Results «Pro-Am Moscow Dance Festival 2019»

Amateurs (students)
Professionals (teachers)

24 November, 2019

15:04 - [2] - Single Latin, Cha-cha-cha, Gold Open, A, 1/2 final

  • 1 - Polkova Ekaterina - Astaf'ev Konstantin (306)
  • 1 - Kravchenko Yuliya - Hisamutdinov Ruslan (371)
  • 3 - Murnukova Yuliya - Denisenko Roman (338)
  • 3 - Amalyan Lyusine - Litvinov Sergey (344)
  • 3 - Novozhilova Yuliya - Orlov Evgeniy (316)
  • 6 - Klyushina Zhanna - Lysenkov Nikita (340)
  • 7 - Markidanova Vlada - Teplyh Anton (325)
  • 7 - Bayramova Elena - Taruta Dmitry (364)
  • 9 - Budyka Diana - Zhukov Fedor (323)
  • 10 - Licman Nataliya - Zhebelev Mihail (339)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleChСумма
AKAGAFADXWAFEС
1306××××××××88
1371××××××××88
3338×××××××77
3344×××××××77
3316×××××××77
6340××××××66
7325×××××55
7364×××××55
9323×11
1033900

Judges

AK - Mazhirin German
AG - Samuilova Elena
AF - Duknauskas Vytautas
AD - Kudinov Oleg
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

15:07 - [3] - Single Latin, Cha-cha-cha, Bronze+Silver Open, B, Final

  • 1 - Gorel'skaya Larisa - Gerasimenok Kirill (337)
  • 2 - MakKriri Alina - Nikiforov Roman (335)
  • 3 - Galina Korchagina - Makagon Aleksey (355)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-cha
AKAGAFADXWAFE11-21-3
1337131221211589
2335312112123479
3355223333332-39

Judges

AK - Mazhirin German
AG - Samuilova Elena
AF - Duknauskas Vytautas
AD - Kudinov Oleg
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

15:07 - [4] - Single Latin, Cha-cha-cha, Gold Open, C, Final

  • 1 - Sokol Gustina - Malyshev Il'ya (353)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-cha
AKAGAFADXWAFE1
13531111111119

Judges

AK - Mazhirin German
AG - Samuilova Elena
AF - Duknauskas Vytautas
AD - Kudinov Oleg
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

15:08 - [5] - Single Latin, Cha-cha-cha, Gold Open, B, 1/2 final

  • 1 - Dyubarova Marina - Lukoshin Il'ya (333)
  • 1 - Nikolaeva Irina - Lam-Viri Anton (304)
  • 3 - Scherbakova Marina - Didenko Vitaliy (396)
  • 4 - Sanyuk Irina - Klendiy Anton (341)
  • 5 - Mamet'eva Marina - Novickiy Dmitriy (311)
  • 6 - Levashova Natasha - Ivanushkin Nick (331)
  • 7 - Moiseeva Anna - Tarasov Artem (314)
  • 8 - Koshcheeva Natalia - Medvedev Denis (313)
  • 9 - Miroshnikovp Evgeniya - Artem Gorelov (351)
  • 10 - Goshovskaya Svetlana - Zhurkin Sergey (360)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleChСумма
AKAGAFADXWAFEС
1333×××××××××99
1304×××××××××99
3396××××××××88
4341×××××××77
5311××××××66
6331×××××55
7314××××44
8313×××33
9351××22
10360×11

Judges

AK - Mazhirin German
AG - Samuilova Elena
AF - Duknauskas Vytautas
AD - Kudinov Oleg
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

15:11 - [6] - Single Latin, Cha-cha-cha, Bronze+Silver Open, A, Final

  • 1 - Bayramova Elena - Taruta Dmitry (364)
  • 2 - Uranova Elena - Vyacheslav Gorshkalev (342)
  • 3 - Chekareva Liliya - Ogarkov Andrey (354)
  • 4 - MakKriri Alina - Nikiforov Roman (335)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-cha
AKAGAFADXWAFE11-21-31-4
13642111111118999
23421422342321579
3354323342324-379
4335434423443-149

Judges

AK - Mazhirin German
AG - Samuilova Elena
AF - Duknauskas Vytautas
AD - Kudinov Oleg
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

15:12 - [7] - Single Latin, Cha-cha-cha, Gold Open, A, Final

  • 1 - Amalyan Lyusine - Litvinov Sergey (344)
  • 2 - Polkova Ekaterina - Astaf'ev Konstantin (306)
  • 3 - Murnukova Yuliya - Denisenko Roman (338)
  • 4 - Novozhilova Yuliya - Orlov Evgeniy (316)
  • 5 - Klyushina Zhanna - Lysenkov Nikita (340)
  • 6 - Kravchenko Yuliya - Hisamutdinov Ruslan (371)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-cha
AKAGAFADXWAFE11-21-31-41-51-6
1344262461512255679
2306521643223146789
3338416355331225689
4316344116444223889
5340633234665-14569
6371155522156244489

Judges

AK - Mazhirin German
AG - Samuilova Elena
AF - Duknauskas Vytautas
AD - Kudinov Oleg
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

15:13 - [8] - Single Latin, Cha-cha-cha, Bronze+Silver Open, C, Final

  • 1 - Zaharova Tat'yana - Gorshkalev Vyacheslav (362)
  • 2 - Yakimenko Elena - Stepovoy Sergey (348)
  • 3 - Galina Korchagina - Makagon Aleksey (355)
  • 4 - Minko Anatoliy - Slobodyan Mariya (309)
  • 5 - Ermilova Elena - Kuzin Nikita (320)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-cha
AKAGAFADXWAFE11-21-31-41-5
136221212311158999
234812123122238999
3355335344334--589
430954351554311359
5320454452455-1159

Judges

AK - Mazhirin German
AG - Samuilova Elena
AF - Duknauskas Vytautas
AD - Kudinov Oleg
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

15:14 - [9] - Single Latin, Cha-cha-cha, Gold Open, B, Final

  • 1 - Dyubarova Marina - Lukoshin Il'ya (333)
  • 2 - Nikolaeva Irina - Lam-Viri Anton (304)
  • 3 - Scherbakova Marina - Didenko Vitaliy (396)
  • 4 - Mamet'eva Marina - Novickiy Dmitriy (311)
  • 5 - Levashova Natasha - Ivanushkin Nick (331)
  • 6 - Sanyuk Irina - Klendiy Anton (341)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-cha
AKAGAFADXWAFE11-21-31-41-51-6
1333322225216167789
2304231111333459999
3396115352142356799
4311454534464--1689
5331546446621122569
6341663663555--2259

Judges

AK - Mazhirin German
AG - Samuilova Elena
AF - Duknauskas Vytautas
AD - Kudinov Oleg
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

15:16 - [11] - Single Argentine Tango, Tango Salon, Bronze Open, A, Final

  • 1 - Giniyatova Alena - Titov Evgeniy (312)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleTango Salon
DCB1
13121113

Judges

D - Samoylova Irina
C - Dobrova Irina
B - Tuero Daniel'

15:16 - [10] - Single Argentine Tango, Tango Salon, Bronze Open, B, Final

  • 1 - Veronika Breslavskaya - Petr Lihachev (370)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleTango Salon
DCB1
13701113

Judges

D - Samoylova Irina
C - Dobrova Irina
B - Tuero Daniel'

15:18 - [12] - Single Latin, Samba, Gold Open, B, 1/4 final

  • 1 - Goshovskaya Svetlana - Zhurkin Sergey (360)
  • 1 - Scherbakova Marina - Didenko Vitaliy (396)
  • 1 - Mamet'eva Marina - Novickiy Dmitriy (311)
  • 1 - Dyubarova Marina - Lukoshin Il'ya (333)
  • 5 - Levashova Natasha - Ivanushkin Nick (331)
  • 5 - Miroshnikovp Evgeniya - Artem Gorelov (351)
  • 5 - Nikolaeva Irina - Lam-Viri Anton (304)
  • 8 - Koshcheeva Natalia - Medvedev Denis (313)
  • 8 - Sanyuk Irina - Klendiy Anton (341)
  • 10 - Pyatirubleva Yuliya - Chechkin Dmitriy (300)
  • 11 - Moiseeva Anna - Tarasov Artem (314)
  • 12 - Zaharova Mila - Morozov Artem (307)
  • 12 - Gagut Rimma - Schetinin Pavel (346)
  • 12 - Harina Tat'yana - Timur Temirbekov (326)
  • 15 - Kalinina Yuliya - Tokarev Anton (336)
  • 16 - Smirnova Svetlana - Shatrov Roman (358)
  • 16 - Ivanova Elizaveta - Balyuk Il'ya (357)
  • 16 - Kim Svetlana - Anisimov Dmitriy (303)
  • 16 - Hohlova Evgeniya - Zenkin Semen (361)
  • 20 - Sergeeva Svetlana - Maksim Melihov (318)
  • 20 - Bikuzina Alena - Goncharov Anton (350)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleSСумма
AKAGAFADXWAFEС
1360×××××××××99
1396×××××××××99
1311×××××××××99
1333×××××××××99
5331××××××××88
5351××××××××88
5304××××××××88
8313×××××××77
8341×××××××77
10300××××××66
11314×××××55
12307××××44
12346××××44
12326××××44
15336×××33
16358××22
16357××22
16303××22
16361××22
2031800
2035000

Judges

AK - Mazhirin German
AG - Samuilova Elena
AF - Duknauskas Vytautas
AD - Kudinov Oleg
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

15:22 - [13] - Single Latin, Samba, Gold Open, A, 1/2 final

  • 1 - Polkova Ekaterina - Astaf'ev Konstantin (306)
  • 2 - Kravchenko Yuliya - Hisamutdinov Ruslan (371)
  • 2 - Amalyan Lyusine - Litvinov Sergey (344)
  • 4 - Markidanova Vlada - Teplyh Anton (325)
  • 4 - Murnukova Yuliya - Denisenko Roman (338)
  • 6 - Bayramova Elena - Taruta Dmitry (364)
  • 7 - Novozhilova Yuliya - Orlov Evgeniy (316)
  • 8 - Klyushina Zhanna - Lysenkov Nikita (340)
  • 9 - Budyka Diana - Zhukov Fedor (323)
  • 10 - Licman Nataliya - Zhebelev Mihail (339)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleSСумма
AKAGAFADXWAFEС
1306×××××××××99
2371××××××××88
2344××××××××88
4325×××××××77
4338×××××××77
6364××××××66
7316×××××55
8340×××33
9323×11
1033900

Judges

AK - Mazhirin German
AG - Samuilova Elena
AF - Duknauskas Vytautas
AD - Kudinov Oleg
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

15:25 - [14] - Single Latin, Samba, Bronze+Silver Open, B, Final

  • 1 - Gorel'skaya Larisa - Gerasimenok Kirill (337)
  • 2 - MakKriri Alina - Nikiforov Roman (335)
  • 3 - Galina Korchagina - Makagon Aleksey (355)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleSamba
AKAGAFADXWAFE11-21-3
1337132121211589
2335221232122289
3355313313333229

Judges

AK - Mazhirin German
AG - Samuilova Elena
AF - Duknauskas Vytautas
AD - Kudinov Oleg
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

15:25 - [15] - Single Latin, Samba, Bronze+Silver Open, C, Final

  • 1 - Zaharova Tat'yana - Gorshkalev Vyacheslav (362)
  • 2 - Yakimenko Elena - Stepovoy Sergey (348)
  • 3 - Galina Korchagina - Makagon Aleksey (355)
  • 4 - Ermilova Elena - Kuzin Nikita (320)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleSamba
AKAGAFADXWAFE11-21-31-4
13621311211117899
23484122143222679
3355223342243-479
4320344433434--49

Judges

AK - Mazhirin German
AG - Samuilova Elena
AF - Duknauskas Vytautas
AD - Kudinov Oleg
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

15:26 - [16] - Single Latin, Samba, Gold Open, B, 1/2 final

  • 1 - Mamet'eva Marina - Novickiy Dmitriy (311)
  • 1 - Dyubarova Marina - Lukoshin Il'ya (333)
  • 1 - Nikolaeva Irina - Lam-Viri Anton (304)
  • 4 - Scherbakova Marina - Didenko Vitaliy (396)
  • 5 - Levashova Natasha - Ivanushkin Nick (331)
  • 6 - Sanyuk Irina - Klendiy Anton (341)
  • 7 - Moiseeva Anna - Tarasov Artem (314)
  • 8 - Goshovskaya Svetlana - Zhurkin Sergey (360)
  • 8 - Pyatirubleva Yuliya - Chechkin Dmitriy (300)
  • 10 - Koshcheeva Natalia - Medvedev Denis (313)
  • 10 - Miroshnikovp Evgeniya - Artem Gorelov (351)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleSСумма
AKAGAFADXWAFEС
1311×××××××××99
1333×××××××××99
1304×××××××××99
4396××××××××88
5331××××××66
6341××××44
7314×××33
8360××22
8300××22
10313×11
10351×11

Judges

AK - Mazhirin German
AG - Samuilova Elena
AF - Duknauskas Vytautas
AD - Kudinov Oleg
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

15:29 - [17] - Single Latin, Samba, Gold Open, A, Final

  • 1 - Amalyan Lyusine - Litvinov Sergey (344)
  • 2 - Kravchenko Yuliya - Hisamutdinov Ruslan (371)
  • 3 - Polkova Ekaterina - Astaf'ev Konstantin (306)
  • 4 - Markidanova Vlada - Teplyh Anton (325)
  • 5 - Murnukova Yuliya - Denisenko Roman (338)
  • 6 - Bayramova Elena - Taruta Dmitry (364)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleSamba
AKAGAFADXWAFE11-21-31-41-51-6
1344231551422256799
2371155222156255589
3306322413315247899
4325443644263-13779
5338516136641334569
6364664365534--2469

Judges

AK - Mazhirin German
AG - Samuilova Elena
AF - Duknauskas Vytautas
AD - Kudinov Oleg
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

15:30 - [18] - Single Latin, Samba, Bronze+Silver Open, A, Final

  • 1 - Bayramova Elena - Taruta Dmitry (364)
  • 2 - Uranova Elena - Vyacheslav Gorshkalev (342)
  • 3 - Chekareva Liliya - Ogarkov Andrey (354)
  • 4 - MakKriri Alina - Nikiforov Roman (335)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleSamba
AKAGAFADXWAFE11-21-31-4
13641111111119999
2342342222232-689
3354223343324-379
4335434434443--39

Judges

AK - Mazhirin German
AG - Samuilova Elena
AF - Duknauskas Vytautas
AD - Kudinov Oleg
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

15:30 - [19] - Single Latin, Samba, Gold Open, C, Final

  • 1 - Sokol Gustina - Malyshev Il'ya (353)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleSamba
AKAGAFADXWAFE1
13531111111119

Judges

AK - Mazhirin German
AG - Samuilova Elena
AF - Duknauskas Vytautas
AD - Kudinov Oleg
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

15:32 - [20] - Single Latin, Samba, Gold Open, B, Final

  • 1 - Dyubarova Marina - Lukoshin Il'ya (333)
  • 2 - Nikolaeva Irina - Lam-Viri Anton (304)
  • 3 - Scherbakova Marina - Didenko Vitaliy (396)
  • 4 - Mamet'eva Marina - Novickiy Dmitriy (311)
  • 5 - Levashova Natasha - Ivanushkin Nick (331)
  • 6 - Sanyuk Irina - Klendiy Anton (341)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleSamba
AKAGAFADXWAFE11-21-31-41-51-6
1333132214212378999
2304351121323358899
3396215552131356699
4311423436555-13589
5331546345644--1579
6341664663466--1339

Judges

AK - Mazhirin German
AG - Samuilova Elena
AF - Duknauskas Vytautas
AD - Kudinov Oleg
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

15:33 - [21] - Single Argentine Tango, Tango Waltz, Bronze Open, A, Final

  • 1 - Giniyatova Alena - Titov Evgeniy (312)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleTango Waltz
DCB1
13121113

Judges

D - Samoylova Irina
C - Dobrova Irina
B - Tuero Daniel'

15:33 - [22] - Single Argentine Tango, Tango Waltz, Bronze Open, B, Final

  • 1 - Veronika Breslavskaya - Petr Lihachev (370)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleTango Waltz
DCB1
13701113

Judges

D - Samoylova Irina
C - Dobrova Irina
B - Tuero Daniel'

15:35 - [23] - Single Latin, Rumba, Gold Open, B, 1/4 final

  • 1 - Levashova Natasha - Ivanushkin Nick (331)
  • 1 - Scherbakova Marina - Didenko Vitaliy (396)
  • 1 - Nikolaeva Irina - Lam-Viri Anton (304)
  • 1 - Dyubarova Marina - Lukoshin Il'ya (333)
  • 5 - Mamet'eva Marina - Novickiy Dmitriy (311)
  • 6 - Gagut Rimma - Schetinin Pavel (346)
  • 6 - Koshcheeva Natalia - Medvedev Denis (313)
  • 6 - Goshovskaya Svetlana - Zhurkin Sergey (360)
  • 6 - Miroshnikovp Evgeniya - Artem Gorelov (351)
  • 10 - Zaharova Mila - Morozov Artem (307)
  • 10 - Moiseeva Anna - Tarasov Artem (314)
  • 12 - Kalinina Yuliya - Tokarev Anton (336)
  • 12 - Sanyuk Irina - Klendiy Anton (341)
  • 14 - Harina Tat'yana - Timur Temirbekov (326)
  • 14 - Pyatirubleva Yuliya - Chechkin Dmitriy (300)
  • 16 - Ivanova Elizaveta - Balyuk Il'ya (357)
  • 16 - Kim Svetlana - Anisimov Dmitriy (303)
  • 18 - Hohlova Evgeniya - Zenkin Semen (361)
  • 18 - Smirnova Svetlana - Shatrov Roman (358)
  • 20 - Bikuzina Alena - Goncharov Anton (350)
  • 20 - Sergeeva Svetlana - Maksim Melihov (318)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleRСумма
AKAGAFADXWAFEС
1331×××××××××99
1396×××××××××99
1304×××××××××99
1333×××××××××99
5311××××××××88
6346×××××××77
6313×××××××77
6360×××××××77
6351×××××××77
10307××××××66
10314××××××66
12336×××××55
12341×××××55
14326××××44
14300××××44
16357××22
16303××22
18361×11
18358×11
2035000
2031800

Judges

AK - Mazhirin German
AG - Samuilova Elena
AF - Duknauskas Vytautas
AD - Kudinov Oleg
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

15:40 - [24] - Single Latin, Rumba, Gold Open, A, 1/2 final

  • 1 - Polkova Ekaterina - Astaf'ev Konstantin (306)
  • 1 - Amalyan Lyusine - Litvinov Sergey (344)
  • 3 - Markidanova Vlada - Teplyh Anton (325)
  • 3 - Novozhilova Yuliya - Orlov Evgeniy (316)
  • 5 - Kravchenko Yuliya - Hisamutdinov Ruslan (371)
  • 5 - Bayramova Elena - Taruta Dmitry (364)
  • 5 - Murnukova Yuliya - Denisenko Roman (338)
  • 8 - Klyushina Zhanna - Lysenkov Nikita (340)
  • 9 - Licman Nataliya - Zhebelev Mihail (339)
  • 9 - Budyka Diana - Zhukov Fedor (323)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleRСумма
AKAGAFADXWAFEС
1306××××××××88
1344××××××××88
3325×××××××77
3316×××××××77
5371××××××66
5364××××××66
5338××××××66
8340××××44
9339×11
9323×11

Judges

AK - Mazhirin German
AG - Samuilova Elena
AF - Duknauskas Vytautas
AD - Kudinov Oleg
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

15:42 - [25] - Single Latin, Rumba, Bronze+Silver Open, A, Final

  • 1 - Bayramova Elena - Taruta Dmitry (364)
  • 2 - Chekareva Liliya - Ogarkov Andrey (354)
  • 3 - Uranova Elena - Vyacheslav Gorshkalev (342)
  • 4 - MakKriri Alina - Nikiforov Roman (335)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleRumba
AKAGAFADXWAFE11-21-31-4
13641113111118899
23542331343321389
3342344423223-369
4335422242444-449

Judges

AK - Mazhirin German
AG - Samuilova Elena
AF - Duknauskas Vytautas
AD - Kudinov Oleg
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

15:44 - [26] - Single Latin, Rumba, Bronze+Silver Open, B, Final

  • 1 - MakKriri Alina - Nikiforov Roman (335)
  • 2 - Gorel'skaya Larisa - Gerasimenok Kirill (337)
  • 3 - Galina Korchagina - Makagon Aleksey (355)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleRumba
AKAGAFADXWAFE11-21-3
1335121113122589
2337232222311279
3355313331233239

Judges

AK - Mazhirin German
AG - Samuilova Elena
AF - Duknauskas Vytautas
AD - Kudinov Oleg
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

15:44 - [27] - Single Latin, Rumba, Gold Open, C, Final

  • 1 - Sokol Gustina - Malyshev Il'ya (353)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleRumba
AKAGAFADXWAFE1
13531111111119

Judges

AK - Mazhirin German
AG - Samuilova Elena
AF - Duknauskas Vytautas
AD - Kudinov Oleg
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

15:45 - [28] - Single Latin, Rumba, Gold Open, B, 1/2 final

  • 1 - Nikolaeva Irina - Lam-Viri Anton (304)
  • 1 - Dyubarova Marina - Lukoshin Il'ya (333)
  • 3 - Scherbakova Marina - Didenko Vitaliy (396)
  • 4 - Levashova Natasha - Ivanushkin Nick (331)
  • 4 - Mamet'eva Marina - Novickiy Dmitriy (311)
  • 4 - Koshcheeva Natalia - Medvedev Denis (313)
  • 7 - Zaharova Mila - Morozov Artem (307)
  • 8 - Miroshnikovp Evgeniya - Artem Gorelov (351)
  • 9 - Moiseeva Anna - Tarasov Artem (314)
  • 9 - Goshovskaya Svetlana - Zhurkin Sergey (360)
  • 11 - Gagut Rimma - Schetinin Pavel (346)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleRСумма
AKAGAFADXWAFEС
1304×××××××××99
1333×××××××××99
3396××××××××88
4331××××××66
4311××××××66
4313××××××66
7307×××××55
8351×××33
9314×11
9360×11
1134600

Judges

AK - Mazhirin German
AG - Samuilova Elena
AF - Duknauskas Vytautas
AD - Kudinov Oleg
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

15:48 - [29] - Single Latin, Rumba, Bronze+Silver Open, C, Final

  • 1 - Zaharova Tat'yana - Gorshkalev Vyacheslav (362)
  • 2 - Yakimenko Elena - Stepovoy Sergey (348)
  • 3 - Minko Anatoliy - Slobodyan Mariya (309)
  • 4 - Galina Korchagina - Makagon Aleksey (355)
  • 5 - Ermilova Elena - Kuzin Nikita (320)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleRumba
AKAGAFADXWAFE11-21-31-41-5
136221212211159999
234812121122249999
3309533435434--479
4355454344353--379
5320345553545--249

Judges

AK - Mazhirin German
AG - Samuilova Elena
AF - Duknauskas Vytautas
AD - Kudinov Oleg
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

15:49 - [30] - Single Argentine Tango, Milonga, Bronze Open, A, Final

  • 1 - Giniyatova Alena - Titov Evgeniy (312)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleMilonga
DCB1
13121113

Judges

D - Samoylova Irina
C - Dobrova Irina
B - Tuero Daniel'

15:49 - [31] - Single Argentine Tango, Milonga, Silver Open, A, Final

  • 1 - Degtyareva Anastasiya - Lihachev Petr (370)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleMilonga
DCB1
13701113

Judges

D - Samoylova Irina
C - Dobrova Irina
B - Tuero Daniel'

15:53 - [34] - Single Argentine Tango, Milonga, Gold Open, B, Final

  • 1 - Pinaeva Angelina - Parshakov Kirill (399)
  • 2 - Sakulina Ol'ga - Lihachev Petr (370)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleMilonga
DCB11-2
139912123
237021213

Judges

D - Samoylova Irina
C - Dobrova Irina
B - Tuero Daniel'

16:00 - [36] - Single Latin, Pasodoble, Gold Open, A, 1/2 final

  • 1 - Polkova Ekaterina - Astaf'ev Konstantin (306)
  • 2 - Bayramova Elena - Taruta Dmitry (364)
  • 2 - Kravchenko Yuliya - Hisamutdinov Ruslan (371)
  • 2 - Markidanova Vlada - Teplyh Anton (325)
  • 2 - Amalyan Lyusine - Litvinov Sergey (344)
  • 6 - Klyushina Zhanna - Lysenkov Nikita (340)
  • 6 - Murnukova Yuliya - Denisenko Roman (338)
  • 8 - Novozhilova Yuliya - Orlov Evgeniy (316)
  • 9 - Licman Nataliya - Zhebelev Mihail (339)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCouplePСумма
AKAGAFADXWAFEС
1306×××××××××99
2364×××××××77
2371×××××××77
2325×××××××77
2344×××××××77
6340××××××66
6338××××××66
8316×××××55
933900

Judges

AK - Mazhirin German
AG - Samuilova Elena
AF - Duknauskas Vytautas
AD - Kudinov Oleg
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

16:02 - [38] - Single Latin, Pasodoble, Gold Open, C, Final

  • 1 - Sokol Gustina - Malyshev Il'ya (353)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCouplePasodoble
AKAGAFADXWAFE1
13531111111119

Judges

AK - Mazhirin German
AG - Samuilova Elena
AF - Duknauskas Vytautas
AD - Kudinov Oleg
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

16:04 - [39] - Single Latin, Pasodoble, Gold Open, B, 1/2 final

  • 1 - Dyubarova Marina - Lukoshin Il'ya (333)
  • 1 - Levashova Natasha - Ivanushkin Nick (331)
  • 1 - Nikolaeva Irina - Lam-Viri Anton (304)
  • 4 - Scherbakova Marina - Didenko Vitaliy (396)
  • 5 - Mamet'eva Marina - Novickiy Dmitriy (311)
  • 6 - Koshcheeva Natalia - Medvedev Denis (313)
  • 6 - Sanyuk Irina - Klendiy Anton (341)
  • 8 - Pyatirubleva Yuliya - Chechkin Dmitriy (300)
  • 9 - Kalinina Yuliya - Tokarev Anton (336)
  • 9 - Moiseeva Anna - Tarasov Artem (314)
  • 11 - Zaharova Mila - Morozov Artem (307)
  • 11 - Miroshnikovp Evgeniya - Artem Gorelov (351)
  • 11 - Goshovskaya Svetlana - Zhurkin Sergey (360)
  • 11 - Gagut Rimma - Schetinin Pavel (346)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCouplePСумма
AKAGAFADXWAFEС
1333×××××××××99
1331×××××××××99
1304×××××××××99
4396×××××××77
5311××××××66
6313×××××55
6341×××××55
8300××22
9336×11
9314×11
1130700
1135100
1136000
1134600

Judges

AK - Mazhirin German
AG - Samuilova Elena
AF - Duknauskas Vytautas
AD - Kudinov Oleg
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

16:06 - [40] - Single Argentine Tango, Tango Salon, Silver Open, A, Final

  • 1 - Degtyareva Anastasiya - Lihachev Petr (370)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleTango Salon
DCB1
13701113

Judges

D - Samoylova Irina
C - Dobrova Irina
B - Tuero Daniel'

16:08 - [41] - Single Latin, Pasodoble, Gold Open, A, Final

  • 1 - Polkova Ekaterina - Astaf'ev Konstantin (306)
  • 2 - Amalyan Lyusine - Litvinov Sergey (344)
  • 3 - Murnukova Yuliya - Denisenko Roman (338)
  • 4 - Markidanova Vlada - Teplyh Anton (325)
  • 5 - Bayramova Elena - Taruta Dmitry (364)
  • 6 - Klyushina Zhanna - Lysenkov Nikita (340)
  • 7 - Kravchenko Yuliya - Hisamutdinov Ruslan (371)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCouplePasodoble
AKAGAFADXWAFE11-21-31-41-51-61-7
13062322334112589999
23441516523262455799
33383173157352255779
43257465241631235689
5364563446544--15799
6340424777652-224569
73716751612772333469

Judges

AK - Mazhirin German
AG - Samuilova Elena
AF - Duknauskas Vytautas
AD - Kudinov Oleg
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

16:18 - [45] - Single Latin, Jive, Gold Open, A, 1/2 final

  • 1 - Polkova Ekaterina - Astaf'ev Konstantin (306)
  • 2 - Bayramova Elena - Taruta Dmitry (364)
  • 2 - Kravchenko Yuliya - Hisamutdinov Ruslan (371)
  • 2 - Amalyan Lyusine - Litvinov Sergey (344)
  • 5 - Novozhilova Yuliya - Orlov Evgeniy (316)
  • 5 - Klyushina Zhanna - Lysenkov Nikita (340)
  • 5 - Markidanova Vlada - Teplyh Anton (325)
  • 5 - Murnukova Yuliya - Denisenko Roman (338)
  • 9 - Licman Nataliya - Zhebelev Mihail (339)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleJСумма
AKAGAFADXWAFEС
1306×××××××××99
2364×××××××77
2371×××××××77
2344×××××××77
5316××××××66
5340××××××66
5325××××××66
5338××××××66
933900

Judges

AK - Mazhirin German
AG - Samuilova Elena
AF - Duknauskas Vytautas
AD - Kudinov Oleg
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

16:24 - [50] - Single Argentine Tango, Tango Salon, Gold Open, B, Final

  • 1 - Sakulina Ol'ga - Lihachev Petr (370)
  • 2 - Pinaeva Angelina - Parshakov Kirill (399)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleTango Salon
DCB11-2
137021123
239912213

Judges

D - Samoylova Irina
C - Dobrova Irina
B - Tuero Daniel'

16:26 - [51] - Single Latin, Jive, Bronze+Silver Open, A, Final

  • 1 - Bayramova Elena - Taruta Dmitry (364)
  • 2 - Chekareva Liliya - Ogarkov Andrey (354)
  • 3 - MakKriri Alina - Nikiforov Roman (335)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleJive
AKAGAFADXWAFE11-21-3
1364111111111999
2354223233232-59
3335332322323-49

Judges

AK - Mazhirin German
AG - Samuilova Elena
AF - Duknauskas Vytautas
AD - Kudinov Oleg
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

16:28 - [52] - Single Latin, Jive, Gold Open, A, Final

  • 1 - Polkova Ekaterina - Astaf'ev Konstantin (306)
  • 2 - Amalyan Lyusine - Litvinov Sergey (344)
  • 3 - Kravchenko Yuliya - Hisamutdinov Ruslan (371)
  • 4 - Bayramova Elena - Taruta Dmitry (364)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleJive
AKAGAFADXWAFE11-21-31-4
13062112232114899
23441224321442569
33713341413332279
43644433144221359

Judges

AK - Mazhirin German
AG - Samuilova Elena
AF - Duknauskas Vytautas
AD - Kudinov Oleg
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

16:29 - [53] - Single Latin, Jive, Gold Open, B, Final

  • 1 - Nikolaeva Irina - Lam-Viri Anton (304)
  • 2 - Dyubarova Marina - Lukoshin Il'ya (333)
  • 3 - Scherbakova Marina - Didenko Vitaliy (396)
  • 4 - Mamet'eva Marina - Novickiy Dmitriy (311)
  • 5 - Levashova Natasha - Ivanushkin Nick (331)
  • 6 - Koshcheeva Natalia - Medvedev Denis (313)
  • 7 - Kalinina Yuliya - Tokarev Anton (336)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleJive
AKAGAFADXWAFE11-21-31-41-51-61-7
13042421313114689999
23336212732241567789
33963173621332377789
4311436424545-126899
53317556154521223789
63131635466661123499
7336574757777---1339

Judges

AK - Mazhirin German
AG - Samuilova Elena
AF - Duknauskas Vytautas
AD - Kudinov Oleg
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

16:30 - [54] - Single Argentine Tango, Tango Waltz, Gold Open, B, Final

  • 1 - Sakulina Ol'ga - Lihachev Petr (370)
  • 2 - Pinaeva Angelina - Parshakov Kirill (399)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleTango Waltz
DCB11-2
137011133
2399222-3

Judges

D - Samoylova Irina
C - Dobrova Irina
B - Tuero Daniel'

16:32 - [55] - Single Standard, Waltz, Gold Open, B, 1/2 final

  • 1 - Terekhina Elena - Ulanov Daniil (352)
  • 1 - Sinikova Oksana - Lioli Yuriy (302)
  • 1 - Pechenova Anna - Nepomnyaschih Pavel (322)
  • 4 - Nikitina Elena - Korotchenko Vladislav (321)
  • 4 - Zelenova Marina - Shigin Petr (349)
  • 6 - Lebedeva Tatiana - Kralj Matej (310)
  • 6 - Tkachuk Ol'ga - Carev Aleksey (317)
  • 8 - Kurenkova Ol'ga - Milovackiy Aleksandr (356)
  • 9 - Serebryanikova Anna - Kharlamov Oleg (412)
  • 9 - Sovgira Yaroslav - Chizhova Natal'ya (334)
  • 9 - Mordacheva Svetlana - Ponomarev Aleksey (301)
  • 9 - Bogacheva Ol'ga - Denisov Vitaliy (330)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWСумма
AHAEADZYTSRAС
1352××××××××88
1302××××××××88
1322××××××××88
4321×××××××77
4349×××××××77
6310××××××66
6317××××××66
8356××××44
941200
933400
930100
933000

Judges

AH - Tonello Luca
AE - Teplenko Polina
AD - Kudinov Oleg
Z - Divcov Dmitriy
Y - Novozhilova Anastasiya
T - Sydykov Roman
S - Lebedev Aleksandr
R - Golovin Vitaliy
A - Pronina Natal'ya

16:35 - [56] - Single Standard, Waltz, Gold Open, A, Final

  • 1 - Valeriya Tolmacheva - Kupchik Anatoly (305)
  • 2 - Klyushina Zhanna - Kruglov Igor' (308)
  • 3 - Yarosichenko Anfisa - Akin'shin Igor' (327)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltz
AHAEADZYTSRA11-21-3
1305221133131469
2308333211212369
3327112322323269

Judges

AH - Tonello Luca
AE - Teplenko Polina
AD - Kudinov Oleg
Z - Divcov Dmitriy
Y - Novozhilova Anastasiya
T - Sydykov Roman
S - Lebedev Aleksandr
R - Golovin Vitaliy
A - Pronina Natal'ya

16:35 - [57] - Single Standard, Waltz, Gold Open, C, Final

  • 1 - Nina Labinceva - Bryancev Aleksandr (319)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltz
AHAEADZYTSRA1
13191111111119

Judges

AH - Tonello Luca
AE - Teplenko Polina
AD - Kudinov Oleg
Z - Divcov Dmitriy
Y - Novozhilova Anastasiya
T - Sydykov Roman
S - Lebedev Aleksandr
R - Golovin Vitaliy
A - Pronina Natal'ya

16:36 - [58] - Single Standard, Waltz, Bronze+Silver Open, B, 1/2 final

  • 1 - Klimova Tat'yana - Aksenov Aleksandr (347)
  • 1 - Hohlova Evgeniya - Zenkin Semen (361)
  • 1 - Ivanova Tat'yana - Panasyuk Aleksandr (315)
  • 4 - Gorel'skaya Larisa - Gerasimenok Kirill (337)
  • 4 - Novickaya Larisa - Sayfutdinov Marsel' (332)
  • 4 - Maksimenko Nailya - Yan'kov Pavel (328)
  • 7 - Mordacheva Svetlana - Ponomarev Aleksey (301)
  • 8 - Smirnova Nadezhda - Gayduk Aleksey (365)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWСумма
AHAEADZYTSRAС
1347×××××××××99
1361×××××××××99
1315×××××××××99
4337××××××××88
4332××××××××88
4328××××××××88
7301×××33
836500

Judges

AH - Tonello Luca
AE - Teplenko Polina
AD - Kudinov Oleg
Z - Divcov Dmitriy
Y - Novozhilova Anastasiya
T - Sydykov Roman
S - Lebedev Aleksandr
R - Golovin Vitaliy
A - Pronina Natal'ya

16:37 - [59] - Single Standard, Waltz, Gold Open, B, Final

  • 1 - Terekhina Elena - Ulanov Daniil (352)
  • 2 - Zelenova Marina - Shigin Petr (349)
  • 3 - Sinikova Oksana - Lioli Yuriy (302)
  • 4 - Pechenova Anna - Nepomnyaschih Pavel (322)
  • 5 - Nikitina Elena - Korotchenko Vladislav (321)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltz
AHAEADZYTSRA11-21-31-41-5
135221313211157999
234934142132225799
330252231323314889
432213425444412389
5321455545555---29

Judges

AH - Tonello Luca
AE - Teplenko Polina
AD - Kudinov Oleg
Z - Divcov Dmitriy
Y - Novozhilova Anastasiya
T - Sydykov Roman
S - Lebedev Aleksandr
R - Golovin Vitaliy
A - Pronina Natal'ya

16:39 - [60] - Single Standard, Waltz, Bronze+Silver Open, B, Final

  • 1 - Maksimenko Nailya - Yan'kov Pavel (328)
  • 2 - Klimova Tat'yana - Aksenov Aleksandr (347)
  • 3 - Ivanova Tat'yana - Panasyuk Aleksandr (315)
  • 4 - Hohlova Evgeniya - Zenkin Semen (361)
  • 5 - Gorel'skaya Larisa - Gerasimenok Kirill (337)
  • 6 - Novickaya Larisa - Sayfutdinov Marsel' (332)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltz
AHAEADZYTSRA11-21-31-41-51-6
1328221121111699999
2347113312222379999
3315532443333-16899
4361445535444--1699
5337364254555-12489
6332656666666----19

Judges

AH - Tonello Luca
AE - Teplenko Polina
AD - Kudinov Oleg
Z - Divcov Dmitriy
Y - Novozhilova Anastasiya
T - Sydykov Roman
S - Lebedev Aleksandr
R - Golovin Vitaliy
A - Pronina Natal'ya

16:40 - [61] - Single Standard, Tango, Gold Open, B, 1/2 final

  • 1 - Lebedeva Tatiana - Kralj Matej (310)
  • 1 - Terekhina Elena - Ulanov Daniil (352)
  • 3 - Zelenova Marina - Shigin Petr (349)
  • 3 - Sinikova Oksana - Lioli Yuriy (302)
  • 5 - Nikitina Elena - Korotchenko Vladislav (321)
  • 6 - Sovgira Yaroslav - Chizhova Natal'ya (334)
  • 6 - Pechenova Anna - Nepomnyaschih Pavel (322)
  • 6 - Tkachuk Ol'ga - Carev Aleksey (317)
  • 9 - Kurenkova Ol'ga - Milovackiy Aleksandr (356)
  • 10 - Serebryanikova Anna - Kharlamov Oleg (412)
  • 10 - Mordacheva Svetlana - Ponomarev Aleksey (301)
  • 10 - Bogacheva Ol'ga - Denisov Vitaliy (330)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleTСумма
AHAEADZYTSRAС
1310×××××××××99
1352×××××××××99
3349××××××××88
3302××××××××88
5321××××××66
6334××××44
6322××××44
6317××××44
9356××22
1041200
1030100
1033000

Judges

AH - Tonello Luca
AE - Teplenko Polina
AD - Kudinov Oleg
Z - Divcov Dmitriy
Y - Novozhilova Anastasiya
T - Sydykov Roman
S - Lebedev Aleksandr
R - Golovin Vitaliy
A - Pronina Natal'ya

16:43 - [62] - Single Standard, Tango, Gold Open, A, Final

  • 1 - Klyushina Zhanna - Kruglov Igor' (308)
  • 2 - Yarosichenko Anfisa - Akin'shin Igor' (327)
  • 3 - Valeriya Tolmacheva - Kupchik Anatoly (305)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleTango
AHAEADZYTSRA11-21-3
1308213211222389
2327122322313269
3305331133131449

Judges

AH - Tonello Luca
AE - Teplenko Polina
AD - Kudinov Oleg
Z - Divcov Dmitriy
Y - Novozhilova Anastasiya
T - Sydykov Roman
S - Lebedev Aleksandr
R - Golovin Vitaliy
A - Pronina Natal'ya

16:44 - [64] - Single Standard, Tango, Bronze+Silver Open, B, 1/2 final

  • 1 - Klimova Tat'yana - Aksenov Aleksandr (347)
  • 1 - Ivanova Tat'yana - Panasyuk Aleksandr (315)
  • 3 - Smirnova Nadezhda - Gayduk Aleksey (365)
  • 3 - Maksimenko Nailya - Yan'kov Pavel (328)
  • 5 - Gorel'skaya Larisa - Gerasimenok Kirill (337)
  • 6 - Hohlova Evgeniya - Zenkin Semen (361)
  • 7 - Novickaya Larisa - Sayfutdinov Marsel' (332)
  • 8 - Mordacheva Svetlana - Ponomarev Aleksey (301)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleTСумма
AHAEADZYTSRAС
1347×××××××××99
1315×××××××××99
3365××××××××88
3328××××××××88
5337×××××××77
6361××××××66
7332×××××55
8301××22

Judges

AH - Tonello Luca
AE - Teplenko Polina
AD - Kudinov Oleg
Z - Divcov Dmitriy
Y - Novozhilova Anastasiya
T - Sydykov Roman
S - Lebedev Aleksandr
R - Golovin Vitaliy
A - Pronina Natal'ya

16:45 - [65] - Single Standard, Tango, Gold Open, B, Final

  • 1 - Terekhina Elena - Ulanov Daniil (352)
  • 2 - Sinikova Oksana - Lioli Yuriy (302)
  • 3 - Zelenova Marina - Shigin Petr (349)
  • 4 - Lebedeva Tatiana - Kralj Matej (310)
  • 5 - Nikitina Elena - Korotchenko Vladislav (321)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleTango
AHAEADZYTSRA11-21-31-41-5
135221112212159999
230242221421227799
334934334133311799
431013545545411259
5321554533545--249

Judges

AH - Tonello Luca
AE - Teplenko Polina
AD - Kudinov Oleg
Z - Divcov Dmitriy
Y - Novozhilova Anastasiya
T - Sydykov Roman
S - Lebedev Aleksandr
R - Golovin Vitaliy
A - Pronina Natal'ya

16:48 - [67] - Single Standard, V. Waltz, Gold Open, B, 1/2 final

  • 1 - Terekhina Elena - Ulanov Daniil (352)
  • 1 - Zelenova Marina - Shigin Petr (349)
  • 3 - Sinikova Oksana - Lioli Yuriy (302)
  • 3 - Pechenova Anna - Nepomnyaschih Pavel (322)
  • 5 - Nikitina Elena - Korotchenko Vladislav (321)
  • 5 - Lebedeva Tatiana - Kralj Matej (310)
  • 7 - Sovgira Yaroslav - Chizhova Natal'ya (334)
  • 7 - Tkachuk Ol'ga - Carev Aleksey (317)
  • 9 - Kurenkova Ol'ga - Milovackiy Aleksandr (356)
  • 10 - Serebryanikova Anna - Kharlamov Oleg (412)
  • 10 - Bogacheva Ol'ga - Denisov Vitaliy (330)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleVWСумма
AHAEADZYTSRAС
1352×××××××××99
1349×××××××××99
3302××××××××88
3322××××××××88
5321×××××55
5310×××××55
7334××××44
7317××××44
9356××22
1041200
1033000

Judges

AH - Tonello Luca
AE - Teplenko Polina
AD - Kudinov Oleg
Z - Divcov Dmitriy
Y - Novozhilova Anastasiya
T - Sydykov Roman
S - Lebedev Aleksandr
R - Golovin Vitaliy
A - Pronina Natal'ya

16:50 - [68] - Single Standard, V. Waltz, Gold Open, A, Final

  • 1 - Klyushina Zhanna - Kruglov Igor' (308)
  • 2 - Yarosichenko Anfisa - Akin'shin Igor' (327)
  • 3 - Valeriya Tolmacheva - Kupchik Anatoly (305)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleV. Waltz
AHAEADZYTSRA11-21-3
1308112211312589
2327221322223179
3305333133131339

Judges

AH - Tonello Luca
AE - Teplenko Polina
AD - Kudinov Oleg
Z - Divcov Dmitriy
Y - Novozhilova Anastasiya
T - Sydykov Roman
S - Lebedev Aleksandr
R - Golovin Vitaliy
A - Pronina Natal'ya

16:50 - [69] - Single Standard, V. Waltz, Gold Open, C, Final

  • 1 - Nina Labinceva - Bryancev Aleksandr (319)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleV. Waltz
AHAEADZYTSRA1
13191111111119

Judges

AH - Tonello Luca
AE - Teplenko Polina
AD - Kudinov Oleg
Z - Divcov Dmitriy
Y - Novozhilova Anastasiya
T - Sydykov Roman
S - Lebedev Aleksandr
R - Golovin Vitaliy
A - Pronina Natal'ya

16:52 - [70] - Single Standard, V. Waltz, Bronze+Silver Open, B, Final

  • 1 - Klimova Tat'yana - Aksenov Aleksandr (347)
  • 2 - Smirnova Nadezhda - Gayduk Aleksey (365)
  • 3 - Maksimenko Nailya - Yan'kov Pavel (328)
  • 4 - Ivanova Tat'yana - Panasyuk Aleksandr (315)
  • 5 - Gorel'skaya Larisa - Gerasimenok Kirill (337)
  • 6 - Novickaya Larisa - Sayfutdinov Marsel' (332)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleV. Waltz
AHAEADZYTSRA11-21-31-41-51-6
1347115421212477899
2365222113446256889
3328344252131246899
4315433334324-16999
5337551565553112289
6332666646665---129

Judges

AH - Tonello Luca
AE - Teplenko Polina
AD - Kudinov Oleg
Z - Divcov Dmitriy
Y - Novozhilova Anastasiya
T - Sydykov Roman
S - Lebedev Aleksandr
R - Golovin Vitaliy
A - Pronina Natal'ya

16:54 - [72] - Single Standard, Foxtrot, Gold Open, A, Final

  • 1 - Klyushina Zhanna - Kruglov Igor' (308)
  • 2 - Yarosichenko Anfisa - Akin'shin Igor' (327)
  • 3 - Valeriya Tolmacheva - Kupchik Anatoly (305)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleFoxtrot
AHAEADZYTSRA11-21-3
1308113211122589
2327222322313169
3305331133231349

Judges

AH - Tonello Luca
AE - Teplenko Polina
AD - Kudinov Oleg
Z - Divcov Dmitriy
Y - Novozhilova Anastasiya
T - Sydykov Roman
S - Lebedev Aleksandr
R - Golovin Vitaliy
A - Pronina Natal'ya

16:54 - [73] - Single Standard, Foxtrot, Gold Open, C, Final

  • 1 - Nina Labinceva - Bryancev Aleksandr (319)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleFoxtrot
AHAEADZYTSRA1
13191111111119

Judges

AH - Tonello Luca
AE - Teplenko Polina
AD - Kudinov Oleg
Z - Divcov Dmitriy
Y - Novozhilova Anastasiya
T - Sydykov Roman
S - Lebedev Aleksandr
R - Golovin Vitaliy
A - Pronina Natal'ya

16:55 - [74] - Single Standard, Foxtrot, Gold Open, B, 1/2 final

  • 1 - Terekhina Elena - Ulanov Daniil (352)
  • 1 - Pechenova Anna - Nepomnyaschih Pavel (322)
  • 1 - Zelenova Marina - Shigin Petr (349)
  • 4 - Sinikova Oksana - Lioli Yuriy (302)
  • 5 - Sovgira Yaroslav - Chizhova Natal'ya (334)
  • 6 - Nikitina Elena - Korotchenko Vladislav (321)
  • 7 - Lebedeva Tatiana - Kralj Matej (310)
  • 8 - Kurenkova Ol'ga - Milovackiy Aleksandr (356)
  • 8 - Tkachuk Ol'ga - Carev Aleksey (317)
  • 10 - Serebryanikova Anna - Kharlamov Oleg (412)
  • 10 - Bogacheva Ol'ga - Denisov Vitaliy (330)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleFСумма
AHAEADZYTSRAС
1352×××××××××99
1322×××××××××99
1349×××××××××99
4302××××××××88
5334××××××66
6321×××××55
7310××××44
8356××22
8317××22
1041200
1033000

Judges

AH - Tonello Luca
AE - Teplenko Polina
AD - Kudinov Oleg
Z - Divcov Dmitriy
Y - Novozhilova Anastasiya
T - Sydykov Roman
S - Lebedev Aleksandr
R - Golovin Vitaliy
A - Pronina Natal'ya

16:58 - [75] - Single Standard, Foxtrot, Bronze+Silver Open, B, Final

  • 1 - Klimova Tat'yana - Aksenov Aleksandr (347)
  • 2 - Maksimenko Nailya - Yan'kov Pavel (328)
  • 3 - Smirnova Nadezhda - Gayduk Aleksey (365)
  • 4 - Ivanova Tat'yana - Panasyuk Aleksandr (315)
  • 5 - Gorel'skaya Larisa - Gerasimenok Kirill (337)
  • 6 - Novickaya Larisa - Sayfutdinov Marsel' (332)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleFoxtrot
AHAEADZYTSRA11-21-31-41-51-6
1347111522215477799
2328333241121358999
3365224113446245889
4315562365334-14579
5337446454653--1579
6332655636562-12259

Judges

AH - Tonello Luca
AE - Teplenko Polina
AD - Kudinov Oleg
Z - Divcov Dmitriy
Y - Novozhilova Anastasiya
T - Sydykov Roman
S - Lebedev Aleksandr
R - Golovin Vitaliy
A - Pronina Natal'ya

16:59 - [76] - Single Standard, Foxtrot, Gold Open, B, Final

  • 1 - Terekhina Elena - Ulanov Daniil (352)
  • 2 - Sinikova Oksana - Lioli Yuriy (302)
  • 3 - Zelenova Marina - Shigin Petr (349)
  • 4 - Pechenova Anna - Nepomnyaschih Pavel (322)
  • 5 - Nikitina Elena - Korotchenko Vladislav (321)
  • 6 - Sovgira Yaroslav - Chizhova Natal'ya (334)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleFoxtrot
AHAEADZYTSRA11-21-31-41-51-6
1352211141135567899
2302522213212278899
3349333422454-25899
4322144635341224789
5321455354523-13599
6334666566666----19

Judges

AH - Tonello Luca
AE - Teplenko Polina
AD - Kudinov Oleg
Z - Divcov Dmitriy
Y - Novozhilova Anastasiya
T - Sydykov Roman
S - Lebedev Aleksandr
R - Golovin Vitaliy
A - Pronina Natal'ya

17:01 - [77] - Single Standard, Quickstep, Gold Open, A, Final

  • 1 - Klyushina Zhanna - Kruglov Igor' (308)
  • 2 - Yarosichenko Anfisa - Akin'shin Igor' (327)
  • 3 - Valeriya Tolmacheva - Kupchik Anatoly (305)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleQuickstep
AHAEADZYTSRA11-21-3
1308112211112699
2327223322323-59
3305331133231349

Judges

AH - Tonello Luca
AE - Teplenko Polina
AD - Kudinov Oleg
Z - Divcov Dmitriy
Y - Novozhilova Anastasiya
T - Sydykov Roman
S - Lebedev Aleksandr
R - Golovin Vitaliy
A - Pronina Natal'ya

17:02 - [79] - Single Standard, Quickstep, Gold Open, B, 1/2 final

  • 1 - Terekhina Elena - Ulanov Daniil (352)
  • 1 - Sinikova Oksana - Lioli Yuriy (302)
  • 1 - Zelenova Marina - Shigin Petr (349)
  • 4 - Nikitina Elena - Korotchenko Vladislav (321)
  • 5 - Kurenkova Ol'ga - Milovackiy Aleksandr (356)
  • 5 - Pechenova Anna - Nepomnyaschih Pavel (322)
  • 7 - Lebedeva Tatiana - Kralj Matej (310)
  • 8 - Sovgira Yaroslav - Chizhova Natal'ya (334)
  • 9 - Tkachuk Ol'ga - Carev Aleksey (317)
  • 10 - Serebryanikova Anna - Kharlamov Oleg (412)
  • 10 - Bogacheva Ol'ga - Denisov Vitaliy (330)
  • 10 - Mordacheva Svetlana - Ponomarev Aleksey (301)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleQСумма
AHAEADZYTSRAС
1352×××××××××99
1302×××××××××99
1349×××××××××99
4321××××××××88
5356×××××55
5322×××××55
7310××××44
8334×××33
9317××22
1041200
1033000
1030100

Judges

AH - Tonello Luca
AE - Teplenko Polina
AD - Kudinov Oleg
Z - Divcov Dmitriy
Y - Novozhilova Anastasiya
T - Sydykov Roman
S - Lebedev Aleksandr
R - Golovin Vitaliy
A - Pronina Natal'ya

17:05 - [80] - Single Standard, Quickstep, Bronze+Silver Open, B, 1/2 final

  • 1 - Smirnova Nadezhda - Gayduk Aleksey (365)
  • 1 - Maksimenko Nailya - Yan'kov Pavel (328)
  • 1 - Klimova Tat'yana - Aksenov Aleksandr (347)
  • 4 - Hohlova Evgeniya - Zenkin Semen (361)
  • 4 - Gorel'skaya Larisa - Gerasimenok Kirill (337)
  • 6 - Ivanova Tat'yana - Panasyuk Aleksandr (315)
  • 7 - Novickaya Larisa - Sayfutdinov Marsel' (332)
  • 8 - Mordacheva Svetlana - Ponomarev Aleksey (301)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleQСумма
AHAEADZYTSRAС
1365×××××××××99
1328×××××××××99
1347×××××××××99
4361××××××××88
4337××××××××88
6315××××××66
7332××××44
8301×11

Judges

AH - Tonello Luca
AE - Teplenko Polina
AD - Kudinov Oleg
Z - Divcov Dmitriy
Y - Novozhilova Anastasiya
T - Sydykov Roman
S - Lebedev Aleksandr
R - Golovin Vitaliy
A - Pronina Natal'ya

17:06 - [81] - Single Standard, Quickstep, Gold Open, B, Final

  • 1 - Terekhina Elena - Ulanov Daniil (352)
  • 2 - Sinikova Oksana - Lioli Yuriy (302)
  • 3 - Pechenova Anna - Nepomnyaschih Pavel (322)
  • 4 - Zelenova Marina - Shigin Petr (349)
  • 5 - Nikitina Elena - Korotchenko Vladislav (321)
  • 6 - Kurenkova Ol'ga - Milovackiy Aleksandr (356)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleQuickstep
AHAEADZYTSRA11-21-31-41-51-6
1352211221132489999
2302523313211358899
3322134634343115889
4349342542556-23589
5321466155624122469
6356655466465---259

Judges

AH - Tonello Luca
AE - Teplenko Polina
AD - Kudinov Oleg
Z - Divcov Dmitriy
Y - Novozhilova Anastasiya
T - Sydykov Roman
S - Lebedev Aleksandr
R - Golovin Vitaliy
A - Pronina Natal'ya

17:07 - [82] - Single Standard, Quickstep, Bronze+Silver Open, B, Final

  • 1 - Klimova Tat'yana - Aksenov Aleksandr (347)
  • 2 - Ivanova Tat'yana - Panasyuk Aleksandr (315)
  • 3 - Smirnova Nadezhda - Gayduk Aleksey (365)
  • 4 - Maksimenko Nailya - Yan'kov Pavel (328)
  • 5 - Gorel'skaya Larisa - Gerasimenok Kirill (337)
  • 6 - Hohlova Evgeniya - Zenkin Semen (361)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleQuickstep
AHAEADZYTSRA11-21-31-41-51-6
1347121621216477779
2315352233324-37899
3365213315442246899
4328434152133236899
5337545464665---369
6361666546551111259

Judges

AH - Tonello Luca
AE - Teplenko Polina
AD - Kudinov Oleg
Z - Divcov Dmitriy
Y - Novozhilova Anastasiya
T - Sydykov Roman
S - Lebedev Aleksandr
R - Golovin Vitaliy
A - Pronina Natal'ya

17:08 - [83] - Multi Dances, Multi Dances Argentine Tango Bronze Open 2 Dance (TS+TW), A, Final

  • 1 - Giniyatova Alena - Titov Evgeniy (312)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleTango SalonTango Waltz
DCB1PDCB1P
13121113111131

Judges

D - Samoylova Irina
C - Dobrova Irina
B - Tuero Daniel'

17:08 - [84] - Multi Dances, Multi Dances Argentine Tango Bronze Open 2 Dance (TS+TW), B, Final

  • 1 - Veronika Breslavskaya - Petr Lihachev (370)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleTango SalonTango Waltz
DCB1PDCB1P
13701113111131

Judges

D - Samoylova Irina
C - Dobrova Irina
B - Tuero Daniel'

17:13 - [85] - Multi Dances, Multi Dances 3 Standard Bronze+Silver (W+T+Q), B, Final

  • 1 - Hohlova Evgeniya - Zenkin Semen (361)
  • 2 - Mordacheva Svetlana - Ponomarev Aleksey (301)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoQuickstep
AKAHAEYXTSRA11-2PAKAHAEYXTSRA11-2PAKAHAEYXTSRA11-2P
1361212121111691222121111591212121111691
2301121212222392111212222492121212222392

Judges

AK - Mazhirin German
AH - Tonello Luca
AE - Teplenko Polina
Y - Novozhilova Anastasiya
X - Syzrancev Dmitriy
T - Sydykov Roman
S - Lebedev Aleksandr
R - Golovin Vitaliy
A - Pronina Natal'ya

17:17 - [86] - Multi Dances, Multi Dances 5 Standard Bronze+Silver (W+T+VW+F+Q), B, Final

  • 1 - Klimova Tat'yana - Aksenov Aleksandr (347)
  • 2 - Smirnova Nadezhda - Gayduk Aleksey (365)
  • 3 - Ivanova Tat'yana - Panasyuk Aleksandr (315)
  • 4 - Maksimenko Nailya - Yan'kov Pavel (328)
  • 5 - Novickaya Larisa - Sayfutdinov Marsel' (332)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoV. WaltzFoxtrotQuickstep
AKAHAEYXTSRA11-21-31-41-5PAKAHAEYXTSRA11-21-31-41-5PAKAHAEYXTSRA11-21-31-41-5PAKAHAEYXTSRA11-21-31-41-5PAKAHAEYXTSRA11-21-31-41-5P
1347212121214488991122221113489991222221244177992221212113489991221241114477991
2365424234442-34993311133432348992111134412567991113134424346992113113423458992
3315131313323349992433314324126993554413333115794452423342-35894434334242-25994
4328545442131234794244542241144894433342121247993344341231236993542422331146893
5332353555555--2295555455555---195345555555--1295535555555--1195355555555--1195

Judges

AK - Mazhirin German
AH - Tonello Luca
AE - Teplenko Polina
Y - Novozhilova Anastasiya
X - Syzrancev Dmitriy
T - Sydykov Roman
S - Lebedev Aleksandr
R - Golovin Vitaliy
A - Pronina Natal'ya

17:24 - [90] - Multi Dances, Multi Dances 3 Standard Gold (W+T+Q), B, Final

  • 1 - Mordacheva Svetlana - Ponomarev Aleksey (301)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoQuickstep
AKAHAEYXTSRA1PAKAHAEYXTSRA1PAKAHAEYXTSRA1P
1301111111111911111111119111111111191

Judges

AK - Mazhirin German
AH - Tonello Luca
AE - Teplenko Polina
Y - Novozhilova Anastasiya
X - Syzrancev Dmitriy
T - Sydykov Roman
S - Lebedev Aleksandr
R - Golovin Vitaliy
A - Pronina Natal'ya

17:24 - [89] - Multi Dances, Multi Dances 4 Standard Gold (W+T+F+Q), B, Final

  • 1 - Sovgira Yaroslav - Chizhova Natal'ya (334)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoFoxtrotQuickstep
AKAHAEYXTSRA1PAKAHAEYXTSRA1PAKAHAEYXTSRA1PAKAHAEYXTSRA1P
133411111111191111111111911111111119111111111191

Judges

AK - Mazhirin German
AH - Tonello Luca
AE - Teplenko Polina
Y - Novozhilova Anastasiya
X - Syzrancev Dmitriy
T - Sydykov Roman
S - Lebedev Aleksandr
R - Golovin Vitaliy
A - Pronina Natal'ya

17:24 - [88] - Multi Dances, Multi Dances 5 Standard Gold (W+T+VW+F+Q), B, Final

  • 1 - Pechenova Anna - Nepomnyaschih Pavel (322)
  • 2 - Lebedeva Tatiana - Kralj Matej (310)
  • 3 - Tkachuk Ol'ga - Carev Aleksey (317)
  • 4 - Sovgira Yaroslav - Chizhova Natal'ya (334)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoV. WaltzFoxtrotQuickstep
AKAHAEYXTSRA11-21-31-4PAKAHAEYXTSRA11-21-31-4PAKAHAEYXTSRA11-21-31-4PAKAHAEYXTSRA11-21-31-4PAKAHAEYXTSRA11-21-31-4P
13224212211115889121221111169991221211111699912121111117999141221111168891
23102124142232679212132423325892312323323149924213223231589212132332325992
3317333342332-2893333443322-27931334422321479314344323213693233444232-3693
4334144133444224944441324441239444413444411294334234444-149434413244412494

Judges

AK - Mazhirin German
AH - Tonello Luca
AE - Teplenko Polina
Y - Novozhilova Anastasiya
X - Syzrancev Dmitriy
T - Sydykov Roman
S - Lebedev Aleksandr
R - Golovin Vitaliy
A - Pronina Natal'ya

17:24 - [87] - Multi Dances, Multi Dances 5 Standard Gold (W+T+VW+F+Q), C, Final

  • 1 - Nina Labinceva - Bryancev Aleksandr (319)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoV. WaltzFoxtrotQuickstep
AKAHAEYXTSRA1PAKAHAEYXTSRA1PAKAHAEYXTSRA1PAKAHAEYXTSRA1PAKAHAEYXTSRA1P
13191111111119111111111191111111111911111111119111111111191

Judges

AK - Mazhirin German
AH - Tonello Luca
AE - Teplenko Polina
Y - Novozhilova Anastasiya
X - Syzrancev Dmitriy
T - Sydykov Roman
S - Lebedev Aleksandr
R - Golovin Vitaliy
A - Pronina Natal'ya

17:31 - [91] - Multi Dances, Multi Dances Argentine Tango Bronze Open 3 Dance (TS+TW+M), A, Final

  • 1 - Giniyatova Alena - Titov Evgeniy (312)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleTango SalonTango WaltzMilonga
DCB1PDCB1PDCB1P
1312111311113111131

Judges

D - Samoylova Irina
C - Dobrova Irina
B - Tuero Daniel'

17:31 - [92] - Multi Dances, Multi Dances Argentine Tango Silver Open 3 Dance (TS+TW+M), A, Final

  • 1 - Degtyareva Anastasiya - Lihachev Petr (370)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleTango SalonTango WaltzMilonga
DCB1PDCB1PDCB1P
1370111311113111131

Judges

D - Samoylova Irina
C - Dobrova Irina
B - Tuero Daniel'

17:38 - [93] - Multi Dances, Multi Dances Argentine Tango Gold Open 3 Dance (TS+TW+M), B, Final

  • 1 - Sakulina Ol'ga - Lihachev Petr (370)
  • 2 - Pinaeva Angelina - Parshakov Kirill (399)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleTango SalonTango WaltzMilonga
DCB11-2PDCB11-2PDCB11-2P
1370222-32112231112231
2399111331221132221132

Judges

D - Samoylova Irina
C - Dobrova Irina
B - Tuero Daniel'

17:45 - [94] - Super Cup A+B+C (open age), Super Cup Standard (W+T+VW+F+Q), A+B+C, Final

  • 1 - Klyushina Zhanna - Kruglov Igor' (308)
  • 2 - Pechenova Anna - Nepomnyaschih Pavel (322)
  • 3 - Zelenova Marina - Shigin Petr (349)
  • 4 - Nikitina Elena - Korotchenko Vladislav (321)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoV. WaltzFoxtrotQuickstep
AQAHAGAFADZYTR11-21-31-4PAQAHAGAFADZYTR11-21-31-4PAQAHAGAFADZYTR11-21-31-4PAQAHAGAFADZYTR11-21-31-4PAQAHAGAFADZYTR11-21-31-4P
13083211211135799122111111269991431121112578914212211144779123111111367991
23222122323321699241333243312793212243233158932124422321679241233322215892
33491334132242479313242332414792123312424257921331134233489312342243414693
43214443444411129434424424113494344434341114943443343411159434424434112494

Judges

AQ - Yarcev Pavel
AH - Tonello Luca
AG - Samuilova Elena
AF - Duknauskas Vytautas
AD - Kudinov Oleg
Z - Divcov Dmitriy
Y - Novozhilova Anastasiya
T - Sydykov Roman
R - Golovin Vitaliy

17:52 - [96] - Multi Dances, Multi Dances 3 Latin Gold (Ch+S+R), A, Final

  • 1 - Budyka Diana - Zhukov Fedor (323)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumba
AQAKAFAEXWAFE1PAQAKAFAEXWAFE1PAQAKAFAEXWAFE1P
1323111111111911111111119111111111191

Judges

AQ - Yarcev Pavel
AK - Mazhirin German
AF - Duknauskas Vytautas
AE - Teplenko Polina
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

17:52 - [95] - Multi Dances, Multi Dances 5 Latin Gold (Ch+S+R+P+J), A, Final

  • 1 - Bayramova Elena - Taruta Dmitry (364)
  • 2 - Novozhilova Yuliya - Orlov Evgeniy (316)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaPasodobleJive
AQAKAFAEXWAFE11-2PAQAKAFAEXWAFE11-2PAQAKAFAEXWAFE11-2PAQAKAFAEXWAFE11-2PAQAKAFAEXWAFE11-2P
1364111121211791112121212591112111211791112122212492111111211891
2316222212122292221212121492221222122292221211121591222222122192

Judges

AQ - Yarcev Pavel
AK - Mazhirin German
AF - Duknauskas Vytautas
AE - Teplenko Polina
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

17:59 - [97] - Multi Dances, Multi Dances 5 Latin Gold (Ch+S+R+P+J), B, Final

  • 1 - Goshovskaya Svetlana - Zhurkin Sergey (360)
  • 2 - Pyatirubleva Yuliya - Chechkin Dmitriy (300)
  • 3 - Kim Svetlana - Anisimov Dmitriy (303)
  • 4 - Gagut Rimma - Schetinin Pavel (346)
  • 5 - Hohlova Evgeniya - Zenkin Semen (361)
  • 6 - Sergeeva Svetlana - Maksim Melihov (318)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaPasodobleJive
AQAKAFAEXWAFE11-21-31-41-51-6PAQAKAFAEXWAFE11-21-31-41-51-6PAQAKAFAEXWAFE11-21-31-41-51-6PAQAKAFAEXWAFE11-21-31-41-51-6PAQAKAFAEXWAFE11-21-31-41-51-6P
136032121131346999911212113125899991531262352146689342133131235899916313323312388892
230063414322613577935341322251467992.5424121234256999263312224314788932241512123778991
330356255414213358942523251341467992.5162314125356789135221312625778924525631461235795
434611362243424688924136534412247894313443441225999451444443122389943132244531368993
5361456435655--13795646564656---24966456366161123496245655655-1127951454166252335794
63182453665611234696365446563--24695256555563-1227951665665641112496566645564---2596

Judges

AQ - Yarcev Pavel
AK - Mazhirin German
AF - Duknauskas Vytautas
AE - Teplenko Polina
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

18:06 - [98] - Multi Dances, Multi Dances 3 Latin Bronze+Silver (Ch+S+R), A, Final

  • 1 - Uranova Elena - Vyacheslav Gorshkalev (342)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumba
AQAKAFAEXWAFE1PAQAKAFAEXWAFE1PAQAKAFAEXWAFE1P
1342111111111911111111119111111111191

Judges

AQ - Yarcev Pavel
AK - Mazhirin German
AF - Duknauskas Vytautas
AE - Teplenko Polina
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

18:06 - [99] - Multi Dances, Multi Dances 3 Latin Bronze+Silver (Ch+S+R), B, Final

  • 1 - Gorel'skaya Larisa - Gerasimenok Kirill (337)
  • 2 - Galina Korchagina - Makagon Aleksey (355)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumba
AQAKAFAEXWAFE11-2PAQAKAFAEXWAFE11-2PAQAKAFAEXWAFE11-2P
1337111111212791111111221791111111222691
2355222222121292222222112292222222111392

Judges

AQ - Yarcev Pavel
AK - Mazhirin German
AF - Duknauskas Vytautas
AE - Teplenko Polina
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

18:06 - [100] - Multi Dances, Multi Dances 3 Latin Bronze+Silver (Ch+S+R), C, Final

  • 1 - Galina Korchagina - Makagon Aleksey (355)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumba
AQAKAFAEXWAFE1PAQAKAFAEXWAFE1PAQAKAFAEXWAFE1P
1355111111111911111111119111111111191

Judges

AQ - Yarcev Pavel
AK - Mazhirin German
AF - Duknauskas Vytautas
AE - Teplenko Polina
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

18:10 - [102] - Multi Dances, Multi Dances 4 Latin Bronze+Silver (Ch+S+R+J), B, Final

  • 1 - MakKriri Alina - Nikiforov Roman (335)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaJive
AQAKAFAEXWAFE1PAQAKAFAEXWAFE1PAQAKAFAEXWAFE1PAQAKAFAEXWAFE1P
133511111111191111111111911111111119111111111191

Judges

AQ - Yarcev Pavel
AK - Mazhirin German
AF - Duknauskas Vytautas
AE - Teplenko Polina
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

18:10 - [101] - Multi Dances, Multi Dances 5 Latin Bronze+Silver (Ch+S+R+P+J), A, Final

  • 1 - Bayramova Elena - Taruta Dmitry (364)
  • 2 - Chekareva Liliya - Ogarkov Andrey (354)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaPasodobleJive
AQAKAFAEXWAFE11-2PAQAKAFAEXWAFE11-2PAQAKAFAEXWAFE11-2PAQAKAFAEXWAFE11-2PAQAKAFAEXWAFE11-2P
1364111111111991211111111891111111111991111111111991111111111991
2354222222222-92122222222192222222222-92222222222-92222222222-92

Judges

AQ - Yarcev Pavel
AK - Mazhirin German
AF - Duknauskas Vytautas
AE - Teplenko Polina
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

18:10 - [104] - Multi Dances, Multi Dances 4 Latin Gold (Ch+S+R+J), C, Final

  • 1 - Sokol Gustina - Malyshev Il'ya (353)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaJive
AQAKAFAEXWAFE1PAQAKAFAEXWAFE1PAQAKAFAEXWAFE1PAQAKAFAEXWAFE1P
135311111111191111111111911111111119111111111191

Judges

AQ - Yarcev Pavel
AK - Mazhirin German
AF - Duknauskas Vytautas
AE - Teplenko Polina
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

19:10 - [116] - Scholarship International, Scholarship Standard (W+T+VW+F+Q), C, Final

  • 1 - Nikitina Elena - Korotchenko Vladislav (321)
  • 2 - Nina Labinceva - Bryancev Aleksandr (319)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoV. WaltzFoxtrotQuickstep
AQAKAJAHAFAEADYRFE11-2PAQAKAJAHAFAEADYRFE11-2PAQAKAJAHAFAEADYRFE11-2PAQAKAJAHAFAEADYRFE11-2PAQAKAJAHAFAEADYRFE11-2P
13211111111112110111111111111121011111111111122911111111111111111111111111111111111
231922222222212111222222222221111222222222211211222222222222-11222222222222-112

Judges

AQ - Yarcev Pavel
AK - Mazhirin German
AJ - Mihaylov Gennadiy
AH - Tonello Luca
AF - Duknauskas Vytautas
AE - Teplenko Polina
AD - Kudinov Oleg
Y - Novozhilova Anastasiya
R - Golovin Vitaliy
F - Gerasimova Dar'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

19:17 - [105] - Super Cup A+B+C (open age), Super Cup Latin (Ch+S+R+P+J), A+B+C, 1/4 final

  • 1 - Bayramova Elena - Taruta Dmitry (364)
  • 1 - Amalyan Lyusine - Litvinov Sergey (344)
  • 3 - Markidanova Vlada - Teplyh Anton (325)
  • 3 - Dyubarova Marina - Lukoshin Il'ya (333)
  • 5 - Nikolaeva Irina - Lam-Viri Anton (304)
  • 6 - Kravchenko Yuliya - Hisamutdinov Ruslan (371)
  • 7 - Klyushina Zhanna - Lysenkov Nikita (340)
  • 8 - Novozhilova Yuliya - Orlov Evgeniy (316)
  • 9 - Murnukova Yuliya - Denisenko Roman (338)
  • 9 - Polkova Ekaterina - Astaf'ev Konstantin (306)
  • 11 - Miroshnikovp Evgeniya - Artem Gorelov (351)
  • 12 - Gagut Rimma - Schetinin Pavel (346)
  • 13 - Licman Nataliya - Zhebelev Mihail (339)
  • 14 - Pyatirubleva Yuliya - Chechkin Dmitriy (300)
  • 15 - Moiseeva Anna - Tarasov Artem (314)
  • 15 - Harina Tat'yana - Timur Temirbekov (326)
  • 17 - Kim Svetlana - Anisimov Dmitriy (303)
  • 18 - Ivanova Elizaveta - Balyuk Il'ya (357)
  • 19 - Smirnova Svetlana - Shatrov Roman (358)
  • 20 - Sokol Gustina - Malyshev Il'ya (353)
  • 21 - Bikuzina Alena - Goncharov Anton (350)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleChSRPJСумма
AQAKAHAFAEWTAСAQAKAHAFAEWTAСAQAKAHAFAEWTAСAQAKAHAFAEWTAСAQAKAHAFAEWTAС
1364××××××××8××××××××8×××××××7××××××××8××××××××839
1344×××××××7××××××××8××××××××8××××××××8××××××××839
3325×××××××7××××××××8×××××××7××××××××8××××××××838
3333××××××××8×××××××7××××××××8×××××××7××××××××838
5304×××××××7×××××××7××××××××8××××××××8×××××××737
6371×××××××7×××××××7×××××××7××××××××8×××××××736
7340××××××6×××××××7××××××6××××××××8××××××××835
8316×××××5××××××6××××××6×××××××7×××××××731
9338××××××6××××××6×××××××7××××××6××××429
9306×××××××7××××4××××××6××××××6××××××629
11351×××3×××××5×××3×××××5××××420
12346×××3××××4×××××5×××3××××419
13339×××××5×××3×××3××××4××217
14300×××3×××3××××4×××3×××316
15314××2×××××5××××4××2×114
15326×××3×××3×××3××2×××314
17303××2××××4×1××2×××312
18357××××4×1×1×1×××310
19358××20×10×14
20353×10×10×13
21350000000

Judges

AQ - Yarcev Pavel
AK - Mazhirin German
AH - Tonello Luca
AF - Duknauskas Vytautas
AE - Teplenko Polina
W - Chesnokov Aleksandr
T - Sydykov Roman
A - Pronina Natal'ya

19:37 - [106] - Super Cup A+B+C (open age), Super Cup Standard Bronze+Silver (W+T+F+Q), B, Final

  • 1 - Sinikova Oksana - Lioli Yuriy (302)
  • 2 - Klimova Tat'yana - Aksenov Aleksandr (347)
  • 3 - Novickaya Larisa - Sayfutdinov Marsel' (332)
  • 4 - Maksimenko Nailya - Yan'kov Pavel (328)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoFoxtrotQuickstep
AQAHAGAFADZYTR11-21-31-4PAQAHAGAFADZYTR11-21-31-4PAQAHAGAFADZYTR11-21-31-4PAQAHAGAFADZYTR11-21-31-4P
130212111111189991121111111899911211111127999112111112179991
234721222222219992212222222199922122222212999221222321228992
3332333333333--993333333333--993333333333--993333332333-1993
4328444444444---94444444444---94444444444---94444444444---94

Judges

AQ - Yarcev Pavel
AH - Tonello Luca
AG - Samuilova Elena
AF - Duknauskas Vytautas
AD - Kudinov Oleg
Z - Divcov Dmitriy
Y - Novozhilova Anastasiya
T - Sydykov Roman
R - Golovin Vitaliy

19:43 - [107] - Super Cup A+B+C (open age), Super Cup Latin (Ch+S+R+P+J), A+B+C, 1/2 final

  • 1 - Dyubarova Marina - Lukoshin Il'ya (333)
  • 2 - Markidanova Vlada - Teplyh Anton (325)
  • 3 - Nikolaeva Irina - Lam-Viri Anton (304)
  • 4 - Amalyan Lyusine - Litvinov Sergey (344)
  • 5 - Kravchenko Yuliya - Hisamutdinov Ruslan (371)
  • 6 - Bayramova Elena - Taruta Dmitry (364)
  • 7 - Polkova Ekaterina - Astaf'ev Konstantin (306)
  • 8 - Klyushina Zhanna - Lysenkov Nikita (340)
  • 9 - Novozhilova Yuliya - Orlov Evgeniy (316)
  • 10 - Murnukova Yuliya - Denisenko Roman (338)
  • 11 - Miroshnikovp Evgeniya - Artem Gorelov (351)
  • 12 - Gagut Rimma - Schetinin Pavel (346)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleChSRPJСумма
AKAHAFAEXWTAСAKAHAFAEXWTAСAKAHAFAEXWTAСAKAHAFAEXWTAСAKAHAFAEXWTAС
1333×××××××7××××××××8×××××××7×××××5××××××××835
2325××××××6××××××6×××××××7×××××××7×××××××733
3304×××××××7×××××××7××××××6×××××××7×××××532
4344××××××6××××××6×××××××7×××××5×××××××731
5371×××××5×××××5××××××6××××××6××××××628
6364×××××5××××××6××××4××××4×××××524
7306×××3××××4××××4××××4××××419
8340××××4×××3××2×××3×××315
9316×××3×××3××2×××3××213
10338×10××2×××3×17
11351×10×1×103
12346000000

Judges

AK - Mazhirin German
AH - Tonello Luca
AF - Duknauskas Vytautas
AE - Teplenko Polina
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
T - Sydykov Roman
A - Pronina Natal'ya

19:56 - [108] - Super Cup A+B+C (open age), Super Cup Latin Bronze+Silver (Ch+S+R+J), A+B+C, Final

  • 1 - Kim Svetlana - Anisimov Dmitriy (303)
  • 2 - Chekareva Liliya - Ogarkov Andrey (354)
  • 3 - MakKriri Alina - Nikiforov Roman (335)
  • 3 - Sergeeva Svetlana - Maksim Melihov (318)
  • 5 - Yakimenko Elena - Stepovoy Sergey (348)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaJive
AQAKAHAFAEXWTA11-21-31-41-5PAQAKAHAFAEXWTA11-21-31-41-5PAQAKAHAFAEXWTA11-21-31-41-5PAQAKAHAFAEXWTA11-21-31-41-5P
1303512122121488891513223131358891324125141356891225123141367891
2354121215334357892325314222157892515312322257792113414422356992
3335244354212145893141131443446993251244234145894451242333136894
3318453531443114794452445314123794142531413346893342331214247993
5348335443555--3595234552555-23495433453555--3595534555555--1295

Judges

AQ - Yarcev Pavel
AK - Mazhirin German
AH - Tonello Luca
AF - Duknauskas Vytautas
AE - Teplenko Polina
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
T - Sydykov Roman
A - Pronina Natal'ya

20:02 - [109] - Super Cup A+B+C (open age), Super Cup Latin (Ch+S+R+P+J), A+B+C, Final

  • 1 - Amalyan Lyusine - Litvinov Sergey (344)
  • 2 - Dyubarova Marina - Lukoshin Il'ya (333)
  • 3 - Nikolaeva Irina - Lam-Viri Anton (304)
  • 4 - Markidanova Vlada - Teplyh Anton (325)
  • 5 - Kravchenko Yuliya - Hisamutdinov Ruslan (371)
  • 6 - Bayramova Elena - Taruta Dmitry (364)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaPasodobleJive
AQAKAHAFAEXWTA11-21-31-41-51-6PAQAKAHAFAEXWTA11-21-31-41-51-6PAQAKAHAFAEXWTA11-21-31-41-51-6PAQAKAHAFAEXWTA11-21-31-41-51-6PAQAKAHAFAEXWTA11-21-31-41-51-6P
13443153252221577991224325322-578991115513132457799131452222216789915156242122556892
233343314453122589933131414314479992343155521235699324214441135599924432366211357794
330412651314434578926364132441247793626621255144469663631115433567931264111544557891
43256514614532235794.51625626531344696261262443145779216126554323457943511524432357993
5371242652365-345794.55416541652224794.5532434364-147894523453365-145895632363365-155695
636456423661612345964552365161234794.54543466161125695455636636--23596264545536-124796

Judges

AQ - Yarcev Pavel
AK - Mazhirin German
AH - Tonello Luca
AF - Duknauskas Vytautas
AE - Teplenko Polina
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
T - Sydykov Roman
A - Pronina Natal'ya

20:25 - [112] - Scholarship International, Scholarship Standard (W+T+VW+F+Q), B, 1/2 final

  • 1 - Zelenova Marina - Shigin Petr (349)
  • 1 - Pechenova Anna - Nepomnyaschih Pavel (322)
  • 3 - Terekhina Elena - Ulanov Daniil (352)
  • 4 - Serebryanikova Anna - Kharlamov Oleg (412)
  • 4 - Sinikova Oksana - Lioli Yuriy (302)
  • 6 - Nikitina Elena - Korotchenko Vladislav (321)
  • 7 - Kurenkova Ol'ga - Milovackiy Aleksandr (356)
  • 8 - Smirnova Nadezhda - Gayduk Aleksey (365)
  • 9 - Lebedeva Tatiana - Kralj Matej (310)
  • 10 - Tkachuk Ol'ga - Carev Aleksey (317)
  • 11 - Gorel'skaya Larisa - Gerasimenok Kirill (337)
  • 12 - Bogacheva Ol'ga - Denisov Vitaliy (330)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWTVWFQСумма
AQAHAGAEADYVTSRFСAQAHAGAEADYVTSRFСAQAHAGAEADYVTSRFСAQAHAGAEADYVTSRFСAQAHAGAEADYVTSRFС
1349×××××××××9×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××1153
1322×××××××××××11××××××××××10×××××××××××11×××××××××××11××××××××××1053
3352××××××××××10××××××××××10×××××××××××11××××××××××10×××××××××××1152
4412××××××××8××××××××××10×××××××××9××××××××××10×××××××744
4302××××××××8××××××××8×××××××××9×××××××××9××××××××××1044
6321×××3×××××5××××4××××××6×××××××725
7356×××3××××4××××4××2××××417
8365×××3××××4××2×××3×××315
9310××××4××2××2××××4××214
10317××××××6×1××2009
11337×1×1×10×14
12330000000

Judges

AQ - Yarcev Pavel
AH - Tonello Luca
AG - Samuilova Elena
AE - Teplenko Polina
AD - Kudinov Oleg
Y - Novozhilova Anastasiya
V - Parahin Sergey
T - Sydykov Roman
S - Lebedev Aleksandr
R - Golovin Vitaliy
F - Gerasimova Dar'ya

20:42 - [113] - Scholarship Argentine Tango, Scholarship Argentine Tango (TS+TW+M), B, Final

  • 1 - Pinaeva Angelina - Parshakov Kirill (399)
  • 2 - Sakulina Ol'ga - Lihachev Petr (370)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleTango SalonTango WaltzMilonga
DCB11-2PDCB11-2PDCB11-2P
1399111331221132121231
2370222-32112231212132

Judges

D - Samoylova Irina
C - Dobrova Irina
B - Tuero Daniel'

20:53 - [115] - Scholarship International, Scholarship Standard (W+T+VW+F+Q), B, Final

  • 1 - Terekhina Elena - Ulanov Daniil (352)
  • 2 - Pechenova Anna - Nepomnyaschih Pavel (322)
  • 3 - Serebryanikova Anna - Kharlamov Oleg (412)
  • 4 - Zelenova Marina - Shigin Petr (349)
  • 5 - Sinikova Oksana - Lioli Yuriy (302)
  • 6 - Nikitina Elena - Korotchenko Vladislav (321)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoV. WaltzFoxtrotQuickstep
AQAHAGAEADYVTSRF11-21-31-41-51-6PAQAHAGAEADYVTSRF11-21-31-41-51-6PAQAHAGAEADYVTSRF11-21-31-41-51-6PAQAHAGAEADYVTSRF11-21-31-41-51-6PAQAHAGAEADYVTSRF11-21-31-41-51-6P
13521211123114179101111111121112111418101011111111211131224169101111111121113111418910111111112111121121811111111111
23223333551533511771111233345533336--781011233244423335-27101111243355434235-15811114333444143441151111113
341221264452414255910113212544425132569111132136554141434581011321244522414266101111221235545415245711114
4349644421432631359911464433354264-1489114544331541632258101145442315336312681011354453332263-26810112
530255623324552-35610115566221254521556911545622235552-4561011536632245552-356911566622253552-4558115
632146556666626-112411645566666625-112511666556666626-111311665566666626-111311645566666636--124116

Judges

AQ - Yarcev Pavel
AH - Tonello Luca
AG - Samuilova Elena
AE - Teplenko Polina
AD - Kudinov Oleg
Y - Novozhilova Anastasiya
V - Parahin Sergey
T - Sydykov Roman
S - Lebedev Aleksandr
R - Golovin Vitaliy
F - Gerasimova Dar'ya

21:00 - [117] - Scholarship International, Scholarship Standard (W+T+VW+F+Q), A, Final

  • 1 - Klyushina Zhanna - Kruglov Igor' (308)
  • 2 - Serebryanikova Anna - Kharlamov Oleg (412)
  • 3 - Yarosichenko Anfisa - Akin'shin Igor' (327)
  • 4 - Valeriya Tolmacheva - Kupchik Anatoly (305)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoV. WaltzFoxtrotQuickstep
AJAHAGAEZYVTSRE11-21-31-4PAJAHAGAEZYVTSRE11-21-31-4PAJAHAGAEZYVTSRE11-21-31-4PAJAHAGAEZYVTSRE11-21-31-4PAJAHAGAEZYVTSRE11-21-31-4P
130812112111132710111111112211113181011111111121111319101111112122111131710111111111211112191111111
241221333333423131011232333342424-3811322224233412179112212133234123710112223233334121510112
3327344242423141461142441423331225811234433342323-2811333434242323-3811334434242333-27113
43054324142424125611343241424243146114433414242441351144434143424412411443241424244145114

Judges

AJ - Mihaylov Gennadiy
AH - Tonello Luca
AG - Samuilova Elena
AE - Teplenko Polina
Z - Divcov Dmitriy
Y - Novozhilova Anastasiya
V - Parahin Sergey
T - Sydykov Roman
S - Lebedev Aleksandr
R - Golovin Vitaliy
E - Liavontsyeu Fliaksandr

21:26 - [118] - Scholarship International, Scholarship Latin (Ch+S+R+P+J), B, 1/4 final

  • 1 - Scherbakova Marina - Didenko Vitaliy (396)
  • 2 - Levashova Natasha - Ivanushkin Nick (331)
  • 2 - Nikolaeva Irina - Lam-Viri Anton (304)
  • 4 - Miroshnikovp Evgeniya - Artem Gorelov (351)
  • 5 - Mamet'eva Marina - Novickiy Dmitriy (311)
  • 6 - Sanyuk Irina - Klendiy Anton (341)
  • 7 - Kalinina Yuliya - Tokarev Anton (336)
  • 7 - Moiseeva Anna - Tarasov Artem (314)
  • 7 - Koshcheeva Natalia - Medvedev Denis (313)
  • 10 - Pyatirubleva Yuliya - Chechkin Dmitriy (300)
  • 10 - Kim Svetlana - Anisimov Dmitriy (303)
  • 12 - Goshovskaya Svetlana - Zhurkin Sergey (360)
  • 13 - Zaharova Mila - Morozov Artem (307)
  • 14 - Gagut Rimma - Schetinin Pavel (346)
  • 15 - Sergeeva Svetlana - Maksim Melihov (318)
  • 16 - Ivanova Elizaveta - Balyuk Il'ya (357)
  • 17 - Bikuzina Alena - Goncharov Anton (350)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleChSRPJСумма
AKAJAHAGAEXWSJAEСAKAJAHAGAEXWSJAEСAKAJAHAGAEXWSJAEСAKAJAHAGAEXWSJAEСAKAJAHAGAEXWSJAEС
1396×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××1155
2331×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11××××××××××1054
2304××××××××××10×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××1154
4351××××××××××10×××××××××××11××××××××××10×××××××××××11×××××××××××1153
5311××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××10×××××××××××1151
6341××××××××8×××××××××××11××××××××××10××××××××××10×××××××××948
7336×××××××××9×××××××××9××××××××8×××××××××9××××××××××1045
7314××××××××××10×××××××××9××××××××××10××××××××8××××××××845
7313××××××××8××××××××××10××××××××××10××××××××8×××××××××945
10300××××××××8××××××××8×××××××7×××××××××9××××××××840
10303×××××××××9××××××××8××××××××8××××××××8×××××××740
12360××××××××××10××××××××8×××××××××9×××××××7×××××539
13307××××××6×××××××7×××××××7×××××××7××××××××××1037
14346××××××6×××3×××××5×××××5××××××625
15318××2×××3××××4××××4×××316
16357××××4××2×1×××3×××313
17350000000

Judges

AK - Mazhirin German
AJ - Mihaylov Gennadiy
AH - Tonello Luca
AG - Samuilova Elena
AE - Teplenko Polina
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
S - Lebedev Aleksandr
J - Kulakov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

21:43 - [120] - Scholarship International, Scholarship Latin (Ch+S+R+P+J), A, 1/2 final

  • 1 - Polkova Ekaterina - Astaf'ev Konstantin (306)
  • 1 - Kravchenko Yuliya - Hisamutdinov Ruslan (371)
  • 3 - Amalyan Lyusine - Litvinov Sergey (344)
  • 4 - Markidanova Vlada - Teplyh Anton (325)
  • 5 - Klyushina Zhanna - Lysenkov Nikita (340)
  • 6 - Murnukova Yuliya - Denisenko Roman (338)
  • 7 - Novozhilova Yuliya - Orlov Evgeniy (316)
  • 8 - Licman Nataliya - Zhebelev Mihail (339)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleChSRPJСумма
AQAKAGAFADYXUAFСAQAKAGAFADYXUAFСAQAKAGAFADYXUAFСAQAKAGAFADYXUAFСAQAKAGAFADYXUAFС
1306××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××1050
1371××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××1050
3344××××××××8××××××××××10×××××××××9××××××××××10×××××××××946
4325××××××××××10××××××××8××××××××8××××××××××10×××××××××945
5340×××××××7××××××××8×××××××7××××××××8××××××××838
6338××××××6××××××6××××××××8××××××××8×××××××735
7316×××××××7×××××5×××××××7××××4×××××××730
8339××2×××3×1006

Judges

AQ - Yarcev Pavel
AK - Mazhirin German
AG - Samuilova Elena
AF - Duknauskas Vytautas
AD - Kudinov Oleg
Y - Novozhilova Anastasiya
X - Syzrancev Dmitriy
U - Mazurin Aleksey
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya

21:53 - [122] - Scholarship International, Scholarship Latin (Ch+S+R+P+J), B, 1/2 final

  • 1 - Nikolaeva Irina - Lam-Viri Anton (304)
  • 2 - Scherbakova Marina - Didenko Vitaliy (396)
  • 3 - Mamet'eva Marina - Novickiy Dmitriy (311)
  • 4 - Levashova Natasha - Ivanushkin Nick (331)
  • 5 - Miroshnikovp Evgeniya - Artem Gorelov (351)
  • 6 - Moiseeva Anna - Tarasov Artem (314)
  • 6 - Sanyuk Irina - Klendiy Anton (341)
  • 8 - Kalinina Yuliya - Tokarev Anton (336)
  • 9 - Goshovskaya Svetlana - Zhurkin Sergey (360)
  • 10 - Koshcheeva Natalia - Medvedev Denis (313)
  • 11 - Kim Svetlana - Anisimov Dmitriy (303)
  • 12 - Pyatirubleva Yuliya - Chechkin Dmitriy (300)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleChSRPJСумма
AKAJAHAGAEXWSJAEСAKAJAHAGAEXWSJAEСAKAJAHAGAEXWSJAEСAKAJAHAGAEXWSJAEСAKAJAHAGAEXWSJAEС
1304×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××1155
2396×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11××××××××××10×××××××××××1154
3311×××××××××9×××××××××9××××××××8×××××××××9××××××××××1045
4331×××××××××9××××××××××10×××××××××9×××××××7×××××××742
5351×××××××7××××××××8×××××××7×××××××××9××××××637
6314×××3××××4××××4××××××6××××××623
6341××××××6×××××5××××4××××4××××423
8336××××4×××××5×10××××××616
9360×××3××2×××××5××2××214
10313×10×××3×××××5×110
11303×1×1××2××2×17
12300×10×1×1×14

Judges

AK - Mazhirin German
AJ - Mihaylov Gennadiy
AH - Tonello Luca
AG - Samuilova Elena
AE - Teplenko Polina
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
S - Lebedev Aleksandr
J - Kulakov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr

22:00 - [123] - Scholarship International, Scholarship Latin (Ch+S+R+P+J), A, Final

  • 1 - Polkova Ekaterina - Astaf'ev Konstantin (306)
  • 2 - Amalyan Lyusine - Litvinov Sergey (344)
  • 3 - Kravchenko Yuliya - Hisamutdinov Ruslan (371)
  • 4 - Markidanova Vlada - Teplyh Anton (325)
  • 5 - Klyushina Zhanna - Lysenkov Nikita (340)
  • 6 - Murnukova Yuliya - Denisenko Roman (338)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaPasodobleJive
AQAKAGAFADYXUTAF11-21-31-41-51-6PAQAKAGAFADYXUTAF11-21-31-41-51-6PAQAKAGAFADYXUTAF11-21-31-41-51-6PAQAKAGAFADYXUTAF11-21-31-41-51-6PAQAKAGAFADYXUTAF11-21-31-41-51-6P
130642521222411388101111152521143311468911111225312145114789111112222122251131010101111122121222611410101010111
234451613441232357910113336143221422581010112616133211334599911261612431133458991126161241112258899112
33713325211515335881111241142236253257910113433541352521368111135344611525224571011443355146253125710114
432566434534526-1368115664334145261247811454422442326-4591011434533344325-1691111316533335335117710113
534025165363344125791141536655143422469115351655534451135101151516555344422361011535264664444-1278115
6338143466566651124611624255665665-2237116162466666641224411646354666666--13411654446553566--148116

Judges

AQ - Yarcev Pavel
AK - Mazhirin German
AG - Samuilova Elena
AF - Duknauskas Vytautas
AD - Kudinov Oleg
Y - Novozhilova Anastasiya
X - Syzrancev Dmitriy
U - Mazurin Aleksey
T - Sydykov Roman
A - Pronina Natal'ya
F - Gerasimova Dar'ya

22:17 - [124] - Scholarship International, Scholarship Latin (Ch+S+R+P+J), B, Final

  • 1 - Scherbakova Marina - Didenko Vitaliy (396)
  • 2 - Nikolaeva Irina - Lam-Viri Anton (304)
  • 3 - Levashova Natasha - Ivanushkin Nick (331)
  • 4 - Mamet'eva Marina - Novickiy Dmitriy (311)
  • 5 - Sanyuk Irina - Klendiy Anton (341)
  • 6 - Miroshnikovp Evgeniya - Artem Gorelov (351)
  • 7 - Moiseeva Anna - Tarasov Artem (314)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaPasodobleJive
AKAJAHAGAEXWSJAE11-21-31-41-51-61-7PAKAJAHAGAEXWSJAE11-21-31-41-51-61-7PAKAJAHAGAEXWSJAE11-21-31-41-51-61-7PAKAJAHAGAEXWSJAE11-21-31-41-51-61-7PAKAJAHAGAEXWSJAE11-21-31-41-51-61-7P
139611311421111891011111111111211421111810101111111112131152111179101011111111111122111191111111111111113116211118910101011111
2304244221132322791111111122342211323227101111111121442211223238911111111223432113222271011111111224422112242288111111112
333143253542645-247101111444353232655-257101111332253233656-37791111334353432655-157101111432253243655-3671011113
43113613433552412681011113361375454241247910114461444454231239101111442226345433-36910111135313753443311681010114
534177647656453--135811677746767543--134611677636676544--134811677664666544---34911575644365526-124710115
635155575274777-1126611555574674777---25611755575364777--126711556575574777---15611766575476777---136117
731462766767366-1222811762665356366-13351111563767757365--224711765747757366--124711647766757364--1347116

Judges

AK - Mazhirin German
AJ - Mihaylov Gennadiy
AH - Tonello Luca
AG - Samuilova Elena
AE - Teplenko Polina
X - Syzrancev Dmitriy
W - Chesnokov Aleksandr
S - Lebedev Aleksandr
J - Kulakov Aleksandr
A - Pronina Natal'ya
E - Liavontsyeu Fliaksandr