch+S+R+P+J), A+B+C, 1/4 final

  • 1 - Sviridenko Nataliya - Zvychaynyy Pavel (301)
  • 2 - Mishina Svetlana - Sizov Il`ya (274)
  • 3 - Vitoshinskaya Ekaterina - Sokolov Andrey (361)
  • 4 - Ol`ga Polonskaya - Stanislav Nikolaev (368)
  • 5 - Evgeniya Vladimirova - Zhurkin Sergey (265)
  • 6 - Bol`shunova Liliana - Kucenko Il`ya (364)
  • 7 - Horova Anna - Elfimov Maksim (343)
  • 7 - Druzhinina Karina - Kosmachev Valentin (286)
  • 7 - Zaharko Alena - Kuzin Evgeniy (350)
  • 10 - Mishina Veronika - Udinchaev Maksim (271)
  • 11 - Moiseeva Anna - Aleksandr Ivanov (287)
  • 12 - Knyazeva Tat`yana - Nikishin Vladislav (318)
  • 12 - Pal`shina Anna - Balashov Artem (339)
  • 14 - Yagotina Valeriya - Govoruhin Yaroslav (311)
  • 15 - Akatova Nina - Polikov Vladimir (305)
  • 16 - Mural` Ekaterina - Solov`ev Egor (351)
  • 17 - Egorova Svetlana - Bliznyuk Sergey (297)
  • 18 - Bekker Oksana - Kokoev Edgar (315)
  • 19 - Kozhanova Irina - Yurusov Anton (266)
  • 20 - Zotova Mariya - Epifanov Artem (285)
  • 21 - Fedotova Marianna - Mahmuradzhaev Al`fred (348)
  • 22 - Kim Svetlana - Anisimov Dmitriy (292)
  • 23 - Grebenschikova Ekaterina - Morozov Artem (302)
  • 23 - Trofimova Ol`ga - Pogozhev Artem (270)
  • 23 - Dyushko Oksana - Aleksandrov Kirill (276)
  • 23 - Morgul`chik Elizaveta - Piskovackiy Konstantin (290)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleChSRPJСумма
ALAIAHAGAFAEADAAZSPСDALAIAHAGAFAEADAAZSPСDALAIAHAGAFAEADAAZSPСDALAIAHAGAFAEADAAZSPСDALAIAHAGAFAEADAAZSPСD
1301×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××1155
2274××××××××××10×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××1154
3361××××××××××10×××××××××××11×××××××××××11××××××××××10×××××××××××1153
4368×××××××××××11××××××××××10×××××××××9×××××××××××11××××××××××1051
5265×××××××××9××××××××××10×××××××××9××××××××8×××××××××945
6364××××××××8×××××××××9××××××××××10××××××××8××××××××843
7343××××××××8××××××××8××××××××8×××××××××9×××××××××942
7286×××××××××9×××××××××9×××××××7××××××××8×××××××××942
7350×××××××7××××××××××10××××××××8×××××××××9××××××××842
10271××××××××××10××××××6×××××××××9×××××××7××××××××840
11287×××××5××××××××8×××××××××9×××××××××9××××××××839
12318×××××××7×××××××7××××××××8×××××××7×××××××736
12339×××××××7×××××××7×××××××7×××××××××9××××××636
14311××××××6×××××××××××11×××××××7×××××5××××××635
15305×××××××7×××3×××××××7××××××6×××××528
16351××××4×××××××7×××××5×××××5××××××627
17297××××××6××××4×××3××××××6×××××××726
18315×××××5××××4×××××5××××4×××××523
19266××××4×××3×××3×××3××××417
20285××××4××2×××3××××4×××316
21348××2×1×××3×××3×××312
22292××××4××2×1×108
23302000000
23270000000
23276000000
23290000000

Judges

AL - Smagin Evgeniy
AI - Hvorova Elena
AH - Potenziani Alessio
AG - Borodinov Vlad
AF - Polyakova-Perfil`eva Yuliya
AE - Chesnokov Aleksandr
AD - Pokrovskaya Yana
AA - Miheev Sergey
Z - Zaharin Aleksey
S - Vaganova Alena
P - Mihal`kov Igor`

20:56 - [79] - Scholarship Caribbean mix, Caribbean Mix Age B+C (Mer+Ch+B+Sal), B, Final

  • 1 - Tarasenkova Anna - Kirilenko Kirill (263)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleMerengeCha-cha-chaBachataSalsa
KJ1PDKJ1PDKJ1PDKJ1PD
12631121112111211121

Judges

K - Kostenko Aleksandr
J - Sharipova Sabina

21:02 - [80] - EADC AM-PRO, EADC AM-PRO RISING STAR LATIN (Bronze+ Silver) (Ch+S+R+P+J), A+B+C, 1/2 final

  • 1 - Andriyanova Nataliya - Black Pavel (341)
  • 1 - Mishina Veronika - Udinchaev Maksim (271)
  • 3 - Galanina Olesya - Litvinov Vladimir (264)
  • 3 - Vavulo Elena - Denisov Evgeniy (310)
  • 5 - Kurnosova Tat`yana - Teplyh Anton (295)
  • 6 - Yurina Anna - Kokoev Edgar (315)
  • 7 - Zotova Mariya - Epifanov Artem (285)
  • 8 - Kozhanova Irina - Yurusov Anton (266)
  • 9 - Sluzhaeva Alina - Zubenko Il`ya (346)
  • 9 - Kokoulina Kseniya - Renzhin Viktor (342)
  • 11 - Nefedova Elena - Zmeev Maksim (331)
  • 12 - Ladonkina Marina - Onischenko Filipp (277)
  • 13 - Reshetnikova Svetlana - Plotnikov Sergey (354)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleChSRPJСумма
AOALAHAGAFABXWQLIСDAOALAHAGAFABXWQLIСDAOALAHAGAFABXWQLIСDAOALAHAGAFABXWQLIСDAOALAHAGAFABXWQLIСD
1341××××××××××10×××××××××9××××××××××10×××××××××××11×××××××××949
1271×××××××××9××××××××××10×××××××××××11××××××××××10×××××××××949
3264×××××××××9×××××××××9××××××××××10×××××××××9××××××××845
3310×××××××××9××××××××××10××××××××××10×××××××7×××××××××945
5295×××××××7××××××××8××××××××8××××××6×××××××736
6315×××××××7×××××5×××××××7××××××6×××××××732
7285××××××6×××××5××××××6××××××6×××326
8266×××3×××××××7×××3××××4××××××××825
9346××××××6××××4×××3××××4××××421
9342××2×××××5××2×××××××7×××××521
11331×××××5×××3×××3×××3××××418
12277××××4×1××××4××××4××××417
133540×10001

Judges

AO - Karpov Anton
AL - Smagin Evgeniy
AH - Potenziani Alessio
AG - Borodinov Vlad
AF - Polyakova-Perfil`eva Yuliya
AB - Asonov Il`ya
X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
Q - Chizhova Natal`ya
L - Pechernikov Andrey
I - Sokolova Aleksandra

21:17 - [81] - RDU Cup (Scholarships) All levels, International Latin (C/S/R/P/J) (Ch+S+R+P+J), A, Final

  • 1 - Vitoshinskaya Ekaterina - Sokolov Andrey (361)
  • 1 - Ol`ga Polonskaya - Stanislav Nikolaev (368)
  • 3 - Dyushko Oksana - Aleksandrov Kirill (276)
  • 4 - Druzhinina Karina - Kosmachev Valentin (286)
  • 5 - Mishina Veronika - Udinchaev Maksim (271)
  • 5 - Knyazeva Tat`yana - Nikishin Vladislav (318)
  • 7 - Horova Anna - Elfimov Maksim (343)
  • 8 - Yagotina Valeriya - Govoruhin Yaroslav (311)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaPasodobleJive
ALAIAGAFAEADZXWSL11-21-31-41-51-61-71-8PDALAIAGAFAEADZXWSL11-21-31-41-51-61-71-8PDALAIAGAFAEADZXWSL11-21-31-41-51-61-71-8PDALAIAGAFAEADZXWSL11-21-31-41-51-61-71-8PDALAIAGAFAEADZXWSL11-21-31-41-51-61-71-8PD
1361611633166184466610101126112221612448899111111161243316714346881011113512233153342489111111111283113128333599999112
13681534222186226789101011113213321875358899101121543122183635789101011214172231856356789101131215322114447810111111111
3276432711345432369101011113523411355133478111111113831221381433589999111853111282433578999112842321385581356888113
42865748455547111148810115464755544411116910111144858545447111158891154748555468111147891155548446537111258910114
527132727463336-267791111428738482756-2345681165261858565512227991166674848641511145891176164758641223356910115
531824518672785133467911634556663682-1346101011534366763382-156691011433557663762-144691111633526773686-1445810117
734386635848224-23568811787664878338--2335711826774872527-3345610117226648721271556681011446775844725-1146710116
831178856787157111134811875887747267-11234911777857647268-11235911878836747578--1234811877868657267-111259118

Judges

AL - Smagin Evgeniy
AI - Hvorova Elena
AG - Borodinov Vlad
AF - Polyakova-Perfil`eva Yuliya
AE - Chesnokov Aleksandr
AD - Pokrovskaya Yana
Z - Zaharin Aleksey
X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
S - Vaganova Alena
L - Pechernikov Andrey

21:17 - [82] - RDU Cup (Scholarships) All levels, International Latin (C/S/R/P/J) (Ch+S+R+P+J), B, Final

  • 1 - Sviridenko Nataliya - Zvychaynyy Pavel (301)
  • 2 - Natal`ya Vyalushkina - Zevelev Aleksandr (360)
  • 3 - Nikolaeva Irina - Kaskin Nikolay (349)
  • 4 - Evgeniya Vladimirova - Zhurkin Sergey (265)
  • 5 - Mishina Svetlana - Sizov Il`ya (274)
  • 6 - Bol`shunova Liliana - Kucenko Il`ya (364)
  • 7 - Moiseeva Anna - Aleksandr Ivanov (287)
  • 8 - Lobanova Sof`ya - Kasper Denis (371)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaPasodobleJive
ALAIAGAFAEADZXWSL11-21-31-41-51-61-71-8PDALAIAGAFAEADZXWSL11-21-31-41-51-61-71-8PDALAIAGAFAEADZXWSL11-21-31-41-51-61-71-8PDALAIAGAFAEADZXWSL11-21-31-41-51-61-71-8PDALAIAGAFAEADZXWSL11-21-31-41-51-61-71-8PD
13011811111111291010101010101111111111111210111111111111111112112118137910101010101111121121171379101010101111111311111712891010101011111
2360358324527211467991011234882772323-3677791123384266232114788101011235836852128135578811534745782834-136779114
334943524234246-35910111111353544235745-136101011114545241345461237101111114633231342421481010111111263224234245-469101111112
42652164757353312568911114227275845311456881011322787553237-355771011522747483336-257781011322866463323-36771010113
527457253327464-246891111578265327656-233581011677333326652-26679111137845432745112368810114884533275511245889115
636464765865678---137911765653666268-12241010115656558771651111581011654682746677-1134710117556828461781223578117
728776386746355--23581011646376848484--1557811748166745778111346911747165675564111369111164713865566611235910116
837182478688887-11223511887438453877--2455811886478488484---445611886578568885----35611876577578487---1349118

Judges

AL - Smagin Evgeniy
AI - Hvorova Elena
AG - Borodinov Vlad
AF - Polyakova-Perfil`eva Yuliya
AE - Chesnokov Aleksandr
AD - Pokrovskaya Yana
Z - Zaharin Aleksey
X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
S - Vaganova Alena
L - Pechernikov Andrey

21:32 - [83] - EADC AM-PRO, EADC AM-PRO CARIBBEAN MIX (Ch+Sal+B+Mer), B, Final

  • 1 - Tarasenkova Anna - Kirilenko Kirill (263)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSalsaBachataMerenge
KJ1PDKJ1PDKJ1PDKJ1PD
12631121112111211121

Judges

K - Kostenko Aleksandr
J - Sharipova Sabina

21:38 - [85] - EADC AM-PRO, EADC AM-PRO RISING STAR LATIN (Bronze+ Silver) (Ch+S+R+P+J), A+B+C, Final

  • 1 - Vavulo Elena - Denisov Evgeniy (310)
  • 2 - Mishina Veronika - Udinchaev Maksim (271)
  • 3 - Andriyanova Nataliya - Black Pavel (341)
  • 4 - Kurnosova Tat`yana - Teplyh Anton (295)
  • 5 - Yurina Anna - Kokoev Edgar (315)
  • 6 - Galanina Olesya - Litvinov Vladimir (264)
  • 7 - Zotova Mariya - Epifanov Artem (285)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaPasodobleJive
AOALAHAGAFABXWQLI11-21-31-41-51-61-7PDAOALAHAGAFABXWQLI11-21-31-41-51-61-7PDAOALAHAGAFABXWQLI11-21-31-41-51-61-7PDAOALAHAGAFABXWQLI11-21-31-41-51-61-7PDAOALAHAGAFABXWQLI11-21-31-41-51-61-7PD
1310243551243142469111111324123123213371011111111134252223324-581011111121416122111368910101111144122122414377111111111
227131631613421458991111141371614321457991011261524514211466810111114152441222137710111111233514413321348101111112
3341124433321522581011111121223443215425710111111322333632452-489101111332255734332-37810101132126353425215781011113
429545222465765-335810114375123757451245881151611137773544667811427343176775124567115163312766452356710114
5315537675712431245781155376755143212458911473666461143224661011553737653454--358911452747741173234677115
62647717424757712245511776456246567-113591164747714656611145811765476347547--146811675456355567--1279116
728566516756636112241011665645767676---13811755745755677---16711676612565666122241011767675667736--1127117

Judges

AO - Karpov Anton
AL - Smagin Evgeniy
AH - Potenziani Alessio
AG - Borodinov Vlad
AF - Polyakova-Perfil`eva Yuliya
AB - Asonov Il`ya
X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
Q - Chizhova Natal`ya
L - Pechernikov Andrey
I - Sokolova Aleksandra

21:38 - [84] - Golden Ball Championship, 10 Dances (all ages, all levels) (Ch+S+R+P+J+W+T+VW+F+Q), B, Final

LA

  • 1 - Kozhanova Irina - Yurusov Anton (266)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaPasodobleJiveWaltzTangoV. WaltzFoxtrotQuickstep
AB1PDAB1PDAB1PDAB1PDAB1PDAB1PDAB1PDAB1PDAB1PDAB1PD
1266111111111111111111111111111111

Judges

AB - Asonov Il`ya

22:43 - [90] - EADC AM-PRO, EADC AM-PRO LATIN (Ch+S+R+P+J), A+B+C, 1/2 final

  • 1 - Sviridenko Nataliya - Zvychaynyy Pavel (301)
  • 2 - Ol`ga Polonskaya - Stanislav Nikolaev (368)
  • 3 - Vitoshinskaya Ekaterina - Sokolov Andrey (361)
  • 4 - Mishina Svetlana - Sizov Il`ya (274)
  • 5 - Evgeniya Vladimirova - Zhurkin Sergey (265)
  • 6 - Zaharko Alena - Kuzin Evgeniy (350)
  • 7 - Bol`shunova Liliana - Kucenko Il`ya (364)
  • 8 - Pal`shina Anna - Balashov Artem (339)
  • 9 - Moiseeva Anna - Aleksandr Ivanov (287)
  • 10 - Horova Anna - Elfimov Maksim (343)
  • 11 - Druzhinina Karina - Kosmachev Valentin (286)
  • 12 - Knyazeva Tat`yana - Nikishin Vladislav (318)
  • 13 - Mishina Veronika - Udinchaev Maksim (271)
  • 14 - Yagotina Valeriya - Govoruhin Yaroslav (311)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleChSRPJСумма
ALAIAHAGAFAEADAAZSPСDALAIAHAGAFAEADAAZSPСDALAIAHAGAFAEADAAZSPСDALAIAHAGAFAEADAAZSPСDALAIAHAGAFAEADAAZSPСD
1301×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××1155
2368××××××××××10×××××××××9××××××××××10×××××××××××11××××××××××1050
3361××××××××××10××××××××××10×××××××××9××××××××××10×××××××××948
4274××××××××8×××××××7××××××××××10××××××××8×××××××740
5265××××××6××××××××8××××××6××××××6××××××××834
6350××××××6×××××××7×××××××7××××4×××××××731
7364×××××××7××××××6×××××××7××××××6××××430
8339××××××6××××4×××××5×××××5××××××626
9287×××××5××××4×××3×××××5×××××522
10343×××3××2×1××××4×××××515
11286××2×××3×××3×××3×112
12318××2××2××2××2×19
132710×××3×1×1××27
14311×1×1××2×1×16

Judges

AL - Smagin Evgeniy
AI - Hvorova Elena
AH - Potenziani Alessio
AG - Borodinov Vlad
AF - Polyakova-Perfil`eva Yuliya
AE - Chesnokov Aleksandr
AD - Pokrovskaya Yana
AA - Miheev Sergey
Z - Zaharin Aleksey
S - Vaganova Alena
P - Mihal`kov Igor`

23:03 - [92] - «Tancuyu so smyslom» (vsya summa registracionnogo vznosa perechislyaetsya v fond «Liniya zhizni», Tancuyu so smyslom Latin (all level, all ages) (R), A+B+C, Final

  • 1 - Sviridenko Nataliya - Zvychaynyy Pavel (301)
  • 2 - Mishina Svetlana - Sizov Il`ya (274)
  • 3 - Natal`ya Vyalushkina - Zevelev Aleksandr (360)
  • 4 - Dyushko Oksana - Aleksandrov Kirill (276)
  • 5 - Knyazeva Tat`yana - Nikishin Vladislav (318)
  • 6 - Moiseeva Anna - Aleksandr Ivanov (287)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleRumba
AOAGAEADZXWTSLI11-21-31-41-51-6D
1301111111111339911111111
227422332643422-58101011
336036444224254-3491011
427645223462545-3471011
5318546653363112256811
628763556555666--11611

Judges

AO - Karpov Anton
AG - Borodinov Vlad
AE - Chesnokov Aleksandr
AD - Pokrovskaya Yana
Z - Zaharin Aleksey
X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
T - Fratkina Marina
S - Vaganova Alena
L - Pechernikov Andrey
I - Sokolova Aleksandra

23:05 - [94] - EADC AM-PRO, EADC AM-PRO LATIN (Ch+S+R+P+J), A+B+C, Final

  • 1 - Sviridenko Nataliya - Zvychaynyy Pavel (301)
  • 2 - Vitoshinskaya Ekaterina - Sokolov Andrey (361)
  • 3 - Ol`ga Polonskaya - Stanislav Nikolaev (368)
  • 4 - Evgeniya Vladimirova - Zhurkin Sergey (265)
  • 5 - Mishina Svetlana - Sizov Il`ya (274)
  • 6 - Zaharko Alena - Kuzin Evgeniy (350)
  • 7 - Bol`shunova Liliana - Kucenko Il`ya (364)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaPasodobleJive
ALAIAHAGAFAEADAAZSP11-21-31-41-51-61-7PDALAIAHAGAFAEADAAZSP11-21-31-41-51-61-7PDALAIAHAGAFAEADAAZSP11-21-31-41-51-61-7PDALAIAHAGAFAEADAAZSP11-21-31-41-51-61-7PDALAIAHAGAFAEADAAZSP11-21-31-41-51-61-7PD
130111111111111111111111111111111112111111011111111111111112111111110111111111111112111221211711111111111111214112121171010111111111
236122232333233-5111111111122222414322317911111111232262232222-81010101111221244332122279111111112312242331232610111111112
336834353224354-269111111334342324364-2610101111324343325347-269101011334326115354236810111132431531434623691011113
426543566642727-2356911543567632735-1457911443576743734--367811543565743735--358911443566442734-137810114
527476425555446-11481011467455466446---4610116554154644531126101111466437566447--145911576437565457--1368116
635067744767562-1134711656733757552-1337811577654657565---15811677753657563--225711757653757562-12268115
736455677476675---14711775676575677----3611766737576676--112711755672474676-1135811665772676675-11137117

Judges

AL - Smagin Evgeniy
AI - Hvorova Elena
AH - Potenziani Alessio
AG - Borodinov Vlad
AF - Polyakova-Perfil`eva Yuliya
AE - Chesnokov Aleksandr
AD - Pokrovskaya Yana
AA - Miheev Sergey
Z - Zaharin Aleksey
S - Vaganova Alena
P - Mihal`kov Igor`

23:05 - [93] - RDU Cup (Scholarships) All levels, International Latin (C/S/R/P/J) (Ch+S+R+P+J), C, Final

  • 1 - Kal`chenko Marina - Yacenko Konstantin (314)
  • 2 - Bekker Oksana - Kokoev Edgar (315)
  • 3 - Berezina Svetlana - Komarov Yuriy (294)
  • 4 - Prokof`eva Tamara - Salov Sergey (330)
  • 5 - Nefedova Elena - Zmeev Maksim (331)
  • 6 - Blinnikova Irina - Zhebelev Mihail (275)
  • 7 - Grebenschikova Ekaterina - Morozov Artem (302)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaPasodobleJive
ALAIAGAFAEADZXWSL11-21-31-41-51-61-7PDALAIAGAFAEADZXWSL11-21-31-41-51-61-7PDALAIAGAFAEADZXWSL11-21-31-41-51-61-7PDALAIAGAFAEADZXWSL11-21-31-41-51-61-7PDALAIAGAFAEADZXWSL11-21-31-41-51-61-7PD
131421211623236379991111221311523114579101111111212114332164791010111111111144311477811111111121211443226378101011111
231516434151111667910111111625416142146689111121742516132146789101122642417132136799101121532417131156891010112
329433622472442-46991011332663442256-357811115336625221631477811113326625122521677911113326625121532577911113
433045573215663124581011544542214343135101111114465432145341248101111444553224443-249111111454533224445-2481111114
5331671573443251246891147712533553213669911352156375642134581011553247335735-15699115431563357341157910115
627552346536557-13481011653436757677--235711665337757457--236711667336757667--223711666445757667---248116
730274765767774---23511765777676765----2611774774646775---34611775775666576----3711777777666572-11125117

Judges

AL - Smagin Evgeniy
AI - Hvorova Elena
AG - Borodinov Vlad
AF - Polyakova-Perfil`eva Yuliya
AE - Chesnokov Aleksandr
AD - Pokrovskaya Yana
Z - Zaharin Aleksey
X - Kokoulina Viktoriya
W - Rybalko Tat`yana
S - Vaganova Alena
L - Pechernikov Andrey

4 June, 2023

12:30 - [95] - PRO-AM INTERNATIONAL STANDARD Single, Waltz, Bronze Open, B, Final

  • 1 - Baranova Natal`ya - Fedirko Dementiy (317)
  • 2 - Epanchinceva Lyudmila - Efimov Evgeniy (316)
  • 3 - Kozhanova Irina - Yurusov Anton (266)
  • 4 - Efimov Ivan - Polovinka Yuliya (284)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltz
AHACEDB11-21-31-4D
131724222-445
2316321142345
3266133412245
4284414331135

Judges

AH - Potenziani Alessio
AC - Kondrashov Igor`
E - Mironchik Artem
D - Senina Natal`ya
B - Borovskiy Andrey

12:30 - [95] - PRO-AM INTERNATIONAL STANDARD Single, Waltz, Bronze Open, A, Final

  • 1 - Knyazeva Alina - Kuznecov Vasiliy (352)
  • 2 - Ivanova Yuliya - Burkovec Timofey (353)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltz
AHACEDB11-2D
13521112145
23532221215

Judges

AH - Potenziani Alessio
AC - Kondrashov Igor`
E - Mironchik Artem
D - Senina Natal`ya
B - Borovskiy Andrey

12:31 - [96] - PRO-AM INTERNATIONAL STANDARD Single, Waltz, Silver Open, A, Final

  • 1 - Zaharova Tat`yana - Esipchuk Artem (269)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltz
AHACEDB1D
1269111115

Judges

AH - Potenziani Alessio
AC - Kondrashov Igor`
E - Mironchik Artem
D - Senina Natal`ya
B - Borovskiy Andrey

12:31 - [96] - PRO-AM INTERNATIONAL STANDARD Single, Waltz, Silver Open, B, Final

  • 1 - Richardson Irina - Krylov Ivan (374)
  • 2 - Borec Yana - Burkovec Timofey (353)
  • 3 - Pestova Yuliya - Huzhayarov Maks (332)
  • 4 - Gladyuk Aleksandra - Bondarenko Yaroslav (282)
  • 5 - Zankina Yuliya - Glushkov Andrey (324)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltz
AHACEDB11-21-31-41-5D
13741112235555
23532221314555
333233334--455
42824454111145
532455455---15

Judges

AH - Potenziani Alessio
AC - Kondrashov Igor`
E - Mironchik Artem
D - Senina Natal`ya
B - Borovskiy Andrey

12:33 - [97] - PRO-AM INTERNATIONAL STANDARD Single, Waltz, Gold Open, A, Final

  • 1 - Zaharova Tat`yana - Esipchuk Artem (269)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltz
AHACEDB1D
1269111115

Judges

AH - Potenziani Alessio
AC - Kondrashov Igor`
E - Mironchik Artem
D - Senina Natal`ya
B - Borovskiy Andrey

12:33 - [97] - PRO-AM INTERNATIONAL STANDARD Single, Waltz, Gold Open, C, Final

  • 1 - Grebenschikova Ekaterina - Mol`kov Denis (303)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltz
AHACEDB1D
1303111115

Judges

AH - Potenziani Alessio
AC - Kondrashov Igor`
E - Mironchik Artem
D - Senina Natal`ya
B - Borovskiy Andrey

12:34 - [98] - PRO-AM INTERNATIONAL STANDARD Single, Waltz, Gold Open, B, Final

  • 1 - Gladyuk Aleksandra - Bondarenko Yaroslav (282)
  • 2 - Bogacheva Ol`ga - Erofeev Dmitriy (370)
  • 3 - Aleksandrova Dina - Eremin Oleg (326)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltz
AHACEDB11-21-3D
128221111455
237032223-35
332613332125

Judges

AH - Potenziani Alessio
AC - Kondrashov Igor`
E - Mironchik Artem
D - Senina Natal`ya
B - Borovskiy Andrey

12:36 - [99] - PRO-AM INTERNATIONAL STANDARD Single, Tango, Bronze Open, B, Final

  • 1 - Efimov Ivan - Polovinka Yuliya (284)
  • 2 - Epanchinceva Lyudmila - Efimov Evgeniy (316)
  • 2 - Baranova Natal`ya - Fedirko Dementiy (317)
  • 4 - Kozhanova Irina - Yurusov Anton (266)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleTango
ANALLGC11-21-31-4D
1284311213455
2316124321345
2317242131345
426643344--25

Judges

AN - Kudryavceva Tat`yana
AL - Smagin Evgeniy
L - Pechernikov Andrey
G - Chernyshev Vasiliy
C - Skok Stepan

12:36 - [99] - PRO-AM INTERNATIONAL STANDARD Single, Tango, Bronze Open, A, Final

  • 1 - Knyazeva Alina - Kuznecov Vasiliy (352)
  • 2 - Ivanova Yuliya - Burkovec Timofey (353)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleTango
ANALLGC11-2D
13522111145
23531222215

Judges

AN - Kudryavceva Tat`yana
AL - Smagin Evgeniy
L - Pechernikov Andrey
G - Chernyshev Vasiliy
C - Skok Stepan

12:37 - [100] - PRO-AM INTERNATIONAL STANDARD Single, Tango, Silver Open, A, Final

  • 1 - Zaharova Tat`yana - Esipchuk Artem (269)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleTango
ANALLGC1D
1269111115

Judges

AN - Kudryavceva Tat`yana
AL - Smagin Evgeniy
L - Pechernikov Andrey
G - Chernyshev Vasiliy
C - Skok Stepan

12:37 - [100] - PRO-AM INTERNATIONAL STANDARD Single, Tango, Silver Open, B, Final

  • 1 - Richardson Irina - Krylov Ivan (374)
  • 2 - Borec Yana - Burkovec Timofey (353)
  • 3 - Pestova Yuliya - Huzhayarov Maks (332)
  • 4 - Gladyuk Aleksandra - Bondarenko Yaroslav (282)
  • 5 - Zankina Yuliya - Glushkov Andrey (324)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleTango
ANALLGC11-21-31-41-5D
13741141144455
235332233-2555
333243325-1345
428224542-2245
53245515411125

Judges

AN - Kudryavceva Tat`yana
AL - Smagin Evgeniy
L - Pechernikov Andrey
G - Chernyshev Vasiliy
C - Skok Stepan

12:39 - [101] - PRO-AM INTERNATIONAL STANDARD Single, Tango, Gold Open, A, Final

  • 1 - Zaharova Tat`yana - Esipchuk Artem (269)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleTango
ANALLGC1D
1269111115

Judges

AN - Kudryavceva Tat`yana
AL - Smagin Evgeniy
L - Pechernikov Andrey
G - Chernyshev Vasiliy
C - Skok Stepan

12:39 - [101] - PRO-AM INTERNATIONAL STANDARD Single, Tango, Gold Open, C, Final

  • 1 - Grebenschikova Ekaterina - Mol`kov Denis (303)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleTango
ANALLGC1D
1303111115

Judges

AN - Kudryavceva Tat`yana
AL - Smagin Evgeniy
L - Pechernikov Andrey
G - Chernyshev Vasiliy
C - Skok Stepan

12:40 - [102] - PRO-AM INTERNATIONAL STANDARD Single, Tango, Gold Open, B, Final

  • 1 - Gladyuk Aleksandra - Bondarenko Yaroslav (282)
  • 2 - Aleksandrova Dina - Eremin Oleg (326)
  • 3 - Bogacheva Ol`ga - Erofeev Dmitriy (370)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleTango
ANALLGC11-21-3D
128212321245
232631213235
337023132135

Judges

AN - Kudryavceva Tat`yana
AL - Smagin Evgeniy
L - Pechernikov Andrey
G - Chernyshev Vasiliy
C - Skok Stepan

12:42 - [103] - PRO-AM INTERNATIONAL STANDARD Single, V. Waltz, Bronze Open, B, Final

  • 1 - Kozhanova Irina - Yurusov Anton (266)
  • 2 - Baranova Natal`ya - Fedirko Dementiy (317)
  • 3 - Epanchinceva Lyudmila - Efimov Evgeniy (316)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleV. Waltz
MAHACLB11-21-3D
126621131345
231712212255
331633323-15

Judges

M - Solomatina Irina
AH - Potenziani Alessio
AC - Kondrashov Igor`
L - Pechernikov Andrey
B - Borovskiy Andrey

12:42 - [103] - PRO-AM INTERNATIONAL STANDARD Single, V. Waltz, Bronze Open, A, Final

  • 1 - Ivanova Yuliya - Burkovec Timofey (353)
  • 2 - Knyazeva Alina - Kuznecov Vasiliy (352)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleV. Waltz
MAHACLB11-2D
13532211135
23521122225

Judges

M - Solomatina Irina
AH - Potenziani Alessio
AC - Kondrashov Igor`
L - Pechernikov Andrey
B - Borovskiy Andrey

12:43 - [104] - PRO-AM INTERNATIONAL STANDARD Single, V. Waltz, Silver Open, A, Final

  • 1 - Zaharova Tat`yana - Esipchuk Artem (269)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleV. Waltz
MAHACLB1D
1269111115

Judges

M - Solomatina Irina
AH - Potenziani Alessio
AC - Kondrashov Igor`
L - Pechernikov Andrey
B - Borovskiy Andrey

12:43 - [104] - PRO-AM INTERNATIONAL STANDARD Single, V. Waltz, Silver Open, B, Final

  • 1 - Richardson Irina - Krylov Ivan (374)
  • 2 - Gladyuk Aleksandra - Bondarenko Yaroslav (282)
  • 3 - Pestova Yuliya - Huzhayarov Maks (332)
  • 4 - Borec Yana - Burkovec Timofey (353)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleV. Waltz
MAHACLB11-21-31-4D
1374111115555
228232223-355
333243334--35
435324442-225

Judges

M - Solomatina Irina
AH - Potenziani Alessio
AC - Kondrashov Igor`
L - Pechernikov Andrey
B - Borovskiy Andrey

12:45 - [105] - PRO-AM INTERNATIONAL STANDARD Single, V. Waltz, Gold Open, A, Final

  • 1 - Zaharova Tat`yana - Esipchuk Artem (269)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleV. Waltz
MAHACLB1D
1269111115

Judges

M - Solomatina Irina
AH - Potenziani Alessio
AC - Kondrashov Igor`
L - Pechernikov Andrey
B - Borovskiy Andrey

12:45 - [105] - PRO-AM INTERNATIONAL STANDARD Single, V. Waltz, Gold Open, C, Final

  • 1 - Grebenschikova Ekaterina - Mol`kov Denis (303)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleV. Waltz
MAHACLB1D
1303111115

Judges

M - Solomatina Irina
AH - Potenziani Alessio
AC - Kondrashov Igor`
L - Pechernikov Andrey
B - Borovskiy Andrey

12:46 - [106] - PRO-AM INTERNATIONAL STANDARD Single, V. Waltz, Gold Open, B, Final

  • 1 - Aleksandrova Dina - Eremin Oleg (326)
  • 2 - Bogacheva Ol`ga - Erofeev Dmitriy (370)
  • 3 - Gladyuk Aleksandra - Bondarenko Yaroslav (282)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleV. Waltz
MAHACLB11-21-3D
132611322245
237023131235
328232213135

Judges

M - Solomatina Irina
AH - Potenziani Alessio
AC - Kondrashov Igor`
L - Pechernikov Andrey
B - Borovskiy Andrey

12:48 - [107] - PRO-AM INTERNATIONAL STANDARD Single, Foxtrot, Bronze Open, B, Final

  • 1 - Baranova Natal`ya - Fedirko Dementiy (317)
  • 2 - Kozhanova Irina - Yurusov Anton (266)
  • 3 - Epanchinceva Lyudmila - Efimov Evgeniy (316)
  • 4 - Efimov Ivan - Polovinka Yuliya (284)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleFoxtrot
ANALGDC11-21-31-4D
1317211222555
2266322131355
3316143312245
428443444--15

Judges

AN - Kudryavceva Tat`yana
AL - Smagin Evgeniy
G - Chernyshev Vasiliy
D - Senina Natal`ya
C - Skok Stepan

12:48 - [107] - PRO-AM INTERNATIONAL STANDARD Single, Foxtrot, Bronze Open, A, Final

  • 1 - Ivanova Yuliya - Burkovec Timofey (353)
  • 2 - Knyazeva Alina - Kuznecov Vasiliy (352)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleFoxtrot
ANALGDC11-2D
13532111145
23521222215

Judges

AN - Kudryavceva Tat`yana
AL - Smagin Evgeniy
G - Chernyshev Vasiliy
D - Senina Natal`ya
C - Skok Stepan

12:49 - [108] - PRO-AM INTERNATIONAL STANDARD Single, Foxtrot, Silver Open, A, Final

  • 1 - Zaharova Tat`yana - Esipchuk Artem (269)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleFoxtrot
ANALGDC1D
1269111115

Judges

AN - Kudryavceva Tat`yana
AL - Smagin Evgeniy
G - Chernyshev Vasiliy
D - Senina Natal`ya
C - Skok Stepan

12:49 - [108] - PRO-AM INTERNATIONAL STANDARD Single, Foxtrot, Silver Open, B, Final

  • 1 - Richardson Irina - Krylov Ivan (374)
  • 2 - Gladyuk Aleksandra - Bondarenko Yaroslav (282)
  • 3 - Pestova Yuliya - Huzhayarov Maks (332)
  • 4 - Borec Yana - Burkovec Timofey (353)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleFoxtrot
ANALGDC11-21-31-4D
1374111124555
228234223-245
3332423411235
435323434-135

Judges

AN - Kudryavceva Tat`yana
AL - Smagin Evgeniy
G - Chernyshev Vasiliy
D - Senina Natal`ya
C - Skok Stepan

12:51 - [109] - PRO-AM INTERNATIONAL STANDARD Single, Foxtrot, Gold Open, A, Final

  • 1 - Zaharova Tat`yana - Esipchuk Artem (269)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleFoxtrot
ANALGDC1D
1269111115

Judges

AN - Kudryavceva Tat`yana
AL - Smagin Evgeniy
G - Chernyshev Vasiliy
D - Senina Natal`ya
C - Skok Stepan

12:51 - [109] - PRO-AM INTERNATIONAL STANDARD Single, Foxtrot, Gold Open, C, Final

  • 1 - Grebenschikova Ekaterina - Mol`kov Denis (303)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleFoxtrot
ANALGDC1D
1303111115

Judges

AN - Kudryavceva Tat`yana
AL - Smagin Evgeniy
G - Chernyshev Vasiliy
D - Senina Natal`ya
C - Skok Stepan

12:52 - [110] - PRO-AM INTERNATIONAL STANDARD Single, Foxtrot, Gold Open, B, Final

  • 1 - Aleksandrova Dina - Eremin Oleg (326)
  • 2 - Gladyuk Aleksandra - Bondarenko Yaroslav (282)
  • 3 - Bogacheva Ol`ga - Erofeev Dmitriy (370)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleFoxtrot
ANALGDC11-21-3D
132631211345
228222123145
337013332125

Judges

AN - Kudryavceva Tat`yana
AL - Smagin Evgeniy
G - Chernyshev Vasiliy
D - Senina Natal`ya
C - Skok Stepan

12:54 - [111] - PRO-AM INTERNATIONAL STANDARD Single, Quickstep, Bronze Open, B, Final

  • 1 - Baranova Natal`ya - Fedirko Dementiy (317)
  • 2 - Epanchinceva Lyudmila - Efimov Evgeniy (316)
  • 3 - Kozhanova Irina - Yurusov Anton (266)
  • 4 - Efimov Ivan - Polovinka Yuliya (284)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleQuickstep
MACLEC11-21-31-4D
1317134122345
2316243211345
3266311342245
428442243-235

Judges

M - Solomatina Irina
AC - Kondrashov Igor`
L - Pechernikov Andrey
E - Mironchik Artem
C - Skok Stepan

12:54 - [111] - PRO-AM INTERNATIONAL STANDARD Single, Quickstep, Bronze Open, A, Final

  • 1 - Ivanova Yuliya - Burkovec Timofey (353)
  • 2 - Knyazeva Alina - Kuznecov Vasiliy (352)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleQuickstep
MACLEC11-2D
13532111235
23521222125

Judges

M - Solomatina Irina
AC - Kondrashov Igor`
L - Pechernikov Andrey
E - Mironchik Artem
C - Skok Stepan

12:55 - [112] - PRO-AM INTERNATIONAL STANDARD Single, Quickstep, Silver Open, A, Final

  • 1 - Zaharova Tat`yana - Esipchuk Artem (269)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleQuickstep
MACLEC1D
1269111115

Judges

M - Solomatina Irina
AC - Kondrashov Igor`
L - Pechernikov Andrey
E - Mironchik Artem
C - Skok Stepan

12:55 - [112] - PRO-AM INTERNATIONAL STANDARD Single, Quickstep, Silver Open, B, Final

  • 1 - Richardson Irina - Krylov Ivan (374)
  • 2 - Borec Yana - Burkovec Timofey (353)
  • 3 - Gladyuk Aleksandra - Bondarenko Yaroslav (282)
  • 4 - Zankina Yuliya - Glushkov Andrey (324)
  • 5 - Pestova Yuliya - Huzhayarov Maks (332)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleQuickstep
MACLEC11-21-31-41-5D
13741111245555
23532322114555
328242534-1245
432434355--235
533255443--135

Judges

M - Solomatina Irina
AC - Kondrashov Igor`
L - Pechernikov Andrey
E - Mironchik Artem
C - Skok Stepan

12:57 - [113] - PRO-AM INTERNATIONAL STANDARD Single, Quickstep, Gold Open, A, Final

  • 1 - Zaharova Tat`yana - Esipchuk Artem (269)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleQuickstep
MACLEC1D
1269111115

Judges

M - Solomatina Irina
AC - Kondrashov Igor`
L - Pechernikov Andrey
E - Mironchik Artem
C - Skok Stepan

12:57 - [113] - PRO-AM INTERNATIONAL STANDARD Single, Quickstep, Gold Open, C, Final

  • 1 - Grebenschikova Ekaterina - Mol`kov Denis (303)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleQuickstep
MACLEC1D
1303111115

Judges

M - Solomatina Irina
AC - Kondrashov Igor`
L - Pechernikov Andrey
E - Mironchik Artem
C - Skok Stepan

12:58 - [114] - PRO-AM INTERNATIONAL STANDARD Single, Quickstep, Gold Open, B, Final

  • 1 - Aleksandrova Dina - Eremin Oleg (326)
  • 2 - Bogacheva Ol`ga - Erofeev Dmitriy (370)
  • 3 - Gladyuk Aleksandra - Bondarenko Yaroslav (282)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleQuickstep
MACLEC11-21-3D
132611331335
237022212155
328233123125

Judges

M - Solomatina Irina
AC - Kondrashov Igor`
L - Pechernikov Andrey
E - Mironchik Artem
C - Skok Stepan

13:00 - [115] - PRO-AM AMERICAN SMOOTH Single, Waltz, Bronze Open, B, Final

  • 1 - Snezhinskaya Irina - Laba Nikita (320)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltz
AHACEDB1D
1320111115

Judges

AH - Potenziani Alessio
AC - Kondrashov Igor`
E - Mironchik Artem
D - Senina Natal`ya
B - Borovskiy Andrey

13:00 - [115] - PRO-AM AMERICAN SMOOTH Single, Waltz, Silver Open, B, Final

  • 1 - Rusakova Irina - Suftin Dmitriy (322)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltz
AHACEDB1D
1322111115

Judges

AH - Potenziani Alessio
AC - Kondrashov Igor`
E - Mironchik Artem
D - Senina Natal`ya
B - Borovskiy Andrey

13:00 - [115] - PRO-AM AMERICAN SMOOTH Single, Waltz, Silver Open, C, Final

  • 1 - Torgashova Larisa - Petrov Stanislav (327)
  • 2 - Borunova Elizaveta - Kortunov Grigoriy (363)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltz
AHACEDB11-2D
13271111245
23632222115

Judges

AH - Potenziani Alessio
AC - Kondrashov Igor`
E - Mironchik Artem
D - Senina Natal`ya
B - Borovskiy Andrey

13:01 - [116] - PRO-AM AMERICAN SMOOTH Single, Waltz, Gold Open, B, Final

  • 1 - Shalimova Ol`ga - Efimov Mihail (366)
  • 2 - Karuzina Nanik - Mergaliev Timur (293)
  • 3 - Bliznyakova Anna - Zdanevich Aleksey (306)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltz
AHACEDB11-21-3D
136611121455
229323212145
330632333-15

Judges

AH - Potenziani Alessio
AC - Kondrashov Igor`
E - Mironchik Artem
D - Senina Natal`ya
B - Borovskiy Andrey

13:01 - [116] - PRO-AM AMERICAN SMOOTH Single, Waltz, Gold Open, C, Final

  • 1 - Kal`chenko Marina - Yacenko Konstantin (314)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltz
AHACEDB1D
1314111115

Judges

AH - Potenziani Alessio
AC - Kondrashov Igor`
E - Mironchik Artem
D - Senina Natal`ya
B - Borovskiy Andrey

13:03 - [117] - PRO-AM AMERICAN SMOOTH Single, Tango, Bronze Open, B, Final

  • 1 - Snezhinskaya Irina - Laba Nikita (320)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleTango
ANALLGC1D
1320111115

Judges

AN - Kudryavceva Tat`yana
AL - Smagin Evgeniy
L - Pechernikov Andrey
G - Chernyshev Vasiliy
C - Skok Stepan

13:03 - [117] - PRO-AM AMERICAN SMOOTH Single, Tango, Silver Open, B, Final

  • 1 - Rusakova Irina - Suftin Dmitriy (322)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleTango
ANALLGC1D
1322111115

Judges

AN - Kudryavceva Tat`yana
AL - Smagin Evgeniy
L - Pechernikov Andrey
G - Chernyshev Vasiliy
C - Skok Stepan

13:03 - [117] - PRO-AM AMERICAN SMOOTH Single, Tango, Silver Open, C, Final

  • 1 - Torgashova Larisa - Petrov Stanislav (327)
  • 2 - Borunova Elizaveta - Kortunov Grigoriy (363)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleTango
ANALLGC11-2D
13272111145
23631222215

Judges

AN - Kudryavceva Tat`yana
AL - Smagin Evgeniy
L - Pechernikov Andrey
G - Chernyshev Vasiliy
C - Skok Stepan

13:04 - [118] - PRO-AM AMERICAN SMOOTH Single, Tango, Gold Open, B, Final

  • 1 - Shalimova Ol`ga - Efimov Mihail (366)
  • 2 - Karuzina Nanik - Mergaliev Timur (293)
  • 3 - Bliznyakova Anna - Zdanevich Aleksey (306)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleTango
ANALLGC11-21-3D
136621121355
229312212255
330633333--5

Judges

AN - Kudryavceva Tat`yana
AL - Smagin Evgeniy
L - Pechernikov Andrey
G - Chernyshev Vasiliy
C - Skok Stepan

13:04 - [118] - PRO-AM AMERICAN SMOOTH Single, Tango, Gold Open, C, Final

  • 1 - Kal`chenko Marina - Yacenko Konstantin (314)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleTango
ANALLGC1D
1314111115

Judges

AN - Kudryavceva Tat`yana
AL - Smagin Evgeniy
L - Pechernikov Andrey
G - Chernyshev Vasiliy
C - Skok Stepan

13:06 - [119] - PRO-AM AMERICAN SMOOTH Single, Foxtrot, Bronze Open, B, Final

  • 1 - Snezhinskaya Irina - Laba Nikita (320)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleFoxtrot
ANALGDC1D
1320111115

Judges

AN - Kudryavceva Tat`yana
AL - Smagin Evgeniy
G - Chernyshev Vasiliy
D - Senina Natal`ya
C - Skok Stepan

13:06 - [119] - PRO-AM AMERICAN SMOOTH Single, Foxtrot, Silver Open, B, Final

  • 1 - Rusakova Irina - Suftin Dmitriy (322)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleFoxtrot
ANALGDC1D
1322111115

Judges

AN - Kudryavceva Tat`yana
AL - Smagin Evgeniy
G - Chernyshev Vasiliy
D - Senina Natal`ya
C - Skok Stepan

13:06 - [119] - PRO-AM AMERICAN SMOOTH Single, Foxtrot, Silver Open, C, Final

  • 1 - Torgashova Larisa - Petrov Stanislav (327)
  • 2 - Borunova Elizaveta - Kortunov Grigoriy (363)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleFoxtrot
ANALGDC11-2D
13272111145
23631222215

Judges

AN - Kudryavceva Tat`yana
AL - Smagin Evgeniy
G - Chernyshev Vasiliy
D - Senina Natal`ya
C - Skok Stepan

13:07 - [120] - PRO-AM AMERICAN SMOOTH Single, Foxtrot, Gold Open, B, Final

  • 1 - Shalimova Ol`ga - Efimov Mihail (366)
  • 2 - Karuzina Nanik - Mergaliev Timur (293)
  • 3 - Bliznyakova Anna - Zdanevich Aleksey (306)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleFoxtrot
ANALGDC11-21-3D
136611231345
229322112255
330633323-15

Judges

AN - Kudryavceva Tat`yana
AL - Smagin Evgeniy
G - Chernyshev Vasiliy
D - Senina Natal`ya
C - Skok Stepan

13:07 - [120] - PRO-AM AMERICAN SMOOTH Single, Foxtrot, Gold Open, C, Final

  • 1 - Kal`chenko Marina - Yacenko Konstantin (314)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleFoxtrot
ANALGDC1D
1314111115

Judges

AN - Kudryavceva Tat`yana
AL - Smagin Evgeniy
G - Chernyshev Vasiliy
D - Senina Natal`ya
C - Skok Stepan

13:09 - [121] - PRO-AM AMERICAN SMOOTH Single, V. Waltz, Bronze Open, B, Final

  • 1 - Snezhinskaya Irina - Laba Nikita (320)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleV. Waltz
MAHACLB1D
1320111115

Judges

M - Solomatina Irina
AH - Potenziani Alessio
AC - Kondrashov Igor`
L - Pechernikov Andrey
B - Borovskiy Andrey

13:09 - [121] - PRO-AM AMERICAN SMOOTH Single, V. Waltz, Silver Open, B, Final

  • 1 - Rusakova Irina - Suftin Dmitriy (322)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleV. Waltz
MAHACLB1D
1322111115

Judges

M - Solomatina Irina
AH - Potenziani Alessio
AC - Kondrashov Igor`
L - Pechernikov Andrey
B - Borovskiy Andrey

13:09 - [121] - PRO-AM AMERICAN SMOOTH Single, V. Waltz, Silver Open, C, Final

  • 1 - Torgashova Larisa - Petrov Stanislav (327)
  • 2 - Borunova Elizaveta - Kortunov Grigoriy (363)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleV. Waltz
MAHACLB11-2D
13271111245
23632222115

Judges

M - Solomatina Irina
AH - Potenziani Alessio
AC - Kondrashov Igor`
L - Pechernikov Andrey
B - Borovskiy Andrey

13:10 - [122] - PRO-AM AMERICAN SMOOTH Single, V. Waltz, Gold Open, B, Final

  • 1 - Shalimova Ol`ga - Efimov Mihail (366)
  • 2 - Karuzina Nanik - Mergaliev Timur (293)
  • 3 - Bliznyakova Anna - Zdanevich Aleksey (306)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleV. Waltz
MAHACLB11-21-3D
136611112455
229322331135
330633223-25

Judges

M - Solomatina Irina
AH - Potenziani Alessio
AC - Kondrashov Igor`
L - Pechernikov Andrey
B - Borovskiy Andrey

13:10 - [122] - PRO-AM AMERICAN SMOOTH Single, V. Waltz, Gold Open, C, Final

  • 1 - Kal`chenko Marina - Yacenko Konstantin (314)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleV. Waltz
MAHACLB1D
1314111115

Judges

M - Solomatina Irina
AH - Potenziani Alessio
AC - Kondrashov Igor`
L - Pechernikov Andrey
B - Borovskiy Andrey

13:12 - [123] - Golden Ball Cup Int. Standard (Multi dance), Bronze Open + Silver Open 4 dance (W/T/F/Q) (W+T+F+Q), B, Final

  • 1 - Rozhkova Vitalina - Magdisiuk Andrey (333)
  • 2 - Baranova Natal`ya - Fedirko Dementiy (317)
  • 3 - Efimov Ivan - Polovinka Yuliya (284)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoFoxtrotQuickstep
ALGDCB11-21-3PDALGDCB11-21-3PDALGDCB11-21-3PDALGDCB11-21-3PD
1333111124551133113351131123451121114551
2317222211552312321353212212552212221552
328433333--5322123145232333-15333333--53

Judges

AL - Smagin Evgeniy
G - Chernyshev Vasiliy
D - Senina Natal`ya
C - Skok Stepan
B - Borovskiy Andrey

13:12 - [123] - Golden Ball Cup Int. Standard (Multi dance), Bronze Open + Silver Open 3 dance (W/T/F) (W+T+F), A, Final

  • 1 - Knyazeva Alina - Kuznecov Vasiliy (352)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoFoxtrot
ALGDCB1PDALGDCB1PDALGDCB1PD
1352111115111111511111151

Judges

AL - Smagin Evgeniy
G - Chernyshev Vasiliy
D - Senina Natal`ya
C - Skok Stepan
B - Borovskiy Andrey

13:18 - [124] - Golden Ball Cup American Smooth (Multi dance), Bronze Open + Silver Open 3 Dance (W/T/F) (W+T+F), B, Final

  • 1 - Snezhinskaya Irina - Laba Nikita (320)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoFoxtrot
ALGDCB1PDALGDCB1PDALGDCB1PD
1320111115111111511111151

Judges

AL - Smagin Evgeniy
G - Chernyshev Vasiliy
D - Senina Natal`ya
C - Skok Stepan
B - Borovskiy Andrey

13:18 - [124] - Golden Ball Cup American Smooth (Multi dance), Gold Open 4 dance (W/T/F/VW) (W+T+F+VW), B, Final

  • 1 - Shalimova Ol`ga - Efimov Mihail (366)
  • 2 - Karuzina Nanik - Mergaliev Timur (293)
  • 3 - Myshkina Natal`ya - Pozdnyakov Valentin (345)
  • 4 - Bliznyakova Anna - Zdanevich Aleksey (306)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoFoxtrotV. Waltz
ALGDCB11-21-31-4PDALGDCB11-21-31-4PDALGDCB11-21-31-4PDALGDCB11-21-31-4PD
136613112345511321224551.513111445511311234551
229321221255522112324551.521222155523122124552
334532433-1453323411245332333-155322333-2553
430644344--15444434--15444444---5444444---54

Judges

AL - Smagin Evgeniy
G - Chernyshev Vasiliy
D - Senina Natal`ya
C - Skok Stepan
B - Borovskiy Andrey

13:24 - [125] - Golden Ball Cup Int. Standard (Multi dance), Silver Open 5 dance (W/T/VW/F/Q) (W+T+VW+F+Q), B, Final

  • 1 - Richardson Irina - Krylov Ivan (374)
  • 2 - Orlova Ol`ga - Borisenok Filipp (279)
  • 3 - Borec Yana - Burkovec Timofey (353)
  • 4 - Gladyuk Aleksandra - Bondarenko Yaroslav (282)
  • 5 - Pestova Yuliya - Huzhayarov Maks (332)
  • 6 - Rogacheva Ol`ga - Gol`cov Nikita (273)
  • 7 - Zankina Yuliya - Glushkov Andrey (324)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoV. WaltzFoxtrotQuickstep
ALGDCB11-21-31-41-51-61-7PDALGDCB11-21-31-41-51-61-7PDALGDCB11-21-31-41-51-61-7PDALGDCB11-21-31-41-51-61-7PDALGDCB11-21-31-41-51-61-7PD
137412111455555511211145555551111115555555111121455555511123323555551
22792122614444552312231355555242334-135555322312145555524214412255553
335334452-124555325454-113555324452-224555435663--2235553651122334552
428263344--24455464336--23355465223-233455264244-114455363355--224555
533245635--12455543545--13555533646--23355543456--13455424476-1133454
627357573--11335657762-111235657775----225756775----235657762-1112356.5
732476767-----25776677-----25776567----135677537--11225775627-1112356.5

Judges

AL - Smagin Evgeniy
G - Chernyshev Vasiliy
D - Senina Natal`ya
C - Skok Stepan
B - Borovskiy Andrey

13:31 - [126] - Golden Ball Cup Int. Standard (Multi dance), Bronze Open 5 Dance (W/T/VW/F/Q) (W+T+VW+F+Q), B, Final

  • 1 - Epanchinceva Lyudmila - Efimov Evgeniy (316)
  • 2 - Baranova Natal`ya - Fedirko Dementiy (317)
  • 3 - Kozhanova Irina - Yurusov Anton (266)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoV. WaltzFoxtrotQuickstep
ALGDCB11-21-3PDALGDCB11-21-3PDALGDCB11-21-3PDALGDCB11-21-3PDALGDCB11-21-3PD
1316221132452221122551121123551221113551121133451
2317112213551312231352313331153113322352312321352.5
326633332-15313331225323221145233223-253233211352.5

Judges

AL - Smagin Evgeniy
G - Chernyshev Vasiliy
D - Senina Natal`ya
C - Skok Stepan
B - Borovskiy Andrey

13:39 - [127] - Kizomba PRO-AM Single, Kizomba, Vse urovni, B, Final

  • 1 - Buhtoyarova Valentina - Kol`cov Nikita (375)
  • 2 - Duda Natal`ya - Koval` Dmitriy (367)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleKizomba
ACLB11-2D
137511133
2367222-3

Judges

AC - Kondrashov Igor`
L - Pechernikov Andrey
B - Borovskiy Andrey

13:42 - [128] - Golden Ball Cup Int. Standard (Multi dance), Bronze Open 5 Dance (W/T/VW/F/Q) (W+T+VW+F+Q), A, Final

  • 1 - Ivanova Yuliya - Burkovec Timofey (353)
  • 2 - Knyazeva Alina - Kuznecov Vasiliy (352)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoV. WaltzFoxtrotQuickstep
MANAHACE11-2PDMANAHACE11-2PDMANAHACE11-2PDMANAHACE11-2PDMANAHACE11-2PD
13532111145111111551121123511111155122212152
23521222215222222-522122125222222-5211121451

Judges

M - Solomatina Irina
AN - Kudryavceva Tat`yana
AH - Potenziani Alessio
AC - Kondrashov Igor`
E - Mironchik Artem

13:42 - [128] - Golden Ball Cup Int. Standard (Multi dance), Silver Open 5 dance (W/T/VW/F/Q) (W+T+VW+F+Q), A, Final

  • 1 - Stomat`eva Ekaterina - Efimov Ivan (284)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoV. WaltzFoxtrotQuickstep
MANAHACE1PDMANAHACE1PDMANAHACE1PDMANAHACE1PDMANAHACE1PD
128411111511111151111115111111511111151

Judges

M - Solomatina Irina
AN - Kudryavceva Tat`yana
AH - Potenziani Alessio
AC - Kondrashov Igor`
E - Mironchik Artem

13:49 - [129] - Kizomba PRO-AM Single, Kizomba, Nachin., B, Final

  • 1 - Buhtoyarova Valentina - Kol`cov Nikita (375)
  • 2 - Duda Natal`ya - Koval` Dmitriy (367)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleKizomba
ACLE11-2D
137511133
2367222-3

Judges

AC - Kondrashov Igor`
L - Pechernikov Andrey
E - Mironchik Artem

13:52 - [130] - Golden Ball Cup American Smooth (Multi dance), Bronze Open 4 dance (W/T/F/VW) (W+T+F+VW), B, Final

  • 1 - Snezhinskaya Irina - Laba Nikita (320)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoFoxtrotV. Waltz
MANALAHE1PDMANALAHE1PDMANALAHE1PDMANALAHE1PD
13201111151111115111111511111151

Judges

M - Solomatina Irina
AN - Kudryavceva Tat`yana
AL - Smagin Evgeniy
AH - Potenziani Alessio
E - Mironchik Artem

13:52 - [130] - Golden Ball Cup American Smooth (Multi dance), Gold Open 4 dance (W/T/F/VW) (W+T+F+VW), C, Final

  • 1 - Kal`chenko Marina - Yacenko Konstantin (314)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoFoxtrotV. Waltz
MANALAHE1PDMANALAHE1PDMANALAHE1PDMANALAHE1PD
13141111151111115111111511111151

Judges

M - Solomatina Irina
AN - Kudryavceva Tat`yana
AL - Smagin Evgeniy
AH - Potenziani Alessio
E - Mironchik Artem

13:52 - [130] - Golden Ball Cup American Smooth (Multi dance), Silver Open 4 dance (W/T/F/VW) (W+T+F+VW), B, Final

  • 1 - Rusakova Irina - Suftin Dmitriy (322)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoFoxtrotV. Waltz
MANALAHE1PDMANALAHE1PDMANALAHE1PDMANALAHE1PD
13221111151111115111111511111151

Judges

M - Solomatina Irina
AN - Kudryavceva Tat`yana
AL - Smagin Evgeniy
AH - Potenziani Alessio
E - Mironchik Artem

13:58 - [131] - Kizomba PRO-AM Single, Kizomba, Sredn., B, Final

  • 1 - Buhtoyarova Valentina - Kol`cov Nikita (375)
  • 2 - Duda Natal`ya - Koval` Dmitriy (367)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleKizomba
ACLE11-2D
137511133
2367222-3

Judges

AC - Kondrashov Igor`
L - Pechernikov Andrey
E - Mironchik Artem

14:01 - [132] - Golden Ball Cup Int. Standard (Multi dance), Gold Open 5 Dance (W/T/VW/F/Q) (W+T+VW+F+Q), B, Final

  • 1 - Aristarhova Elena - Slomchinskiy Stanislav (358)
  • 2 - Zelenova Marina - Shigin Petr (359)
  • 3 - Kurenkova Ol`ga - Milovackiy Aleksandr (289)
  • 4 - Bogacheva Ol`ga - Erofeev Dmitriy (370)
  • 5 - Aleksandrova Dina - Eremin Oleg (326)
  • 6 - Brink Oksana - Novikov Artem (304)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoV. WaltzFoxtrotQuickstep
ACLGDC11-21-31-41-51-6PDACLGDC11-21-31-41-51-6PDACLGDC11-21-31-41-51-6PDACLGDC11-21-31-41-51-6PDACLGDC11-21-31-41-51-6PD
1358132122455551.531222145555154322-234553222121555551123113455551
2359221312455551.5241331245552231331255552431331145552231341245553
3289514431124553524411224554412412335551513412234553312421345552
437035655--1145513354113455312455122355434554--1355554453--13554
532646324-12445445515111255535514112355515425122355445525-112555
630464566---125666666-----5666666-----5666666-----5666666-----56

Judges

AC - Kondrashov Igor`
L - Pechernikov Andrey
G - Chernyshev Vasiliy
D - Senina Natal`ya
C - Skok Stepan

15:07 - [133] - Golden Ball Cup Kizomba & Urban Kizomba Multi Dance PRO-AM, 2 DANCE CHALLENGE all levels (K+Se), B, Final

  • 1 - Buhtoyarova Valentina - Kol`cov Nikita (375)
  • 2 - Duda Natal`ya - Koval` Dmitriy (367)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleKizombaSemba
MANE11-2PDMANE11-2PD
1375111331111331
2367222-32222-32

Judges

M - Solomatina Irina
AN - Kudryavceva Tat`yana
E - Mironchik Artem

15:21 - [134] - Golden Ball Cup Rising Star Int.Standard PRO-AM, 5 DANCE Rising Star Bronze Open + Silver Open (W+T+VW+F+Q), B, 1/2 final

  • 1 - Gladyuk Aleksandra - Bondarenko Yaroslav (282)
  • 1 - Borec Yana - Burkovec Timofey (353)
  • 3 - Klimova Tat`yana - Aksenov Aleksandr (298)
  • 4 - Pestova Yuliya - Huzhayarov Maks (332)
  • 5 - Rogacheva Ol`ga - Gol`cov Nikita (273)
  • 6 - Matveeva Elena - Tichoniuk Marcin (283)
  • 7 - Zankina Yuliya - Glushkov Andrey (324)
  • 8 - Epanchinceva Lyudmila - Efimov Evgeniy (316)
  • 9 - Baranova Natal`ya - Fedirko Dementiy (317)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWTVWFQСумма
MANAHAGGFEDCСDMANAHAGGFEDCСDMANAHAGGFEDCСDMANAHAGGFEDCСDMANAHAGGFEDCСD
1282×××××××××9×××××××××9××××××××8×××××××××9×××××××××944
1353××××××××8×××××××××9×××××××××9×××××××××9×××××××××944
3298××××××××8×××××××××9×××××××7×××××××7×××××××××940
4332××××××××8×××××××7××××××6×××××××7××××××634
5273×××××5××××××6××××××6×××××××7×××××××731
6283××××4××××××6××××××6××××4××××424
7324×××3××2×××××5×××××5×××××520
8316××××4××2×××××5××××4××217
9317×××××5××××4××2××2×××316

Judges

M - Solomatina Irina
AN - Kudryavceva Tat`yana
AH - Potenziani Alessio
AG - Borodinov Vlad
G - Chernyshev Vasiliy
F - Syzrancev Dmitriy
E - Mironchik Artem
D - Senina Natal`ya
C - Skok Stepan

15:43 - [136] - Golden Ball Cup Rising Star Int.Standard PRO-AM, 4 DANCE Rising Star Bronze Open + Silver Open (W+T+VW+Q), A, Final

  • 1 - Ivanova Yuliya - Burkovec Timofey (353)
  • 2 - Zaharova Tat`yana - Esipchuk Artem (269)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoV. WaltzQuickstep
MANAHAGGFEDC11-2PDMANAHAGGFEDC11-2PDMANAHAGGFEDC11-2PDMANAHAGGFEDC11-2PD
1353112111111891111111111991111112111891111111111991
2269221222222192222222222-92222221222192222222222-92

Judges

M - Solomatina Irina
AN - Kudryavceva Tat`yana
AH - Potenziani Alessio
AG - Borodinov Vlad
G - Chernyshev Vasiliy
F - Syzrancev Dmitriy
E - Mironchik Artem
D - Senina Natal`ya
C - Skok Stepan

15:43 - [135] - Golden Ball Cup Rising Star Int.Standard PRO-AM, 5 DANCE Rising Star Silver Open + Gold Open (W+T+VW+F+Q), B, Final

  • 1 - Prokof`eva Tamara - Kornev Il`ya (329)
  • 2 - Evdokimova Lyudmila - Eremeev Danil (312)
  • 3 - Romanova Nina - Nakostenko Dmitriy (268)
  • 4 - Orlova Ol`ga - Borisenok Filipp (279)
  • 5 - Gladyuk Aleksandra - Bondarenko Yaroslav (282)
  • 6 - Aleksandrova Dina - Eremin Oleg (326)
  • 7 - Brink Oksana - Novikov Artem (304)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoV. WaltzFoxtrotQuickstep
ANAHGFEDC11-21-31-41-51-61-7PDANAHGFEDC11-21-31-41-51-61-7PDANAHGFEDC11-21-31-41-51-61-7PDANAHGFEDC11-21-31-41-51-61-7PDANAHGFEDC11-21-31-41-51-61-7PD
1329146361522345775127151145556671146211235566771145211235567771146112235566771
2312234512124567771242312414577772261422614455772231322614666772221321625666772
32684256332-24567734352432-2467773425353112457773426433112466773435535111347774
42795511263234467725634253-13467745541464111467755731465112356755622564-2235775
52823624454-12567743515365113367753336345--4567743525543-13477743536635--335776
6326613254612345776614764611133676612575312335676614675411134676614444311266773
73047777777------777766777-----2777777677-----1777677677-----2777777777------77

Judges

AN - Kudryavceva Tat`yana
AH - Potenziani Alessio
G - Chernyshev Vasiliy
F - Syzrancev Dmitriy
E - Mironchik Artem
D - Senina Natal`ya
C - Skok Stepan

15:43 - [136] - Golden Ball Cup Rising Star Int.Standard PRO-AM, 4 DANCE Rising Star Bronze Open + Silver Open (W+T+VW+Q), B, Final

  • 1 - Matveeva Elena - Tichoniuk Marcin (283)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoV. WaltzQuickstep
MANAHAGGFEDC1PDMANAHAGGFEDC1PDMANAHAGGFEDC1PDMANAHAGGFEDC1PD
128311111111191111111111911111111119111111111191

Judges

M - Solomatina Irina
AN - Kudryavceva Tat`yana
AH - Potenziani Alessio
AG - Borodinov Vlad
G - Chernyshev Vasiliy
F - Syzrancev Dmitriy
E - Mironchik Artem
D - Senina Natal`ya
C - Skok Stepan

15:58 - [137] - Golden Ball Cup Rising Star Int.Standard PRO-AM, 4 DANCE Rising Star Silver Open + Gold Open (W+T+VW+Q), A, Final

  • 1 - Zaharova Tat`yana - Esipchuk Artem (269)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoV. WaltzQuickstep
MANAHAGGFEDC1PDMANAHAGGFEDC1PDMANAHAGGFEDC1PDMANAHAGGFEDC1PD
126911111111191111111111911111111119111111111191

Judges

M - Solomatina Irina
AN - Kudryavceva Tat`yana
AH - Potenziani Alessio
AG - Borodinov Vlad
G - Chernyshev Vasiliy
F - Syzrancev Dmitriy
E - Mironchik Artem
D - Senina Natal`ya
C - Skok Stepan

15:58 - [138] - Golden Ball Cup Rising Star Int.Standard PRO-AM, 5 DANCE Rising Star Bronze Open + Silver Open (W+T+VW+F+Q), B, Final

  • 1 - Borec Yana - Burkovec Timofey (353)
  • 2 - Gladyuk Aleksandra - Bondarenko Yaroslav (282)
  • 3 - Klimova Tat`yana - Aksenov Aleksandr (298)
  • 4 - Rogacheva Ol`ga - Gol`cov Nikita (273)
  • 4 - Pestova Yuliya - Huzhayarov Maks (332)
  • 6 - Matveeva Elena - Tichoniuk Marcin (283)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoV. WaltzFoxtrotQuickstep
MANGFEDC11-21-31-41-51-6PDMANGFEDC11-21-31-41-51-6PDMANGFEDC11-21-31-41-51-6PDMANGFEDC11-21-31-41-51-6PDMANGFEDC11-21-31-41-51-6PD
13533324521135677221311115677771252112325667712641112355667125211222666771
2282521511434457715326233-255673521621424456723315323126677341162143446672
32982136342135667312134222567772113443133577731226231256667214353312256773
4273156165322335753565566--114764365362-134574516256412235753264453-135674
43326442435-1256746444645---45756443655--135766434445--156746342645-124575
62834653266-1234764652354-1246743652546-1235754553656--125765653566--11476

Judges

M - Solomatina Irina
AN - Kudryavceva Tat`yana
G - Chernyshev Vasiliy
F - Syzrancev Dmitriy
E - Mironchik Artem
D - Senina Natal`ya
C - Skok Stepan

15:58 - [137] - Golden Ball Cup Rising Star Int.Standard PRO-AM, 4 DANCE Rising Star Silver Open + Gold Open (W+T+VW+Q), B, Final

  • 1 - Rozhkova Vitalina - Magdisiuk Andrey (333)
  • 2 - Orlova Ol`ga - Borisenok Filipp (279)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoV. WaltzQuickstep
MANGFEDC11-2PDMANGFEDC11-2PDMANGFEDC11-2PDMANGFEDC11-2PD
13331121111671111211257121121124711121112571
22792212222172222122127212212213722212221272

Judges

M - Solomatina Irina
AN - Kudryavceva Tat`yana
G - Chernyshev Vasiliy
F - Syzrancev Dmitriy
E - Mironchik Artem
D - Senina Natal`ya
C - Skok Stepan

16:13 - [139] - Golden Ball Cup Kizomba & Urban Kizomba Multi Dance PRO-AM, 2 DANCE CHALLENGE Beginner (K+Se), B, Final

  • 1 - Buhtoyarova Valentina - Kol`cov Nikita (375)
  • 2 - Duda Natal`ya - Koval` Dmitriy (367)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleKizombaSemba
MANE11-2PDMANE11-2PD
1375111331111331
2367222-32222-32

Judges

M - Solomatina Irina
AN - Kudryavceva Tat`yana
E - Mironchik Artem

16:19 - [141] - Golden Ball Cup Rising Star American Smooth PRO-AM, 4 DANCE Rising Star Bronze Open + Silver Open (W+T+F+VW), B, Final

  • 1 - Snezhinskaya Irina - Laba Nikita (320)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoFoxtrotV. Waltz
AMALAKABUSALB1PDAMALAKABUSALB1PDAMALAKABUSALB1PDAMALAKABUSALB1PD
132011111111191111111111911111111119111111111191

Judges

AM - Yarcev Pavel
AL - Smagin Evgeniy
AK - Kotlov Maksim
AB - Asonov Il`ya
U - Smirnova Natal`ya
S - Vaganova Alena
A - Gun`ko Gennadiy
L - Pechernikov Andrey
B - Borovskiy Andrey

16:19 - [141] - Golden Ball Cup Rising Star American Smooth PRO-AM, 4 DANCE Rising Star Silver Open + Gold Open (W+T+F+VW), B, Final

  • 1 - Rusakova Irina - Suftin Dmitriy (322)
  • 2 - Karuzina Nanik - Mergaliev Timur (293)
  • 3 - Andreyko Irina - Beridze David (335)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoFoxtrotV. Waltz
AMALAKABUSALB11-21-3PDAMALAKABUSALB11-21-3PDAMALAKABUSALB11-21-3PDAMALAKABUSALB11-21-3PD
13222112311125891211311121689121122111259913112121116891
22931331122214792133122212379213311222147922331212222792
3335322323333-393322233333-393322333333-2931223333331393

Judges

AM - Yarcev Pavel
AL - Smagin Evgeniy
AK - Kotlov Maksim
AB - Asonov Il`ya
U - Smirnova Natal`ya
S - Vaganova Alena
A - Gun`ko Gennadiy
L - Pechernikov Andrey
B - Borovskiy Andrey

16:19 - [140] - Golden Ball Cup Rising Star Int.Standard PRO-AM, 5 DANCE Rising Star Bronze Open + Silver Open (W+T+VW+F+Q), A, Final

  • 1 - Knyazeva Alina - Kuznecov Vasiliy (352)
  • 2 - Ivanova Yuliya - Burkovec Timofey (353)
  • 3 - Stomat`eva Ekaterina - Efimov Ivan (284)
  • 4 - Zaharova Tat`yana - Esipchuk Artem (269)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoV. WaltzFoxtrotQuickstep
AMALAKABUSALB11-21-31-4PDAMALAKABUSALB11-21-31-4PDAMALAKABUSALB11-21-31-4PDAMALAKABUSALB11-21-31-4PDAMALAKABUSALB11-21-31-4PD
13521113221224899111121111378991211111112799911112211117999111111111199991
235323311123146992332122232169921323222341589233311222325992323322232-5992
3284424233313137932243333211489332423332114893224333332-3893234233324-3793
4269342444444-1294443444444--194443444443--294442444444-1194442444443-1294

Judges

AM - Yarcev Pavel
AL - Smagin Evgeniy
AK - Kotlov Maksim
AB - Asonov Il`ya
U - Smirnova Natal`ya
S - Vaganova Alena
A - Gun`ko Gennadiy
L - Pechernikov Andrey
B - Borovskiy Andrey

16:19 - [141] - Golden Ball Cup Rising Star American Smooth PRO-AM, 4 DANCE Rising Star Bronze Open + Silver Open (W+T+F+VW), C, Final

  • 1 - Borunova Elizaveta - Kortunov Grigoriy (363)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoFoxtrotV. Waltz
AMALAKABUSALB1PDAMALAKABUSALB1PDAMALAKABUSALB1PDAMALAKABUSALB1PD
136311111111191111111111911111111119111111111191

Judges

AM - Yarcev Pavel
AL - Smagin Evgeniy
AK - Kotlov Maksim
AB - Asonov Il`ya
U - Smirnova Natal`ya
S - Vaganova Alena
A - Gun`ko Gennadiy
L - Pechernikov Andrey
B - Borovskiy Andrey

16:19 - [140] - Golden Ball Cup Rising Star Int.Standard PRO-AM, 5 DANCE Rising Star Silver Open + Gold Open (W+T+VW+F+Q), C, Final

  • 1 - Romanova Nina - Nakostenko Dmitriy (268)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoV. WaltzFoxtrotQuickstep
AMALAKABUSALB1PDAMALAKABUSALB1PDAMALAKABUSALB1PDAMALAKABUSALB1PDAMALAKABUSALB1PD
12681111111119111111111191111111111911111111119111111111191

Judges

AM - Yarcev Pavel
AL - Smagin Evgeniy
AK - Kotlov Maksim
AB - Asonov Il`ya
U - Smirnova Natal`ya
S - Vaganova Alena
A - Gun`ko Gennadiy
L - Pechernikov Andrey
B - Borovskiy Andrey

16:34 - [142] - Golden Ball Cup Kizomba & Urban Kizomba Multi Dance PRO-AM, 2 DANCE CHALLENGE Intermediate (K+Se), B, Final

  • 1 - Buhtoyarova Valentina - Kol`cov Nikita (375)
  • 2 - Duda Natal`ya - Koval` Dmitriy (367)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleKizombaSemba
MANE11-2PDMANE11-2PD
1375111331111331
2367222-32222-32

Judges

M - Solomatina Irina
AN - Kudryavceva Tat`yana
E - Mironchik Artem

16:40 - [143] - RDU Cup (Scholarships) All levels, International Standard (W/T/VW/F/Q) (W+T+VW+F+Q), B, 1/2 final

  • 1 - Richardson Irina - Krylov Ivan (374)
  • 2 - Aristarhova Elena - Slomchinskiy Stanislav (358)
  • 3 - Kurenkova Ol`ga - Milovackiy Aleksandr (289)
  • 4 - Zelenova Marina - Shigin Petr (359)
  • 5 - Prokof`eva Tamara - Kornev Il`ya (329)
  • 5 - Evdokimova Lyudmila - Eremeev Danil (312)
  • 7 - Aleksandrova Dina - Eremin Oleg (326)
  • 7 - Gladyuk Aleksandra - Bondarenko Yaroslav (282)
  • 9 - Bogacheva Ol`ga - Erofeev Dmitriy (370)
  • 9 - Romanova Nina - Nakostenko Dmitriy (268)
  • 11 - Rogacheva Ol`ga - Gol`cov Nikita (273)
  • 12 - Baranova Natal`ya - Fedirko Dementiy (317)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWTVWFQСумма
ANAMALAKABAAVSAСDANAMALAKABAAVSAСDANAMALAKABAAVSAСDANAMALAKABAAVSAСDANAMALAKABAAVSAСD
1374×××××××××9××××××××8×××××××××9×××××××××9×××××××××944
2358××××××××8××××××××8×××××××××9×××××××××9×××××××××943
3289×××××××7×××××5××××××6××××××6×××××××××933
4359×××××5×××××××7×××××××7×××××××7××××××632
5329×××3××××××6××××4×××××5××××××624
5312××××××6××××××6××××××6××××4××224
7326××××4×××3×××3×××3×××316
7282××××××6××××4××2××2××216
9370××2××××4××××4××2××214
9268×××3×××3×1×××3××××414
11273×10×××3×××3××29
12317000×101

Judges

AN - Kudryavceva Tat`yana
AM - Yarcev Pavel
AL - Smagin Evgeniy
AK - Kotlov Maksim
AB - Asonov Il`ya
AA - Miheev Sergey
V - Kudinov Oleg
S - Vaganova Alena
A - Gun`ko Gennadiy

20:05 - [148] - «Tancuyu so smyslom» (vsya summa registracionnogo vznosa perechislyaetsya v fond «Liniya zhizni», Tancuyu so smyslom Standard (all level, all ages) (F), A+B, 1/2 final

  • 1 - Usanova Anastasiya - Nikitin Evgeniy (355)
  • 2 - Richardson Irina - Krylov Ivan (374)
  • 2 - Aristarhova Elena - Slomchinskiy Stanislav (358)
  • 2 - Holodnyh Liliana - Trishkin Nikita (357)
  • 5 - Rozhkova Vitalina - Magdisiuk Andrey (333)
  • 6 - Seredinskaya Ekaterina - Pavlov Vladimir (372)
  • 6 - Kurenkova Ol`ga - Milovackiy Aleksandr (289)
  • 6 - Zelenova Marina - Shigin Petr (359)
  • 9 - Aleksandrova Dina - Eremin Oleg (326)
  • 9 - Prokof`eva Tamara - Kornev Il`ya (329)
  • 9 - Evdokimova Lyudmila - Eremeev Danil (312)
  • 12 - Bogacheva Ol`ga - Erofeev Dmitriy (370)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleFСумма
MAMAKAHABAASALСD
1355×××××××××99
2374××××××××88
2358××××××××88
2357××××××××88
5333××××××66
6372×××33
6289×××33
6359×××33
9326××22
9329××22
9312××22
1237000

Judges

M - Solomatina Irina
AM - Yarcev Pavel
AK - Kotlov Maksim
AH - Potenziani Alessio
AB - Asonov Il`ya
AA - Miheev Sergey
S - Vaganova Alena
A - Gun`ko Gennadiy
L - Pechernikov Andrey

20:08 - [149] - EADC AM-PRO, EADC AM-PRO BALLROOM (W+T+VW+F+Q), A+B+C, 1/2 final

  • 1 - Usanova Anastasiya - Nikitin Evgeniy (355)
  • 2 - Aristarhova Elena - Slomchinskiy Stanislav (358)
  • 3 - Holodnyh Liliana - Trishkin Nikita (357)
  • 4 - Zelenova Marina - Shigin Petr (359)
  • 5 - Kurenkova Ol`ga - Milovackiy Aleksandr (289)
  • 6 - Prokof`eva Tamara - Kornev Il`ya (329)
  • 7 - Seredinskaya Ekaterina - Pavlov Vladimir (372)
  • 8 - Evdokimova Lyudmila - Eremeev Danil (312)
  • 9 - Romanova Nina - Nakostenko Dmitriy (268)
  • 10 - Gladyuk Aleksandra - Bondarenko Yaroslav (282)
  • 11 - Klimova Tat`yana - Aksenov Aleksandr (298)
  • 12 - Matveeva Elena - Tichoniuk Marcin (283)
  • 13 - Stomat`eva Ekaterina - Efimov Ivan (284)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWTVWFQСумма
AOANAMAKAHACUSAСDAOANAMAKAHACUSAСDAOANAMAKAHACUSAСDAOANAMAKAHACUSAСDAOANAMAKAHACUSAСD
1355×××××××××9×××××××××9×××××××××9×××××××××9×××××××××945
2358××××××××8×××××××7×××××××××9××××××××8×××××××××941
3357×××××××7××××××6×××××××××9×××××××××9×××××××××940
4359××××××6××××××6××××××6××××××××8×××××531
5289××××××6××××4×××××5×××××5×××××××727
6329××××4××××××6×××3×××××5×××××523
7372×××3×××3×××××5×××3××××418
8312×××3×××××5×××3×××3×××317
9268××2××2×××3××2×110
10282×××3×1×1×1×17
112980××××4×1×106
12283×××3×100×15
13284000000

Judges

AO - Karpov Anton
AN - Kudryavceva Tat`yana
AM - Yarcev Pavel
AK - Kotlov Maksim
AH - Potenziani Alessio
AC - Kondrashov Igor`
U - Smirnova Natal`ya
S - Vaganova Alena
A - Gun`ko Gennadiy

20:38 - [150] - RDU Cup (Scholarships) All levels, International Standard (W/T/VW/F/Q) (W+T+VW+F+Q), C, Final

  • 1 - Prokof`eva Tamara - Kornev Il`ya (329)
  • 2 - Romanova Nina - Nakostenko Dmitriy (268)
  • 3 - Grebenschikova Ekaterina - Mol`kov Denis (303)
  • 4 - Klimova Tat`yana - Aksenov Aleksandr (298)
  • 5 - Brink Oksana - Novikov Artem (304)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoV. WaltzFoxtrotQuickstep
AKAHABAAVUSAF11-21-31-41-5PDAKAHABAAVUSAF11-21-31-41-5PDAKAHABAAVUSAF11-21-31-41-5PDAKAHABAAVUSAF11-21-31-41-5PDAKAHABAAVUSAF11-21-31-41-5PD
1329142141111677991143111121678991144121121577991142111111788991144111121677991
2268233412232158992222423212178992323212212279992333324232-38992322334312148992
3303314223343137993314235333127893212333343138993214243343136993213243243147993
4298421334424135994431342444124994431444434113994521432424145894431422434135994
5304555555555----95555554555---195555555555----95455555555---195555555555----95

Judges

AK - Kotlov Maksim
AH - Potenziani Alessio
AB - Asonov Il`ya
AA - Miheev Sergey
V - Kudinov Oleg
U - Smirnova Natal`ya
S - Vaganova Alena
A - Gun`ko Gennadiy
F - Syzrancev Dmitriy

20:53 - [151] - RDU Cup (Scholarships) All levels, American Smooth (W/T/F/VW) (W+T+F+VW), B, Final

  • 1 - Shalimova Ol`ga - Efimov Mihail (366)
  • 2 - Levickaya Elena - Dolomanov Andrey (300)
  • 3 - Myshkina Natal`ya - Pozdnyakov Valentin (345)
  • 4 - Rusakova Irina - Suftin Dmitriy (322)
  • 5 - Karuzina Nanik - Mergaliev Timur (293)
  • 6 - Andreyko Irina - Beridze David (335)
  • 7 - Bliznyakova Anna - Zdanevich Aleksey (306)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoFoxtrotV. Waltz
MANAKAJAHAGADABAAUA11-21-31-41-51-61-7PDMANAKAJAHAGADABAAUA11-21-31-41-51-61-7PDMANAKAJAHAGADABAAUA11-21-31-41-51-61-7PDMANAKAJAHAGADABAAUA11-21-31-41-51-61-7PD
136622211111711710101010101112121111151271010101111111211113116118910101011111122113225214910101111111
230031143664122357991111232153652123258810111121225227222318991010112211332611125810101011112
334554332242433-37101111113544322346311369101111345444436332-149101111355546536443--25911115
432243525426255-346101111443324426254-3591011114543251251542457111111444322114254256101111113
52931575475354611248911516645743446112671011533633663546--5671111533664643635--46711114
633566467375364--245911665567375365--226911666566554465---261111666455475366--13610116
730677676537677--112511777776567777----1311777777747777---11111777777757777----11117

Judges

M - Solomatina Irina
AN - Kudryavceva Tat`yana
AK - Kotlov Maksim
AJ - Aydaev Ruslan
AH - Potenziani Alessio
AG - Borodinov Vlad
AD - Pokrovskaya Yana
AB - Asonov Il`ya
AA - Miheev Sergey
U - Smirnova Natal`ya
A - Gun`ko Gennadiy

20:53 - [152] - RDU Cup (Scholarships) All levels, American Smooth (W/T/F/VW) (W+T+F+VW), C, Final

  • 1 - Kal`chenko Marina - Yacenko Konstantin (314)
  • 2 - Torgashova Larisa - Petrov Stanislav (327)
  • 3 - Borunova Elizaveta - Kortunov Grigoriy (363)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoFoxtrotV. Waltz
MANAKAJAHAGADABAAUA11-21-3PDMANAKAJAHAGADABAAUA11-21-3PDMANAKAJAHAGADABAAUA11-21-3PDMANAKAJAHAGADABAAUA11-21-3PD
1314112111111111011111112111111111011111111111111111111111111111111111111111
23272312232223218112231233232321611223222323233-611232223322332-6112
336332333233323-311332332232323-511332333232322-511323332233223-5113

Judges

M - Solomatina Irina
AN - Kudryavceva Tat`yana
AK - Kotlov Maksim
AJ - Aydaev Ruslan
AH - Potenziani Alessio
AG - Borodinov Vlad
AD - Pokrovskaya Yana
AB - Asonov Il`ya
AA - Miheev Sergey
U - Smirnova Natal`ya
A - Gun`ko Gennadiy

21:10 - [154] - EADC AM-PRO, EADC AM-PRO SMOOTH CUP (W+T+F+VW), B+C, Final

  • 1 - Shalimova Ol`ga - Efimov Mihail (366)
  • 2 - Levickaya Elena - Dolomanov Andrey (300)
  • 3 - Myshkina Natal`ya - Pozdnyakov Valentin (345)
  • 4 - Karuzina Nanik - Mergaliev Timur (293)
  • 5 - Rusakova Irina - Suftin Dmitriy (322)
  • 6 - Andreyko Irina - Beridze David (335)
  • 7 - Torgashova Larisa - Petrov Stanislav (327)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoFoxtrotV. Waltz
MANAKAHAGADABAAUAL11-21-31-41-51-61-7PDMANAKAHAGADABAAUAL11-21-31-41-51-61-7PDMANAKAHAGADABAAUAL11-21-31-41-51-61-7PDMANAKAHAGADABAAUAL11-21-31-41-51-61-7PD
136622213126211491010101111131213116121681010101111121213126211591010101111221214225111599101111111
230031152711137568899112221515212343789111111212161511134678910111111217151124457791010112
33455643135442213581011113454454644121228101111443434464522-249101111346535463422-247911115
429313646445366113671111516622335366136671111334625235367-256810115334221363661378811113
532244325272554-347101011453334252547-257101011555342342446-248101111455343342537-1571010114
633565564633643--3571111664566643655--1361111666576653655--1151011664666754655---2510116
732777777567775----2311777777777773--111111777757777773--112211777757677773--1123117

Judges

M - Solomatina Irina
AN - Kudryavceva Tat`yana
AK - Kotlov Maksim
AH - Potenziani Alessio
AG - Borodinov Vlad
AD - Pokrovskaya Yana
AB - Asonov Il`ya
AA - Miheev Sergey
U - Smirnova Natal`ya
A - Gun`ko Gennadiy
L - Pechernikov Andrey

21:16 - [155] - «Tancuyu so smyslom» (vsya summa registracionnogo vznosa perechislyaetsya v fond «Liniya zhizni», Tancuyu so smyslom American Smooth (all level, all ages) (W), B, Final

  • 1 - Rusakova Irina - Suftin Dmitriy (322)
  • 2 - Levickaya Elena - Dolomanov Andrey (300)
  • 3 - Myshkina Natal`ya - Pozdnyakov Valentin (345)
  • 4 - Bliznyakova Anna - Zdanevich Aleksey (306)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltz
MAMAKAHAEABAASA11-21-31-4D
13223221322221799
23001312211334699
33452133133114599
4306444444444---9

Judges

M - Solomatina Irina
AM - Yarcev Pavel
AK - Kotlov Maksim
AH - Potenziani Alessio
AE - Chesnokov Aleksandr
AB - Asonov Il`ya
AA - Miheev Sergey
S - Vaganova Alena
A - Gun`ko Gennadiy

21:17 - [156] - «Tancuyu so smyslom» (vsya summa registracionnogo vznosa perechislyaetsya v fond «Liniya zhizni», Tancuyu so smyslom Standard (all level, all ages) (F), A+B, Final

  • 1 - Usanova Anastasiya - Nikitin Evgeniy (355)
  • 2 - Holodnyh Liliana - Trishkin Nikita (357)
  • 3 - Aristarhova Elena - Slomchinskiy Stanislav (358)
  • 4 - Richardson Irina - Krylov Ivan (374)
  • 5 - Rozhkova Vitalina - Magdisiuk Andrey (333)
  • 6 - Kurenkova Ol`ga - Milovackiy Aleksandr (289)
  • 7 - Zelenova Marina - Shigin Petr (359)
  • 8 - Seredinskaya Ekaterina - Pavlov Vladimir (372)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleFoxtrot
MAMAKAHABAASAL11-21-31-41-51-61-71-8D
135511111211678888999
235743442122215699999
3358222333447-3688899
437435325653112558999
5333547765755---15699
6289676844384--144679
7359785677663--112589
8372868588878----1239

Judges

M - Solomatina Irina
AM - Yarcev Pavel
AK - Kotlov Maksim
AH - Potenziani Alessio
AB - Asonov Il`ya
AA - Miheev Sergey
S - Vaganova Alena
A - Gun`ko Gennadiy
L - Pechernikov Andrey

21:26 - [157] - RDU Cup (Scholarships) All levels, International Standard (W/T/VW/F/Q) (W+T+VW+F+Q), B, Final

  • 1 - Aristarhova Elena - Slomchinskiy Stanislav (358)
  • 2 - Richardson Irina - Krylov Ivan (374)
  • 3 - Zelenova Marina - Shigin Petr (359)
  • 4 - Kurenkova Ol`ga - Milovackiy Aleksandr (289)
  • 5 - Prokof`eva Tamara - Kornev Il`ya (329)
  • 6 - Evdokimova Lyudmila - Eremeev Danil (312)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoV. WaltzFoxtrotQuickstep
ANAMALAKABAAVSA11-21-31-41-51-6PDANAMALAKABAAVSA11-21-31-41-51-6PDANAMALAKABAAVSA11-21-31-41-51-6PDANAMALAKABAAVSA11-21-31-41-51-6PDANAMALAKABAAVSA11-21-31-41-51-6PD
135811311111188999911221111146889991213111111789999111211111279999911131411117789991
237423124324215799922412342312579992161222332