Results «Open to the World Dance Festival "Crystal Ball 2020"»

Males
Females

26 January, 2020

09:00 - [1] - Rising Stars, Standard (W+T+F+Q), Juvenile 2, 1/2 final

  • 1 - Bezyglova Kseniy - Vihtar Egor (12)
  • 2 - Anastaseva Elena - Legkostypov Leon (20)
  • 3 - Krivosar Daria - Palagin Gleb (3)
  • 4 - Luiza Kaidalova - Botnar Stepan (1)
  • 5 - Chulochnikova Victoria - Samoilov Egor (15)
  • 6 - Pavlyuchenko Diana - Polushin Ivan (10)
  • 7 - Rebelskaya Marusya - Gindullin Emir (9)
  • 8 - Lashchevskay Ekaterina - Loginov Danila (180)
  • 9 - Niyazbekova Zhanel - Arystanbek Shaimanov (4)
  • 10 - Maratova Arailym - Shaimanov Bulatzhan (16)
  • 11 - Osokina Sofia - Osokin Kirill (8)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWTFQСумма
CABRADNASYXACСCABRADNASYXACСCABRADNASYXACСCABRADNASYXACС
112××××××××××10××××××××××10×××××××××9××××××××××1039
220×××××××××9×××××××××9××××××××××10××××××××××1038
33×××××××××9×××××××××9×××××××××9×××××××××936
41×××××××××9×××××××7××××××××××10×××××××××935
515×××××5×××××××7×××××××7××××××××827
610×××××××7×××××5×××××××××9×××××526
79××××××6×××××5××2××××××619
8180××2××××4×1××29
94×1×××3××206
1016×1×1×1×14
118×10001

Judges

C - Dzhafarov Eldar
AB - Tonello Luca
R - Radush Aleksander
AD - Zenkevich Aleksander
N - Mikhailov Gennady
A - Afanasyeva Svetlana
S - Rozhkova Anna
Y - Sochacki Slawomir
X - Smirnova Natalia
AC - Zakharin Aleksey

09:08 - [2] - Rising Stars, Latin (Ch+S+R+P+J), Juniors 1, 1/2 final

  • 1 - Murashkina Marina - Kuzmichev Ivan (22)
  • 2 - Konkilova Alina - Revenko Andrey (39)
  • 3 - Golovacheva Olga - Bereshikov Nikolai (27)
  • 4 - Buividavichute Elina - Kim David (24)
  • 5 - Marat Altynai - Samatuly Temirlan (29)
  • 6 - Muzychenko Elizaveta - Sokolov Alexander (32)
  • 7 - Gribova Anastasiya - Sevrukov Vladislav (36)
  • 8 - Mukhina Marusia - Ignatov Paolo (28)
  • 9 - Daria Dementeva - Shvedov Artem (41)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleChSRPJСумма
CABRADNASTYXACСCABRADNASTYXACСCABRADNASTYXACСCABRADNASTYXACСCABRADNASTYXACС
122×××××××××××11×××××××××××11××××××××××10×××××××××××11×××××××××××1154
239×××××××××××11××××××××××10××××××××××10×××××××××××11×××××××××××1153
327××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××848
424××××××××××10××××××××8×××××××××9××××××××××10×××××××744
529×××××××7×××××××××9××××××××8×××××××××9×××××××××942
632×××××5××××××××8××××××××8×××××5××××××××834
736×××3××××4××××××6×××××5××××××624
828×××××5××××4×1××××4×××317
941××××4××2××××4×1×××314

Judges

C - Dzhafarov Eldar
AB - Tonello Luca
R - Radush Aleksander
AD - Zenkevich Aleksander
N - Mikhailov Gennady
A - Afanasyeva Svetlana
S - Rozhkova Anna
T - Rybina Yekaterina
Y - Sochacki Slawomir
X - Smirnova Natalia
AC - Zakharin Aleksey

09:18 - [3] - Rising Stars, Standard (W+T+VW+F+Q), Juniors 2, Final

  • 1 - Bugaeva Olga - Bayrakovskiy Nikita (60)
  • 2 - Mironova Olesya - Samoilov Konstantin (69)
  • 3 - Levterova Polina - Vysochin Maksim (43)
  • 4 - Gorbach Anastasia - Febenchuk Yuriy (64)
  • 5 - Fialkovskaia Ksenia - Skoklenev Anton (44)
  • 6 - Kozlova Aleksandra - Bogdanov Vadim (58)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoV. WaltzFoxtrotQuickstep
CABRADNASYXAC11-21-31-41-51-6PCABRADNASYXAC11-21-31-41-51-6PCABRADNASYXAC11-21-31-41-51-6PCABRADNASYXAC11-21-31-41-51-6PCABRADNASYXAC11-21-31-41-51-6P
160113122112169101010101231122211159101010101.51111111111101010101010112111111119101010101011211122111710101010101
269321311221248101010102113211122259101010101.52323323222-61010101022132222222191010101022122211222310101010102
3432355343454-147101043253453365-15691043242252355-467101033344333354--69101033343343344--61010103
4644442455333-148101034445334433--49101035454434433--38101045453465533--3591044454465533--269104
5445524634645-12581055626665644-11351064535565644--1481054626644645-11561055635634665--236105
6586666566566----21066564546556---261056666646566---121066565556466---151066566556456---15106

Judges

C - Dzhafarov Eldar
AB - Tonello Luca
R - Radush Aleksander
AD - Zenkevich Aleksander
N - Mikhailov Gennady
A - Afanasyeva Svetlana
S - Rozhkova Anna
Y - Sochacki Slawomir
X - Smirnova Natalia
AC - Zakharin Aleksey

09:28 - [4] - Rising Stars, Standard (W+T+F+Q), Juvenile 2, Final

  • 1 - Bezyglova Kseniy - Vihtar Egor (12)
  • 2 - Anastaseva Elena - Legkostypov Leon (20)
  • 3 - Krivosar Daria - Palagin Gleb (3)
  • 4 - Pavlyuchenko Diana - Polushin Ivan (10)
  • 5 - Luiza Kaidalova - Botnar Stepan (1)
  • 6 - Chulochnikova Victoria - Samoilov Egor (15)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoFoxtrotQuickstep
CABRADNASYXAC11-21-31-41-51-6PCABRADNASYXAC11-21-31-41-51-6PCABRADNASYXAC11-21-31-41-51-6PCABRADNASYXAC11-21-31-41-51-6P
1121121311132681010101011151311111889910101215131111178991010121214111117991010101
22022552332511577101032432233232-5910101021223232232171010101023233232222-6101010102
33363212451324789102364312452313689103463512352513569103165514353322569103
410541466236412367104631466236412466104641256446612256106641236436612466104
514363546645--2571054265556655-11271063364456643--3671044364525644-1268105
6156546455426-11471065526445446-11581055546645354--1481055546656455---27106

Judges

C - Dzhafarov Eldar
AB - Tonello Luca
R - Radush Aleksander
AD - Zenkevich Aleksander
N - Mikhailov Gennady
A - Afanasyeva Svetlana
S - Rozhkova Anna
Y - Sochacki Slawomir
X - Smirnova Natalia
AC - Zakharin Aleksey

09:36 - [5] - Rising Stars, Latin (Ch+S+R+P+J), Juniors 1, Final

  • 1 - Konkilova Alina - Revenko Andrey (39)
  • 2 - Murashkina Marina - Kuzmichev Ivan (22)
  • 3 - Golovacheva Olga - Bereshikov Nikolai (27)
  • 4 - Marat Altynai - Samatuly Temirlan (29)
  • 5 - Buividavichute Elina - Kim David (24)
  • 6 - Muzychenko Elizaveta - Sokolov Alexander (32)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaPasodobleJive
CABRADNASTYXAC11-21-31-41-51-6PCABRADNASTYXAC11-21-31-41-51-6PCABRADNASTYXAC11-21-31-41-51-6PCABRADNASTYXAC11-21-31-41-51-6PCABRADNASTYXAC11-21-31-41-51-6P
139121212111127111111111111213131111279111111111111212111119111111111112111111111110111111111113115121111189101011111
22221443342226157101011231442143335237101111222334132334149111111212232232333161111111121224332222317101111112
32743215526351246710113533154254512357111143321642524215791011343326425242-4691011363326436342-2688113
42954336433533--681011444226552523-4571011554445543523-1371111434445553524-1371111444435553534--3711114
524356641544441127911525664234244-348911345662354456-125811555664344456--1581152566214445613368115
63266552665665-111511666553666666--11311666553666665--11411666553666665--1141165651466566511126116

Judges

C - Dzhafarov Eldar
AB - Tonello Luca
R - Radush Aleksander
AD - Zenkevich Aleksander
N - Mikhailov Gennady
A - Afanasyeva Svetlana
S - Rozhkova Anna
T - Rybina Yekaterina
Y - Sochacki Slawomir
X - Smirnova Natalia
AC - Zakharin Aleksey

10:00 - [6] - Rising Stars, Latin (Ch+S+R+P+J), Adults, 1/4 final

  • 1 - Oblakova Mariia - Riabtsev Aleksandr (122)
  • 1 - Lapteva Elvira - Musin Aidar (115)
  • 1 - Dzyuba Margarita - Maksimov Maxim (117)
  • 4 - Pilipenko Alena - Fedorov Oleksii (124)
  • 4 - Shuba Victoria - Vasylykiv Mykhailo (104)
  • 6 - Gonchar Anastasia - Logvinov Daniil (93)
  • 7 - Kostalev Elena - Kostalev Nikita (128)
  • 7 - Jedwabna Weronika - Kotov Viacheslav (129)
  • 9 - Merkurieva Anna - Urchev Nikita (140)
  • 10 - Rudenko Daria - Paratui Vasilii (136)
  • 11 - Natacheeva Elena - Povolotckii Viktor (139)
  • 12 - Kireeva Sofya - Bagin Maxim (116)
  • 13 - Khmeleva Daria - Yutin Nikita (123)
  • 14 - Kairatkyzy Nuray - Kuznetsov Zahar (82)
  • 15 - Ivanova Anastasia - Lyashko Vladimir (131)
  • 16 - Teteria Anastasia - Churikov Nikita (137)
  • 17 - Krivoruchenko Kira - Beduk Andrej (81)
  • 18 - Rogozina Julia - Rulev Alexander (134)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleChSRPJСумма
QMFHAABSOСQMFHAABSOСQMFHAABSOСQMFHAABSOСQMFHAABSOС
1122×××××××7××××××××8××××××××8××××××××8××××××××839
1115×××××××7××××××××8××××××××8××××××××8××××××××839
1117×××××××7××××××××8××××××××8××××××××8××××××××839
4124××××××××8×××××××7××××××××8×××××××7××××××××838
4104××××××××8××××××××8×××××××7××××××××8×××××××738
693××××××××8×××××××7×××××××7××××××××8×××××××737
7128××××××6××××××××8×××××××7×××××××7×××××××735
7129×××××××7××××××6×××××××7××××××××8×××××××735
9140××××××6×××××5××××××6×××××××7××××××630
10136×××3××××××××8××××××6××××××6××××××629
11139×××××5××××××6××××××6×××××5×××××527
12116××××××6××××××6××××4×××××5××××425
13123××××4×××3××××4××××4×××××520
1482××××4×××3××××4×××3×××317
15131×××3××2×××3×××3××××415
16137××××4××2××2×1×110
1781××2×1×10×15
18134×1000×12

Judges

Q - Pomorska Agnieszka
M - Martyniuk Elena
F - Gaydash Oleksandr
H - Karpov Anton
AA - Suslova Tatyana
B - Aydaev Ruslan
S - Rozhkova Anna
O - Molkin Vjatseslav

10:22 - [7] - Rising Stars, Latin (Ch+S+R+J), Juvenile 2, 1/2 final

  • 1 - Luiza Kaidalova - Botnar Stepan (1)
  • 2 - Maratova Arailym - Shaimanov Bulatzhan (16)
  • 2 - Ginkina Kseniya - Bazanov Ruslan (17)
  • 4 - Pavlyuchenko Diana - Polushin Ivan (10)
  • 5 - Chulochnikova Victoria - Samoilov Egor (15)
  • 6 - Niyazbekova Zhanel - Arystanbek Shaimanov (4)
  • 7 - Baranova Anita - Rotikov Timur (5)
  • 8 - Bezyglova Kseniy - Vihtar Egor (12)
  • 9 - Rebelskaya Marusya - Gindullin Emir (9)
  • 10 - Lashchevskay Ekaterina - Loginov Danila (180)
  • 11 - Krivosar Daria - Palagin Gleb (3)
  • 12 - Anastaseva Elena - Legkostypov Leon (20)
  • 13 - Osokina Sofia - Osokin Kirill (8)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleChSRJСумма
QMVFHAAOTСQMVFHAAOTСQMVFHAAOTСQMVFHAAOTС
11××××××6××××××××8××××××××8×××××××729
216××××××6××××××××8××××××6××××××626
217××××××6×××××××7×××××××7××××××626
410××××××6××××××6×××××××7×××××524
515××××××6××××4×××××5×××××××722
64×××××5×××3×××××5×××316
75×××××5×××××5×××3××215
812×1××××4××2×××310
99××××4×1×1×××39
10180×××30×1×××37
1130×1××2××25
12200×1×102
138000×11

Judges

Q - Pomorska Agnieszka
M - Martyniuk Elena
V - Saccani Mirko
F - Gaydash Oleksandr
H - Karpov Anton
AA - Suslova Tatyana
O - Molkin Vjatseslav
T - Rybina Yekaterina

10:30 - [8] - Rising Stars, Latin (Ch+S+R+P+J), Juniors 2, 1/2 final

  • 1 - Azhazha Albina - Poiasnik Oleh (56)
  • 2 - Ignatova Arina - Kulakovskiy Denis (51)
  • 3 - Lazarev Egor - Moiseenko Iana (34)
  • 3 - Gorbach Anastasia - Febenchuk Yuriy (64)
  • 5 - Kozlova Aleksandra - Bogdanov Vadim (58)
  • 6 - Dashunina Karina - Melekhin Kirill (45)
  • 7 - Mironova Olesya - Samoilov Konstantin (69)
  • 8 - Shonina Victoria - Elin Elisey (67)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleChSRPJСумма
QMFHNAAOTСQMFHNAAOTСQMFHNAAOTСQMFHNAAOTСQMFHNAAOTС
156××××××××8××××××××8××××××××8××××××××8××××××××840
251××××××××8××××××××8××××××××8×××××××7××××××××839
334×××××××7×××××××7××××××××8××××××××8×××××××737
364×××××××7×××××××7×××××××7××××××××8××××××××837
558××××××6×××××××7××××××××8×××××××7×××××××735
645××××4××××××6×××××5××××4××××423
769××××4××2×××3×××××5×××××519
867××××4×××3×1×1×110

Judges

Q - Pomorska Agnieszka
M - Martyniuk Elena
F - Gaydash Oleksandr
H - Karpov Anton
N - Mikhailov Gennady
AA - Suslova Tatyana
O - Molkin Vjatseslav
T - Rybina Yekaterina

10:40 - [9] - Rising Stars, Latin (Ch+S+R+P+J), Adults, 1/2 final

  • 1 - Jedwabna Weronika - Kotov Viacheslav (129)
  • 2 - Pilipenko Alena - Fedorov Oleksii (124)
  • 2 - Rudenko Daria - Paratui Vasilii (136)
  • 4 - Dzyuba Margarita - Maksimov Maxim (117)
  • 4 - Oblakova Mariia - Riabtsev Aleksandr (122)
  • 6 - Shuba Victoria - Vasylykiv Mykhailo (104)
  • 7 - Lapteva Elvira - Musin Aidar (115)
  • 8 - Gonchar Anastasia - Logvinov Daniil (93)
  • 9 - Natacheeva Elena - Povolotckii Viktor (139)
  • 10 - Kostalev Elena - Kostalev Nikita (128)
  • 11 - Merkurieva Anna - Urchev Nikita (140)
  • 12 - Kireeva Sofya - Bagin Maxim (116)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleChSRPJСумма
GPVZLBUKJСGPVZLBUKJСGPVZLBUKJСGPVZLBUKJСGPVZLBUKJС
1129×××××××7××××××××8×××××××××9××××××××8×××××××739
2124×××××××7×××××××7×××××××7××××××6×××××532
2136××××4×××××5××××××××8××××××××8×××××××732
4117×××××××7××××××6××××××6××××××6××××××631
4122×××××5××××××6×××××××7×××××××7××××××631
6104××××××6××××4×××3××××××6×××××××726
7115×××××5×××3××××4×××××5××××××623
893×××××××7××××4×××××5××2××220
9139×1××××××6×1××××4×××××××719
10128××2×××3××2××2×110
11140××2××2××2006
12116×100001

Judges

G - Gotsulyak Aleksey
P - Mosejchuk Andrej
V - Saccani Mirko
Z - Surkov   Sergey
L - Kryklyvyy Slavik
B - Aydaev Ruslan
U - Ryupin Sergey
K - Kongsdal Klaus
J - Khvorova Elena

10:55 - [10] - Rising Stars, Standard (W+T+VW+F+Q), Juniors 1, Final

  • 1 - Gribova Anastasiya - Sevrukov Vladislav (36)
  • 2 - Muzychenko Elizaveta - Sokolov Alexander (32)
  • 3 - Mukhina Marusia - Ignatov Paolo (28)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoV. WaltzFoxtrotQuickstep
CABRADNASXAC11-21-3PCABRADNASXAC11-21-3PCABRADNASXAC11-21-3PCABRADNASXAC11-21-3PCABRADNASXAC11-21-3P
13611111221179911111111119991111111111999111112111189911111111119991
2322223211322792222322222-892223222222-8923333122231493222222323-792
328333233323-293333233333-193332333333-193222233332-592333333232-293

Judges

C - Dzhafarov Eldar
AB - Tonello Luca
R - Radush Aleksander
AD - Zenkevich Aleksander
N - Mikhailov Gennady
A - Afanasyeva Svetlana
S - Rozhkova Anna
X - Smirnova Natalia
AC - Zakharin Aleksey

11:05 - [11] - Rising Stars, Latin (Ch+S+R+J), Juvenile 2, Final

  • 1 - Luiza Kaidalova - Botnar Stepan (1)
  • 2 - Pavlyuchenko Diana - Polushin Ivan (10)
  • 3 - Niyazbekova Zhanel - Arystanbek Shaimanov (4)
  • 4 - Ginkina Kseniya - Bazanov Ruslan (17)
  • 5 - Maratova Arailym - Shaimanov Bulatzhan (16)
  • 6 - Chulochnikova Victoria - Samoilov Egor (15)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaJive
GPVZLBUKJ11-21-31-41-51-6PGPVZLBUKJ11-21-31-41-51-6PGPVZLBUKJ11-21-31-41-51-6PGPVZLBUKJ11-21-31-41-51-6P
111141124415669991111211351678899111111141188899911111114118889991
21023143411434699926526232131466793663435245-1357945425261231456892
34553353523-155994446364626-125595452246322-457893666234242-346693
41734222136614677932231424621568892325353566-144796234353564-146895
516625566232-34469553455614411258942366621331366692355465355--23896
615466645655---2596365435535--34896544524654-115895423642636-246694

Judges

G - Gotsulyak Aleksey
P - Mosejchuk Andrej
V - Saccani Mirko
Z - Surkov   Sergey
L - Kryklyvyy Slavik
B - Aydaev Ruslan
U - Ryupin Sergey
K - Kongsdal Klaus
J - Khvorova Elena

11:13 - [12] - Rising Stars, Latin (Ch+S+R+P+J), Juniors 2, Final

  • 1 - Azhazha Albina - Poiasnik Oleh (56)
  • 2 - Ignatova Arina - Kulakovskiy Denis (51)
  • 3 - Gorbach Anastasia - Febenchuk Yuriy (64)
  • 4 - Lazarev Egor - Moiseenko Iana (34)
  • 5 - Kozlova Aleksandra - Bogdanov Vadim (58)
  • 6 - Dashunina Karina - Melekhin Kirill (45)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaPasodobleJive
GPVZLBUKJ11-21-31-41-51-6PGPVZLBUKJ11-21-31-41-51-6PGPVZLBUKJ11-21-31-41-51-6PGPVZLBUKJ11-21-31-41-51-6PGPVZLBUKJ11-21-31-41-51-6P
15614632222216788911343111135589991121321433358999111131112268999911123411116789991
251221145345245799245116624224467942521443441348994253243443-2589942512233441468992
3643352364161256793323454425-24799354325612513458955224222141668992335535225-255994
43441355365122458952125436512456892316433652125679344515455511149955241126532456893
5585544141332247994546225334-24689543451521134579923365353311166893446456432-126795
6456626615641223496665632566-122496665662566-111396664666666---1196663664566--12396

Judges

G - Gotsulyak Aleksey
P - Mosejchuk Andrej
V - Saccani Mirko
Z - Surkov   Sergey
L - Kryklyvyy Slavik
B - Aydaev Ruslan
U - Ryupin Sergey
K - Kongsdal Klaus
J - Khvorova Elena

11:23 - [13] - Rising Stars, Latin (Ch+S+R+P+J), Adults, Final

  • 1 - Jedwabna Weronika - Kotov Viacheslav (129)
  • 2 - Pilipenko Alena - Fedorov Oleksii (124)
  • 3 - Oblakova Mariia - Riabtsev Aleksandr (122)
  • 4 - Rudenko Daria - Paratui Vasilii (136)
  • 5 - Dzyuba Margarita - Maksimov Maxim (117)
  • 6 - Shuba Victoria - Vasylykiv Mykhailo (104)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaPasodobleJive
GPVZLBUKJ11-21-31-41-51-6PGPVZLBUKJ11-21-31-41-51-6PGPVZLBUKJ11-21-31-41-51-6PGPVZLBUKJ11-21-31-41-51-6PGPVZLBUKJ11-21-31-41-51-6P
112921131356334778912113126514677891211313531458899111131365155778914123236651356793
212434342121524689923435213152367993332422314147999243262111535678921235322142578991
3122164245424133789416424412225588921642311453457893366252324-3567933652413231367892
41366226623311466693622453434-247894623664423-246694523564443-1368956316664512234596
511745515415622248955551662661222596555156256122279525414623613467945561541462224795
6104536536642-134696436635543--35795446545662-114696645435562-1247962444155321347994

Judges

G - Gotsulyak Aleksey
P - Mosejchuk Andrej
V - Saccani Mirko
Z - Surkov   Sergey
L - Kryklyvyy Slavik
B - Aydaev Ruslan
U - Ryupin Sergey
K - Kongsdal Klaus
J - Khvorova Elena

12:00 - [14] - Open Categories, Latin (Ch+S+R+P+J), Juvenile 2, 1/4 final

  • 1 - Kashintseva Veronika - Zaseka Ruslan (13)
  • 1 - Shilovskaya Daria - Leo Demian (14)
  • 1 - Luiza Kaidalova - Botnar Stepan (1)
  • 4 - Petrushenko Anastasiia - Povalii Anton (11)
  • 5 - Maksakova Anna - Kuvardin Maxim (21)
  • 6 - Ginkina Kseniya - Bazanov Ruslan (17)
  • 7 - Glukhova Dominika - Shtukar Alexey (7)
  • 8 - Maratova Arailym - Shaimanov Bulatzhan (16)
  • 9 - Kaliya Elizaveta - Lozhkin Dmitriy (19)
  • 10 - Maksimov Nikita - Krivitskaya Ada (26)
  • 11 - Pavlyuchenko Diana - Polushin Ivan (10)
  • 11 - Chulochnikova Victoria - Samoilov Egor (15)
  • 13 - Bogdan Simona - Efimov Denis (25)
  • 14 - Fedorova Nika - Borodin Arseniy (18)
  • 15 - Rebelskaya Marusya - Gindullin Emir (9)
  • 16 - Baranova Anita - Rotikov Timur (5)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleChSRPJСумма
QMDWFHNAAOTСQMDWFHNAAOTСQMDWFHNAAOTСQMDWFHNAAOTСQMDWFHNAAOTС
113××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××1050
114××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××1050
11××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××1050
411××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××10×××××××××949
521××××××××××10××××××××8××××××××××10×××××××××9××××××××845
617×××××××7××××××××8××××××××××10×××××××××9××××××××××1044
77×××××××7×××××××7××××××××××10××××××××××10×××××××××943
816×××××××7×××××××7×××××××××9×××××××××9×××××××××941
919×××××××7××××××××8××××××××8××××××6×××××××××938
1026××××××××8×××××××××9××××××6×××××××7×××××××737
1110×××××××××9××××××6×××××××7××××××6×××××533
1115×××3×××××××7××××××××8××××××××8×××××××733
1325××××××××8××××××××8××××××6×××3×××××××732
1418××××××6×××××××××9×××××5××××4××××××630
159×××××××7××20××××4××215
165×1×1×1×××××5××210

Judges

Q - Pomorska Agnieszka
M - Martyniuk Elena
D - Fairweather Gaynor
W - Smirnoff Karina
F - Gaydash Oleksandr
H - Karpov Anton
N - Mikhailov Gennady
AA - Suslova Tatyana
O - Molkin Vjatseslav
T - Rybina Yekaterina

12:15 - [15] - Open Categories, Standard (W+T+VW+F+Q), Juniors 2, 1/4 final

  • 1 - Evstigneeva Margarita - Apaev Maksim (65)
  • 1 - Borisova Daria - Denisov Ivan (42)
  • 1 - Golovina Polina - Sergeev Andrei (49)
  • 1 - Pundelik Varvara - Minin Georgii (66)
  • 5 - Bogorodskaya Polina - Alekseev Georgy (62)
  • 5 - Bugaeva Olga - Bayrakovskiy Nikita (60)
  • 5 - Siniachkina Polina - Filin Radomir (53)
  • 5 - Mishanina Viktoriia - Barinov Sergei (50)
  • 9 - Ivanova Victoriia - Mogilev Matvey (59)
  • 9 - Mironova Olesya - Samoilov Konstantin (69)
  • 11 - Gorbach Anastasia - Febenchuk Yuriy (64)
  • 12 - Levterova Polina - Vysochin Maksim (43)
  • 13 - Fialkovskaia Ksenia - Skoklenev Anton (44)
  • 14 - Kozlova Aleksandra - Bogdanov Vadim (58)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWTVWFQСумма
CEABRADASYXACСCEABRADASYXACСCEABRADASYXACСCEABRADASYXACСCEABRADASYXACС
165××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××1050
142××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××1050
149××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××1050
166××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××1050
562×××××××××9××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××1049
560×××××××××9××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××1049
553××××××××××10××××××××××10×××××××××9××××××××××10××××××××××1049
550××××××××××10×××××××××9××××××××××10××××××××××10××××××××××1049
959××××××××8××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××1048
969××××××××××10××××××××××10×××××××××9××××××××××10×××××××××948
1164××××××6××××××××8×××××××7×××××××××9××××××636
1243××××××6×××××5××××××6×××××5××××××628
1344×××××5××××4×××××5××××4××××××624
1458×××××××7××××4××××4××2×××320

Judges

C - Dzhafarov Eldar
E - Frahm Harald
AB - Tonello Luca
R - Radush Aleksander
AD - Zenkevich Aleksander
A - Afanasyeva Svetlana
S - Rozhkova Anna
Y - Sochacki Slawomir
X - Smirnova Natalia
AC - Zakharin Aleksey

12:30 - [16] - Open Categories, Latin (Ch+S+R+P+J), Juniors 1, 1/4 final

  • 1 - Ugleva Kseniia - Ivanov Yuriy (40)
  • 1 - Konkilova Alina - Revenko Andrey (39)
  • 1 - Borisova Elizaveta - Kovalev Aleksandr (33)
  • 1 - Dolbnina Olesya - Milkin Aleksandr (38)
  • 1 - Murashkina Marina - Kuzmichev Ivan (22)
  • 6 - Golovacheva Olga - Bereshikov Nikolai (27)
  • 7 - Komarova Polina - Efimov Maksim (31)
  • 7 - Lazarev Egor - Moiseenko Iana (34)
  • 7 - Marat Altynai - Samatuly Temirlan (29)
  • 10 - Ekaterina Tikhonova - Yaroslav Nurumov (23)
  • 11 - Buividavichute Elina - Kim David (24)
  • 12 - Jasmina Oganesyan - Monakhov Artem (30)
  • 13 - Gribova Anastasiya - Sevrukov Vladislav (36)
  • 14 - Mukhina Marusia - Ignatov Paolo (28)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleChSRPJСумма
QMDWFHNAAOTСQMDWFHNAAOTСQMDWFHNAAOTСQMDWFHNAAOTСQMDWFHNAAOTС
140××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××1050
139××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××1050
133××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××1050
138××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××1050
122××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××1050
627××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××10×××××××××949
731×××××××××9×××××××××9××××××××××10××××××××××10××××××××××1048
734×××××××××9×××××××××9××××××××××10××××××××××10××××××××××1048
729×××××××××9××××××××××10×××××××××9××××××××××10××××××××××1048
1023×××××××7×××××××××9×××××××××9×××××××××9×××××××××943
1124××××××××8××××××××××10××××××××××10×××××5×××××××××942
1230××××××××8××××××××8××××××××8×××××××××9××××××639
1336××××4××2××2××××××6××××××620
1428××××××6×××3××2×1×113

Judges

Q - Pomorska Agnieszka
M - Martyniuk Elena
D - Fairweather Gaynor
W - Smirnoff Karina
F - Gaydash Oleksandr
H - Karpov Anton
N - Mikhailov Gennady
AA - Suslova Tatyana
O - Molkin Vjatseslav
T - Rybina Yekaterina

12:45 - [17] - Open Categories, Latin (Ch+S+R+P+J), Youth 2, 1/4 final

  • 1 - Shuba Victoria - Vasylykiv Mykhailo (104)
  • 1 - Osadchuk Anastasiia - Mordvinov Alexis (112)
  • 3 - Mazulevich Elizabeth - Zugan Oleg (108)
  • 3 - Reus Karina - Titivkin Artem (97)
  • 3 - Dederko Magdalena - Pawlowski Kacper (100)
  • 6 - Prudnikova Sofia - Filev Egor (105)
  • 7 - Gonchar Anastasia - Logvinov Daniil (93)
  • 8 - Tolstaia Ekaterina - Pavlinov Artem (107)
  • 9 - Kostenko Irina - Germanov Kirill (106)
  • 10 - Protcevskaya Olga - Susnin Ivan (111)
  • 11 - Kireeva Sofya - Bagin Maxim (116)
  • 12 - Maistrovich Aleksandra - Fedotov Kirill (89)
  • 12 - Slobodchik Mariia - Powichrowski Kacper (103)
  • 14 - Davidovich Alexandra - Gerasimyonok Kyrill (109)
  • 15 - Kozlova Anastasia - Machavariani Alexander (113)
  • 16 - Kairatkyzy Nuray - Kuznetsov Zahar (82)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleChSRPJСумма
QMDWFHAAIBOСQMDWFHAAIBOСQMDWFHAAIBOСQMDWFHAAIBOСQMDWFHAAIBOС
1104××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××1050
1112××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××1050
3108×××××××××9××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××1049
397××××××××××10×××××××××9××××××××××10××××××××××10××××××××××1049
3100××××××××××10×××××××××9××××××××××10××××××××××10××××××××××1049
6105×××××××××9××××××××××10××××××××8×××××××××9××××××××××1046
793×××××××××9×××××××××9××××××××××10×××××××××9×××××××744
8107×××××××7×××××××××9××××××××8×××××××××9××××××××××1043
9106×××××××××9××××××6×××××××××9×××××××××9×××××××××942
10111××××××××××10×××××××7×××××××7×××××××××9××××××639
11116×××××××7×××××××7×××××××7××××××6××××××633
1289×××××5××××××6×××××5××××××6×××××××729
12103×××3××××××××8×××××××7××××××6×××××529
14109×××3××××××6×××3××××4×××××521
15113×××××5×1×××3××2×××314
1682××××4×××3×××3×1××213

Judges

Q - Pomorska Agnieszka
M - Martyniuk Elena
D - Fairweather Gaynor
W - Smirnoff Karina
F - Gaydash Oleksandr
H - Karpov Anton
AA - Suslova Tatyana
I - Kazachenko Polina
B - Aydaev Ruslan
O - Molkin Vjatseslav

13:00 - [18] - Open Categories, Latin (Ch+S+R+P+J), Juvenile 2, 1/2 final

  • 1 - Petrushenko Anastasiia - Povalii Anton (11)
  • 2 - Luiza Kaidalova - Botnar Stepan (1)
  • 3 - Kashintseva Veronika - Zaseka Ruslan (13)
  • 4 - Shilovskaya Daria - Leo Demian (14)
  • 5 - Glukhova Dominika - Shtukar Alexey (7)
  • 6 - Maksimov Nikita - Krivitskaya Ada (26)
  • 7 - Maratova Arailym - Shaimanov Bulatzhan (16)
  • 7 - Maksakova Anna - Kuvardin Maxim (21)
  • 9 - Kaliya Elizaveta - Lozhkin Dmitriy (19)
  • 10 - Ginkina Kseniya - Bazanov Ruslan (17)
  • 11 - Pavlyuchenko Diana - Polushin Ivan (10)
  • 12 - Chulochnikova Victoria - Samoilov Egor (15)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleChSRPJСумма
QMDWFHNAAOTСQMDWFHNAAOTСQMDWFHNAAOTСQMDWFHNAAOTСQMDWFHNAAOTС
111××××××××××10×××××××××9××××××××××10××××××××××10××××××××××1049
21×××××××××9×××××××××9××××××××8×××××××××9××××××××××1045
313×××××××7×××××××7×××××××7××××××××8××××××635
414×××××5×××××××7××××××6×××××××7××××××××833
57××××××6××××××6×××××××7××××4××××××629
626×××3×××××5×××××××7××××××6×××××526
716××××××6××××4×××3××××××6××××423
721×××××××7×××3××××××6××××4×××323
919×××3××××4××2××2××××××617
1017×××3××××4×××3×××3×114
1110×1××20×104
121500×10×12

Judges

Q - Pomorska Agnieszka
M - Martyniuk Elena
D - Fairweather Gaynor
W - Smirnoff Karina
F - Gaydash Oleksandr
H - Karpov Anton
N - Mikhailov Gennady
AA - Suslova Tatyana
O - Molkin Vjatseslav
T - Rybina Yekaterina

13:10 - [19] - Open Categories, Standard (W+T+VW+F+Q), Juniors 2, 1/2 final

  • 1 - Evstigneeva Margarita - Apaev Maksim (65)
  • 2 - Golovina Polina - Sergeev Andrei (49)
  • 3 - Mishanina Viktoriia - Barinov Sergei (50)
  • 4 - Bogorodskaya Polina - Alekseev Georgy (62)
  • 5 - Pundelik Varvara - Minin Georgii (66)
  • 6 - Siniachkina Polina - Filin Radomir (53)
  • 7 - Bugaeva Olga - Bayrakovskiy Nikita (60)
  • 8 - Mironova Olesya - Samoilov Konstantin (69)
  • 9 - Borisova Daria - Denisov Ivan (42)
  • 10 - Ivanova Victoriia - Mogilev Matvey (59)
  • 11 - Gorbach Anastasia - Febenchuk Yuriy (64)
  • 12 - Levterova Polina - Vysochin Maksim (43)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWTVWFQСумма
CEABRADASYXACСCEABRADASYXACСCEABRADASYXACСCEABRADASYXACСCEABRADASYXACС
165××××××××××10××××××××××10×××××××××9×××××××××9××××××××××1048
249×××××××××9×××××××××9×××××××7××××××××8×××××××××942
350×××××××7×××××××7××××××××××10××××××××8×××××××739
462××××××××8×××××××7×××××××7××××××××8××××××××838
566×××××××××9××××××××8××××××6××××××6×××××××736
653××××××××8×××××5×××××××7××××××××8×××××××735
760×××××5×××××××7×××××××××9××××××6×××××××734
869×××3×××××5××2××2××214
942×10×××3×××3××29
10590×10××2×14
11640×10001
1243000000

Judges

C - Dzhafarov Eldar
E - Frahm Harald
AB - Tonello Luca
R - Radush Aleksander
AD - Zenkevich Aleksander
A - Afanasyeva Svetlana
S - Rozhkova Anna
Y - Sochacki Slawomir
X - Smirnova Natalia
AC - Zakharin Aleksey

13:25 - [20] - Open Categories, Latin (Ch+S+R+P+J), Juniors 1, 1/2 final

  • 1 - Borisova Elizaveta - Kovalev Aleksandr (33)
  • 2 - Konkilova Alina - Revenko Andrey (39)
  • 3 - Dolbnina Olesya - Milkin Aleksandr (38)
  • 4 - Murashkina Marina - Kuzmichev Ivan (22)
  • 5 - Lazarev Egor - Moiseenko Iana (34)
  • 5 - Golovacheva Olga - Bereshikov Nikolai (27)
  • 7 - Ugleva Kseniia - Ivanov Yuriy (40)
  • 8 - Komarova Polina - Efimov Maksim (31)
  • 9 - Buividavichute Elina - Kim David (24)
  • 10 - Marat Altynai - Samatuly Temirlan (29)
  • 11 - Ekaterina Tikhonova - Yaroslav Nurumov (23)
  • 12 - Jasmina Oganesyan - Monakhov Artem (30)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleChSRPJСумма
GPVZLAAIBUKJСGPVZLAAIBUKJСGPVZLAAIBUKJСGPVZLAAIBUKJСGPVZLAAIBUKJС
133×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××1155
239××××××6×××××××7××××××6×××××××××××11××××××××××1040
338××××××××8×××××××7×××××××××9××××××6×××××××××939
422×××××××7××××4××××××××8×××××××××9×××××533
534××××××6×××××××7×××××××7×××××5×××××530
527××××××6×××3×××××××××9×××××××7×××××530
740×××××××7×××××5×××3××××××6×××××××728
831××××4××××4×××××5×××××5××××××624
924×××××5×××××××××9××××4××××4×123
1029××××4××××4×××3××2××215
11230××××4×10×××××510
1230××2×10003

Judges

G - Gotsulyak Aleksey
P - Mosejchuk Andrej
V - Saccani Mirko
Z - Surkov   Sergey
L - Kryklyvyy Slavik
AA - Suslova Tatyana
I - Kazachenko Polina
B - Aydaev Ruslan
U - Ryupin Sergey
K - Kongsdal Klaus
J - Khvorova Elena

13:35 - [21] - Open Categories, Standard (W+T+VW+F+Q), Youth 1, 1/2 final

  • 1 - Kazantseva Dasha - Kabisov Timur (99)
  • 2 - Mamedova Anna - Kars Georgii (79)
  • 3 - Fabrina Ekaterina - Balakshin Aleksandr (78)
  • 4 - Margulis Alisa - Dovhalov Bohdan (101)
  • 4 - Panova Anna - Volkov Egor (75)
  • 6 - Telitsyna Evgeniia - Zakharov Maksim (94)
  • 7 - Rot-Serova Tatiana - Kalinin Nikolay (88)
  • 8 - Yudina Sonya - Slabodnik Emil (86)
  • 9 - Koslova Anastasia - Sladkov Georgii (91)
  • 10 - Agarkova Darina - Neretin Evgenii (98)
  • 11 - Aheyeva Yauheniya - Prokhorenko Dmitry (102)
  • 12 - Payanova Anna - Gerasimov Maksim (77)
  • 12 - Kastsiukevich Lubov - Cheleshkin Aliaksey​ (70)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWTVWFQСумма
QCEABRADASYXACСQCEABRADASYXACСQCEABRADASYXACСQCEABRADASYXACСQCEABRADASYXACС
199××××××××××10×××××××××××11××××××××××10××××××××××10××××××××××1051
279××××××××8×××××××××××11×××××××××9××××××××8×××××××××××1147
378××××××××8××××××××××10×××××××××9××××××××8××××××××××1045
4101×××××××××9×××××××7×××××××××9×××××××××9×××××××××943
475××××××××8××××××××8××××××××8××××××××××10×××××××××943
694×××××××××9××××××6×××××××7×××××5×××××××××936
788×××××××7×××××××7××××××6××××××6×××××××733
886×××××××7×××××5×××××××7×××××××7×××××531
991×××××5××××××6××××××6××××××××8××227
1098×××××5×××××5××××4××××4××××422
111020×1×1××2×15
1277×100001
127000×1001

Judges

Q - Pomorska Agnieszka
C - Dzhafarov Eldar
E - Frahm Harald
AB - Tonello Luca
R - Radush Aleksander
AD - Zenkevich Aleksander
A - Afanasyeva Svetlana
S - Rozhkova Anna
Y - Sochacki Slawomir
X - Smirnova Natalia
AC - Zakharin Aleksey

13:50 - [22] - Open Categories, Latin (Ch+S+R+P+J), Youth 2, 1/2 final

  • 1 - Reus Karina - Titivkin Artem (97)
  • 1 - Mazulevich Elizabeth - Zugan Oleg (108)
  • 1 - Osadchuk Anastasiia - Mordvinov Alexis (112)
  • 4 - Shuba Victoria - Vasylykiv Mykhailo (104)
  • 5 - Dederko Magdalena - Pawlowski Kacper (100)
  • 6 - Gonchar Anastasia - Logvinov Daniil (93)
  • 7 - Kireeva Sofya - Bagin Maxim (116)
  • 8 - Kostenko Irina - Germanov Kirill (106)
  • 9 - Protcevskaya Olga - Susnin Ivan (111)
  • 10 - Prudnikova Sofia - Filev Egor (105)
  • 11 - Tolstaia Ekaterina - Pavlinov Artem (107)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleChSRPJСумма
GPVZLIBUOKJСGPVZLIBUOKJСGPVZLIBUOKJСGPVZLIBUOKJСGPVZLIBUOKJС
197×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××1155
1108×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××1155
1112×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××1155
4104××××××××8×××××××××9×××××××××××11×××××××7××××××××843
5100×××××××7×××××××7×××××××7×××××××××9×××××××737
693×××××5××××××××8×××3×××××5××××425
7116××××4××××4×××3××××4××××419
8106××××4×××3××××××6××2×××318
9111××2×1×1××××4×××311
10105×1×1×1××2××××49
11107××20×1003

Judges

G - Gotsulyak Aleksey
P - Mosejchuk Andrej
V - Saccani Mirko
Z - Surkov   Sergey
L - Kryklyvyy Slavik
I - Kazachenko Polina
B - Aydaev Ruslan
U - Ryupin Sergey
O - Molkin Vjatseslav
K - Kongsdal Klaus
J - Khvorova Elena

14:05 - [23] - Open Categories, Standard (W+T+F+Q), Juvenile 1, Final

  • 1 - Krivosar Daria - Palagin Gleb (3)
  • 2 - Pavlyuk Alexandra - Feofanov Roman (6)
  • 3 - Baranova Anita - Rotikov Timur (5)
  • 3 - Niyazbekova Zhanel - Arystanbek Shaimanov (4)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoFoxtrotQuickstep
CEABRADNASYXAC11-21-31-4PCEABRADNASYXAC11-21-31-4PCEABRADNASYXAC11-21-31-4PCEABRADNASYXAC11-21-31-4P
132111111132271011111132121122145910111.52311211222349111122221111121361011111
26122323331114711112211412231215910111.511221421111710101111112222212151111112
3544444222434-341143442433143312711344444343434--311433433433332-19113
3433323444243-2711342333444342-2611432333234342-3911344344344444--2114

Judges

C - Dzhafarov Eldar
E - Frahm Harald
AB - Tonello Luca
R - Radush Aleksander
AD - Zenkevich Aleksander
N - Mikhailov Gennady
A - Afanasyeva Svetlana
S - Rozhkova Anna
Y - Sochacki Slawomir
X - Smirnova Natalia
AC - Zakharin Aleksey

14:13 - [24] - Open Categories, Latin (Ch+S+R+P+J), Juvenile 2, Final

  • 1 - Petrushenko Anastasiia - Povalii Anton (11)
  • 2 - Maksimov Nikita - Krivitskaya Ada (26)
  • 3 - Luiza Kaidalova - Botnar Stepan (1)
  • 4 - Kashintseva Veronika - Zaseka Ruslan (13)
  • 5 - Shilovskaya Daria - Leo Demian (14)
  • 6 - Glukhova Dominika - Shtukar Alexey (7)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaPasodobleJive
GPVZLIBUKTJ11-21-31-41-51-6PGPVZLIBUKTJ11-21-31-41-51-6PGPVZLIBUKTJ11-21-31-41-51-6PGPVZLIBUKTJ11-21-31-41-51-6PGPVZLIBUKTJ11-21-31-41-51-6P
111322111111118101111111113211111111191011111111144211111211799111111131111111111101011111111141211111211810101111111
22621132322262281010101122122242246417710101122212232256417891011222222322453-79101111233132422563148910112
311332423552314891111313334255622147810113114352456232468101131354423362214791011314426235425145810114
41354645543336--36911454465634343--379114556535361451134911554633646235-146811552543543132136811113
51445463656444--16811545553346236-146911533344453352-1691111446355464344--27911425354354344-14811115
6766556464655---2611666646563555--12611666566664436--13411665466555566---1611666665666656----2116

Judges

G - Gotsulyak Aleksey
P - Mosejchuk Andrej
V - Saccani Mirko
Z - Surkov   Sergey
L - Kryklyvyy Slavik
I - Kazachenko Polina
B - Aydaev Ruslan
U - Ryupin Sergey
K - Kongsdal Klaus
T - Rybina Yekaterina
J - Khvorova Elena

14:23 - [25] - Open Categories, Latin (Ch+S+R+P+J), Juniors 1, Final

  • 1 - Borisova Elizaveta - Kovalev Aleksandr (33)
  • 2 - Konkilova Alina - Revenko Andrey (39)
  • 3 - Dolbnina Olesya - Milkin Aleksandr (38)
  • 4 - Lazarev Egor - Moiseenko Iana (34)
  • 5 - Golovacheva Olga - Bereshikov Nikolai (27)
  • 6 - Murashkina Marina - Kuzmichev Ivan (22)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaPasodobleJive
GPVZLAAIBUKJ11-21-31-41-51-6PGPVZLAAIBUKJ11-21-31-41-51-6PGPVZLAAIBUKJ11-21-31-41-51-6PGPVZLAAIBUKJ11-21-31-41-51-6PGPVZLAAIBUKJ11-21-31-41-51-6P
133111111111111111111111111111111111111111111111111111111112111011111111111112111111111011111111111112111111111011111111111
23925433332352-3891111245533422353-2681111325233422342-58101111223432322332-5101111112241423222421781111112
33854325246234-3581011364224245222-66910112545242351231468111135512623522315771011355333245323-27811113
43443546423643-148911433445333644--591011443646343656--36711444645444654---7911443425434655-13710114
52736662665526-233511626662656536-233511636362556534-145811536353666445--35711536554656434--258115
62262254554465-225911552356564465-124811562455664465-114711662564553566-123711662666563566-1224116

Judges

G - Gotsulyak Aleksey
P - Mosejchuk Andrej
V - Saccani Mirko
Z - Surkov   Sergey
L - Kryklyvyy Slavik
AA - Suslova Tatyana
I - Kazachenko Polina
B - Aydaev Ruslan
U - Ryupin Sergey
K - Kongsdal Klaus
J - Khvorova Elena

14:50 - [26] - Open Categories, Latin (Ch+S+R+P+J), Youth 1, 1/8 final

  • 1 - Zimakova Irina - Kolbasiuk Aleksandr (63)
  • 1 - Artamonova Mariia - Stifutin Igor (72)
  • 1 - Prusakova Daria - Novikov Egor (83)
  • 1 - Stetskiv Yuliana - Sakhanenko Ivan (84)
  • 1 - Dolgopolova Anna - Mirkhanov Sharif (54)
  • 1 - Sulima Anastasia - Mogilenko Vladislav (96)
  • 1 - Trauberg Anastasia - Maksimov Daniil (90)
  • 1 - Reus Karina - Titivkin Artem (97)
  • 1 - Iakovleva Valeriia - Rubashanov Anton (76)
  • 1 - Margita Solomiya - Ravlyk Artur (74)
  • 1 - Dederko Magdalena - Pawlowski Kacper (100)
  • 12 - Gonchar Anastasia - Logvinov Daniil (93)
  • 12 - Aleksanian Almira - Filatov Timur (92)
  • 14 - Margulis Alisa - Dovhalov Bohdan (101)
  • 14 - Krivoruchenko Kira - Beduk Andrej (81)
  • 16 - Agarkova Darina - Neretin Evgenii (98)
  • 17 - Yudina Sonya - Slabodnik Emil (86)
  • 18 - Biryukova Elizaveta - Borisov Egor (71)
  • 18 - Fabrina Ekaterina - Balakshin Aleksandr (78)
  • 18 - Maistrovich Aleksandra - Fedotov Kirill (89)
  • 21 - Goncharuk Zlata - Soroka Vladimir (46)
  • 21 - Kairatkyzy Nuray - Kuznetsov Zahar (82)
  • 23 - Slobodchik Mariia - Powichrowski Kacper (103)
  • 24 - Pushakova Anastasia - Mitrofanov Vladimir (85)
  • 25 - Shparkovskaia Valeria - Donskoi Gleb (87)
  • 26 - Kastsiukevich Lubov - Cheleshkin Aliaksey​ (70)
  • 27 - Khodarkevich Ekaterina - Burkauskas Mikhail (80)
  • 28 - Kazantseva Dasha - Kabisov Timur (99)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleChSRPJСумма
QGDFLNAAUOKJСQGDFLNAAUOKJСQGDFLNAAUOKJСQGDFLNAAUOKJСQGDFLNAAUOKJС
163×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××1155
172×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××1155
183×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××1155
184×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××1155
154×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××1155
196×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××1155
190×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××1155
197×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××1155
176×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××1155
174×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××1155
1100×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××1155
1293×××××××××××11×××××××××××11××××××××××10×××××××××××11×××××××××××1154
1292×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11××××××××××1054
14101××××××××××10×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11××××××××××1053
1481××××××××××10×××××××××××11×××××××××××11××××××××××10×××××××××××1153
1698××××××××××10×××××××××××11××××××××××10××××××××××10×××××××××××1152
1786××××××××8××××××××××10×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××1151
1871×××××××××9××××××××××10××××××××8××××××××××10×××××××××××1148
1878×××××××××9××××××××××10×××××××××9××××××××××10××××××××××1048
1889×××××××××9×××××××××9××××××××××10××××××××××10××××××××××1048
2146×××××××××9×××××××××××11××××××××××10××××××××8×××××××××947
2182×××××××××9××××××××××10×××××××××××11××××××××××10×××××××747
23103××××××××8××××××××××10××××××××××10×××××××7×××××××××××1146
2485×××××××××9×××××××××9××××××××8×××××××××9××××××××843
2587×××××××7×××××5××××××6×××××5××××××629
2670×××××××7×1×××3×××××××7××220
2780×××3×××3×××3××2××××415
2899××××40×1×1×17

Judges

Q - Pomorska Agnieszka
G - Gotsulyak Aleksey
D - Fairweather Gaynor
F - Gaydash Oleksandr
L - Kryklyvyy Slavik
N - Mikhailov Gennady
AA - Suslova Tatyana
U - Ryupin Sergey
O - Molkin Vjatseslav
K - Kongsdal Klaus
J - Khvorova Elena

15:20 - [27] - Open Categories, Latin (Ch+S+R+P+J), Adults, 1/8 final

  • 1 - Averkieva Alexandra - Prasnikar Klemen (178)
  • 1 - Agarkova Alina - Zevelev Alexandr (143)
  • 1 - Zadoian Karina - Semeshkin Dmitrii (141)
  • 1 - Osadchuk Anastasiia - Mordvinov Alexis (112)
  • 1 - Rozghon Anhelina - Bihus Maksym (119)
  • 1 - Kharchenko Viktoria - Sinardi Salvo (157)
  • 1 - Dubrovskaia Anastasiia - Popov Mikhail (154)
  • 8 - Povzun Aleksandra - Cosar Taha Batu (118)
  • 8 - Mazulevich Elizabeth - Zugan Oleg (108)
  • 8 - Chinenkova Aleksandra - Rodygin Alexander (150)
  • 11 - Adele Adele - Chernov Nikolay (132)
  • 11 - Jedwabna Weronika - Kotov Viacheslav (129)
  • 11 - Boyko Elena - Solomovych Artur (121)
  • 11 - Putilina Sasha - Scherbak Mark (110)
  • 15 - Tarnowska Magdalena - Dziedzic Oskar (130)
  • 16 - Rudenko Daria - Paratui Vasilii (136)
  • 17 - Dvoryanova Elizaveta - Usov Vladimir (135)
  • 17 - Gurianova Alena - Parshikov Nikolay (125)
  • 19 - Pilipenko Alena - Fedorov Oleksii (124)
  • 20 - Prusakova Daria - Novikov Egor (83)
  • 21 - Oblakova Mariia - Riabtsev Aleksandr (122)
  • 22 - Timush Antonina - Bespalov Nichita (126)
  • 23 - Khmeleva Daria - Yutin Nikita (123)
  • 23 - Torikova Anastasiia - Filimonov Ilia (120)
  • 25 - Aleksanian Almira - Filatov Timur (92)
  • 26 - Lapteva Elvira - Musin Aidar (115)
  • 26 - Dzyuba Margarita - Maksimov Maxim (117)
  • 28 - Sulima Anastasia - Mogilenko Vladislav (96)
  • 29 - Artamonova Mariia - Stifutin Igor (72)
  • 29 - Kostalev Elena - Kostalev Nikita (128)
  • 31 - Merkurieva Anna - Urchev Nikita (140)
  • 32 - Ivanova Anastasia - Lyashko Vladimir (131)
  • 32 - Kireeva Sofya - Bagin Maxim (116)
  • 34 - Kominyarskaya Irena - Morozov Ivan (149)
  • 34 - Natacheeva Elena - Povolotckii Viktor (139)
  • 36 - Rogozina Julia - Rulev Alexander (134)
  • 37 - Gusachenko Marina - Filin Andrey (145)
  • 37 - Teteria Anastasia - Churikov Nikita (137)
  • 37 - Davidovich Alexandra - Gerasimyonok Kyrill (109)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleChSRPJСумма
PMWVZLHIBKСPMWVZLHIBKСPMWVZLHIBKСPMWVZLHIBKСPMWVZLHIBKС
1178××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××1050
1143××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××1050
1141××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××1050
1112××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××1050
1119××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××1050
1157××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××1050
1154××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××1050
8118××××××××××10××××××××××10×××××××××9××××××××××10××××××××××1049
8108××××××××××10×××××××××9××××××××××10××××××××××10××××××××××1049
8150××××××××××10××××××××××10××××××××××10×××××××××9××××××××××1049
11132××××××××8××××××××××10××××××××××10×××××××××9××××××××××1047
11129×××××××××9××××××××××10××××××××××10×××××××××9×××××××××947
11121××××××××××10×××××××××9××××××××8××××××××××10××××××××××1047
11110××××××××8××××××××××10××××××××××10××××××××××10×××××××××947
15130×××××××××9×××××××7××××××××8××××××××××10××××××××××1044
16136××××××××8××××××××××10××××××××8××××××××8××××××××842
17135×××××××××9×××××××××9××××××6×××××××7××××××××××1041
17125××××××××8××××××××8×××××××××9×××××××××9×××××××741
19124××××××××8××××××××8×××××××××9×××××××7×××××××739
2083×××××××7××××××6×××××××××9××××××××8×××××××737
21122××××××6×××××××7×××××××××9××××××6××××432
22126××××××××8×××××5××××××6×××××5×××××529
23123××××4×××××5××××××6×××××××7××××426
23120××××4×××××5××××4×××××5××××××××826
2592××××4××××××6××××4×××3××××××××825
26115××××××××8×××3×××3×××××5×××××524
26117×××××5××××4×××××5×××××5×××××524
2896×××××5×××××5××××4××××4×119
2972××××4×1×××××5××2××214
29128×××3×××3××2×××3×××314
31140×××3××2××2×××3×××313
321310×1××2×1×××37
32116×1××2××2××207
34149×1×10×1××25
341390×××30××205
361340×10001
37145000000
37137000000
37109000000

Judges

P - Mosejchuk Andrej
M - Martyniuk Elena
W - Smirnoff Karina
V - Saccani Mirko
Z - Surkov   Sergey
L - Kryklyvyy Slavik
H - Karpov Anton
I - Kazachenko Polina
B - Aydaev Ruslan
K - Kongsdal Klaus

16:00 - [28] - Open Categories, Latin (Ch+S+R+P+J), Juniors 2, 1/4 final

  • 1 - Golovina Polina - Sergeev Andrei (49)
  • 2 - Zimakova Irina - Kolbasiuk Aleksandr (63)
  • 2 - Borisova Elizaveta - Kovalev Aleksandr (33)
  • 2 - Moroz Yana-Sofiia - Fediuk Denys (61)
  • 5 - Chyrkova Viktriia - Shtepka Andrii (55)
  • 6 - Voitovych Sofiia - Tolmachov Danylo (68)
  • 7 - Goncharuk Zlata - Soroka Vladimir (46)
  • 8 - Ignatova Arina - Kulakovskiy Denis (51)
  • 9 - Pundelik Varvara - Minin Georgii (66)
  • 10 - Azhazha Albina - Poiasnik Oleh (56)
  • 11 - Chuvashova Lera - Mendeleev Max (47)
  • 12 - Bondarenko Daria - Kobiltchenko Yaroslav (57)
  • 13 - Kozlova Aleksandra - Bogdanov Vadim (58)
  • 14 - Bogorodskaya Polina - Alekseev Georgy (62)
  • 15 - Borisova Daria - Denisov Ivan (42)
  • 16 - Gorbach Anastasia - Febenchuk Yuriy (64)
  • 17 - Siniachkina Polina - Filin Radomir (53)
  • 18 - Shonina Victoria - Elin Elisey (67)
  • 19 - Yudintseva Elizaveta - Shevchenko Igor (52)
  • 19 - Dashunina Karina - Melekhin Kirill (45)
  • 21 - Mishanina Viktoriia - Barinov Sergei (50)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleChSRPJСумма
QGDFNAAIUSOJСQGDFNAAIUSOJСQGDFNAAIUSOJСQGDFNAAIUSOJСQGDFNAAIUSOJС
149×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××1155
263×××××××××××11×××××××××××11×××××××××9×××××××××××11×××××××××××1153
233×××××××××××11×××××××××××11××××××××××10××××××××××10×××××××××××1153
261×××××××××××11××××××××××10×××××××××××11××××××××××10×××××××××××1153
555×××××××××××11×××××××××××11××××××××××10×××××××××××11×××××××××952
668××××××××××10×××××××××9××××××××××10××××××××××10××××××××××1049
746×××××××7×××××××××××11×××××××××9×××××××××9×××××××××××1147
851××××××××8××××××××××10××××××××××10×××××××××9×××××××××946
966××××××××××10××××××××8×××××××××9×××××××××9×××××××××945
1056×××××××××9××××××××××10×××××××××9×××××××××9×××××××744
1147×××××××7×××××××7××××××6××××××××8×××××××××937
1257××××××××8×××××××7××××××6××××××6×××××××734
1358×××××5××2×××××5×××××5×××320
1462×××3×××3×××××5×××××5×××319
1542×××3×××3××××4×××3××××417
16640××2×××3×××3×19
1753×1××2×10××××48
1867××2×10××2×16
1952×1××2×10×15
1945×××3×1×1005
215000××2×103

Judges

Q - Pomorska Agnieszka
G - Gotsulyak Aleksey
D - Fairweather Gaynor
F - Gaydash Oleksandr
N - Mikhailov Gennady
AA - Suslova Tatyana
I - Kazachenko Polina
U - Ryupin Sergey
S - Rozhkova Anna
O - Molkin Vjatseslav
J - Khvorova Elena

16:23 - [29] - Open Categories, Latin (Ch+S+R+P+J), Youth 1, 1/4 final

  • 1 - Dolgopolova Anna - Mirkhanov Sharif (54)
  • 2 - Margita Solomiya - Ravlyk Artur (74)
  • 3 - Reus Karina - Titivkin Artem (97)
  • 4 - Prusakova Daria - Novikov Egor (83)
  • 5 - Trauberg Anastasia - Maksimov Daniil (90)
  • 6 - Artamonova Mariia - Stifutin Igor (72)
  • 7 - Gonchar Anastasia - Logvinov Daniil (93)
  • 8 - Stetskiv Yuliana - Sakhanenko Ivan (84)
  • 9 - Aleksanian Almira - Filatov Timur (92)
  • 9 - Zimakova Irina - Kolbasiuk Aleksandr (63)
  • 11 - Dederko Magdalena - Pawlowski Kacper (100)
  • 11 - Margulis Alisa - Dovhalov Bohdan (101)
  • 13 - Iakovleva Valeriia - Rubashanov Anton (76)
  • 14 - Sulima Anastasia - Mogilenko Vladislav (96)
  • 15 - Biryukova Elizaveta - Borisov Egor (71)
  • 16 - Goncharuk Zlata - Soroka Vladimir (46)
  • 16 - Yudina Sonya - Slabodnik Emil (86)
  • 16 - Krivoruchenko Kira - Beduk Andrej (81)
  • 19 - Fabrina Ekaterina - Balakshin Aleksandr (78)
  • 19 - Maistrovich Aleksandra - Fedotov Kirill (89)
  • 21 - Pushakova Anastasia - Mitrofanov Vladimir (85)
  • 21 - Agarkova Darina - Neretin Evgenii (98)
  • 21 - Kairatkyzy Nuray - Kuznetsov Zahar (82)
  • 24 - Slobodchik Mariia - Powichrowski Kacper (103)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleChSRPJСумма
QGDFZAABUOJACСQGDFZAABUOJACСQGDFZAABUOJACСQGDFZAABUOJACСQGDFZAABUOJACС
154×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××1155
274×××××××××××11××××××××××10×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××1154
397××××××××××10××××××××××10×××××××××××11×××××××××××11×××××××××××1153
483×××××××××××11××××××××××10×××××××××××11××××××××××10×××××××××951
590×××××××××9×××××××××××11××××××××8××××××××××10××××××××××1048
672×××××××××9××××××××××10×××××××××9××××××××8××××××××844
793×××××××××9××××××××××10××××××6×××××××7××××××××840
884××××××6×××××××7××××××××8××××××××8×××××××××938
992×××××××7××××××6××××××6×××××××××9×××××××735
963××××××××8×××××5×××××××7×××××××7××××××××835
11100×××××××××9×××××××7××××××××8××××××6××××434
11101×××××5××××××6××××××××8××××××××8×××××××734
1376×××3××××××6××××××6××××4×××××××726
1496××××4×××××5××××4×××××××7××222
1571×××3××2××2××2××××413
1646××××4×1×××××5×1×112
1686××××4××2×××3×1××212
1681××××4×××3××2×1××212
1978×1×××30××2××××410
1989×1××2××2××2×××310
21850××2×1×1××26
21980×10××××4×16
2182×1×1×××30×16
24103××2×10×104

Judges

Q - Pomorska Agnieszka
G - Gotsulyak Aleksey
D - Fairweather Gaynor
F - Gaydash Oleksandr
Z - Surkov   Sergey
AA - Suslova Tatyana
B - Aydaev Ruslan
U - Ryupin Sergey
O - Molkin Vjatseslav
J - Khvorova Elena
AC - Zakharin Aleksey

16:45 - [30] - Open Categories, Standard (W+T+VW+F+Q), Juvenile 2, 1/2 final

  • 1 - Petrushenko Anastasiia - Povalii Anton (11)
  • 2 - Bezyglova Kseniy - Vihtar Egor (12)
  • 3 - Glukhova Dominika - Shtukar Alexey (7)
  • 4 - Kashintseva Veronika - Zaseka Ruslan (13)
  • 5 - Maksakova Anna - Kuvardin Maxim (21)
  • 6 - Maksimov Nikita - Krivitskaya Ada (26)
  • 7 - Anastaseva Elena - Legkostypov Leon (20)
  • 8 - Shilovskaya Daria - Leo Demian (14)
  • 9 - Fedorova Nika - Borodin Arseniy (18)
  • 10 - Bogdan Simona - Efimov Denis (25)
  • 11 - Pavlyuchenko Diana - Polushin Ivan (10)
  • 12 - Kaliya Elizaveta - Lozhkin Dmitriy (19)
  • 13 - Rebelskaya Marusya - Gindullin Emir (9)
  • 14 - Maratova Arailym - Shaimanov Bulatzhan (16)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWTVWFQСумма
CEABRADASYXACСCEABRADASYXACСCEABRADASYXACСCEABRADASYXACСCEABRADASYXACС
111×××××××××9××××××××××10×××××××××9××××××××××10×××××××××947
212×××××××××9××××××××8××××××××8×××××××7××××××××××1042
37×××××××7×××××××××9×××××××7××××××××8××××××××839
413×××××××7××××××××8×××××××××9××××××××8××××××638
521×××××××7×××××5×××××5××××××××8××××××××833
626×××××××7×××××××××9××××××6××××4××××××632
720××××4×××××××7×××××××7×××××5××××××629
814×××××5×××3×××××××7×××××5×××323
918××××4××××4××××4×××××5××××421
1025×××××5××2×××3××××4×××317
1110××××4×××3×××3××2×××315
1219××20××2××××4×××311
1390××20002
14160000×11

Judges

C - Dzhafarov Eldar
E - Frahm Harald
AB - Tonello Luca
R - Radush Aleksander
AD - Zenkevich Aleksander
A - Afanasyeva Svetlana
S - Rozhkova Anna
Y - Sochacki Slawomir
X - Smirnova Natalia
AC - Zakharin Aleksey

17:00 - [37] - Open Categories, Standard (W+T+VW+F+Q), Juniors 1, Final

  • 1 - Komarova Polina - Efimov Maksim (31)
  • 2 - Ekaterina Tikhonova - Yaroslav Nurumov (23)
  • 3 - Lazarev Egor - Moiseenko Iana (34)
  • 4 - Gribova Anastasiya - Sevrukov Vladislav (36)
  • 5 - Ugleva Kseniia - Ivanov Yuriy (40)
  • 6 - Mukhina Marusia - Ignatov Paolo (28)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoV. WaltzFoxtrotQuickstep
CEABRADASYXAC11-21-31-41-51-6PCEABRADASYXAC11-21-31-41-51-6PCEABRADASYXAC11-21-31-41-51-6PCEABRADASYXAC11-21-31-41-51-6PCEABRADASYXAC11-21-31-41-51-6P
13132241221213891010101222123311148101010101112113311178101010101222113311158101010101322113213147101010101
2231613533442236891031413122423368101010225163224251567910314122214333681010102231232131237101010102
334233121131346101010102353231123225991010354422113322579101024543412352135810104564421344312489104
4364442344235-2491010441455443451127101043333444244-151010104313434422413610101031133554224246810103
54051554555541113101055354455554--14101054254555553-124101055355555545--12101054456445555---49105
6286566666666----11066666666666-----1066665666666----11066666666666-----1066565666666----2106

Judges

C - Dzhafarov Eldar
E - Frahm Harald
AB - Tonello Luca
R - Radush Aleksander
AD - Zenkevich Aleksander
A - Afanasyeva Svetlana
S - Rozhkova Anna
Y - Sochacki Slawomir
X - Smirnova Natalia
AC - Zakharin Aleksey

17:10 - [32] - Open Categories, Latin (Ch+S+R+P+J), Juniors 2, 1/2 final

  • 1 - Chyrkova Viktriia - Shtepka Andrii (55)
  • 2 - Moroz Yana-Sofiia - Fediuk Denys (61)
  • 2 - Borisova Elizaveta - Kovalev Aleksandr (33)
  • 2 - Golovina Polina - Sergeev Andrei (49)
  • 5 - Voitovych Sofiia - Tolmachov Danylo (68)
  • 6 - Zimakova Irina - Kolbasiuk Aleksandr (63)
  • 7 - Bondarenko Daria - Kobiltchenko Yaroslav (57)
  • 7 - Goncharuk Zlata - Soroka Vladimir (46)
  • 9 - Pundelik Varvara - Minin Georgii (66)
  • 10 - Chuvashova Lera - Mendeleev Max (47)
  • 11 - Ignatova Arina - Kulakovskiy Denis (51)
  • 12 - Azhazha Albina - Poiasnik Oleh (56)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleChSRPJСумма
PMWVZLHIBKСPMWVZLHIBKСPMWVZLHIBKСPMWVZLHIBKСPMWVZLHIBKС
155××××××××8××××××××8××××××××8×××××××7×××××××××940
261××××××××8×××××××7×××××××7××××××××8××××××××838
233×××××××7××××××××8×××××××××9×××××××7×××××××738
249××××××××8××××××××8×××××××7××××××××××10×××××538
568××××××6×××××××7×××××××7×××××××7××××××××835
663××××××6××××××6××××××××8××××××6××××××××834
757×××3××2×××××5×××3×××××518
746××××4×××××5××2××××4×××318
966××××4×××××5××2××××4×116
1047×1××2×××3×××3×××××514
1151×××3××2×1×107
1256××20×10×14

Judges

P - Mosejchuk Andrej
M - Martyniuk Elena
W - Smirnoff Karina
V - Saccani Mirko
Z - Surkov   Sergey
L - Kryklyvyy Slavik
H - Karpov Anton
I - Kazachenko Polina
B - Aydaev Ruslan
K - Kongsdal Klaus

17:25 - [33] - Open Categories, Latin (Ch+S+R+P+J), Youth 1, 1/2 final

  • 1 - Dolgopolova Anna - Mirkhanov Sharif (54)
  • 2 - Prusakova Daria - Novikov Egor (83)
  • 3 - Reus Karina - Titivkin Artem (97)
  • 4 - Margita Solomiya - Ravlyk Artur (74)
  • 5 - Stetskiv Yuliana - Sakhanenko Ivan (84)
  • 6 - Dederko Magdalena - Pawlowski Kacper (100)
  • 7 - Artamonova Mariia - Stifutin Igor (72)
  • 8 - Margulis Alisa - Dovhalov Bohdan (101)
  • 9 - Aleksanian Almira - Filatov Timur (92)
  • 10 - Gonchar Anastasia - Logvinov Daniil (93)
  • 11 - Trauberg Anastasia - Maksimov Daniil (90)
  • 12 - Zimakova Irina - Kolbasiuk Aleksandr (63)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleChSRPJСумма
PMWVZLHIBKСPMWVZLHIBKСPMWVZLHIBKСPMWVZLHIBKСPMWVZLHIBKС
154××××××××××10××××××××××10×××××××××9××××××××××10×××××××××948
283×××××××××9×××××××××9××××××××××10××××××××××10×××××××××947
397×××××××××9××××××××8××××××××××10×××××××××9××××××××844
474×××××××7××××××××8××××××××8×××××××7××××××××838
584××××4×××3×××××5×××××××7×××××524
6100×××××5×××××5×××××5×××3×××321
772××××4××××4××××4××××4××218
8101×××3×××3×××3××××4××××417
992×××3××2××2×××3××××414
1093××××4××2××2××2×××313
1190×1×××××5×1×1×××311
1263×1×1×10××25

Judges

P - Mosejchuk Andrej
M - Martyniuk Elena
W - Smirnoff Karina
V - Saccani Mirko
Z - Surkov   Sergey
L - Kryklyvyy Slavik
H - Karpov Anton
I - Kazachenko Polina
B - Aydaev Ruslan
K - Kongsdal Klaus

17:40 - [34] - Open Categories, Latin (Ch+S+R+J), Juvenile 1, Final

  • 1 - Pavlyuk Alexandra - Feofanov Roman (6)
  • 2 - Baranova Anita - Rotikov Timur (5)
  • 3 - Krivosar Daria - Palagin Gleb (3)
  • 4 - Niyazbekova Zhanel - Arystanbek Shaimanov (4)
  • 5 - Abramochkinalana Lana - Zolotov Dmitrii (2)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaJive
PMVZLHNBKT11-21-31-41-5PPMVZLHNBKT11-21-31-41-5PPMVZLHNBKT11-21-31-41-5PPMVZLHNBKT11-21-31-41-5P
1621221321323810101012355145155234510521231224222891010121532234152578102
25141442324324610103151152434235681031411315353447810215115151235677101
334353551354114610434333312142381010133452412152468103.543351412542358104
44523121541146781025244412431245910452524341312468103.552443345411248105
523545344525-136105412225352315781024534553544--261053422452332-479103

Judges

P - Mosejchuk Andrej
M - Martyniuk Elena
V - Saccani Mirko
Z - Surkov   Sergey
L - Kryklyvyy Slavik
H - Karpov Anton
N - Mikhailov Gennady
B - Aydaev Ruslan
K - Kongsdal Klaus
T - Rybina Yekaterina

18:19 - [35] - Open Categories, Standard (W+T+VW+F+Q), Youth 2, Final

  • 1 - Deev Viktor - Moroz Kseniia (114)
  • 2 - Bai Lolita - Donskoy Artem (179)
  • 3 - Tolstaia Ekaterina - Pavlinov Artem (107)
  • 4 - Telitsyna Evgeniia - Zakharov Maksim (94)
  • 5 - Kostenko Irina - Germanov Kirill (106)
  • 6 - Kozlova Anastasia - Machavariani Alexander (113)
  • 7 - Aheyeva Yauheniya - Prokhorenko Dmitry (102)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoV. WaltzFoxtrotQuickstep
CEABRADASYXAC11-21-31-41-51-61-7PCEABRADASYXAC11-21-31-41-51-61-7PCEABRADASYXAC11-21-31-41-51-61-7PCEABRADASYXAC11-21-31-41-51-61-7PCEABRADASYXAC11-21-31-41-51-61-7P
11141131112211791010101010111222132115910101010101111711371177888810111121123117910101010101111511331177991010101
2179351534114633579101033336541124236891010233253511262477910102332525112425781010102332325113424891010102
31072346224622-56881010227451265321456891042453425632-3579101042543336632-2678101032546332522-467910103
4946752435333-156891044451334343115910101034541232253146810101034451424243134910101045452424243-3481010104
51064627753575-1236710555177526651222681056632744444-127791056636743455--24691054631645475112579105
61137473577454--14661067664477456---3471065764567375--12571065764667567---1371066764567667---127106
71025264666767-112381076273665777-122361077276676567-111261077277575776-111341077277776756-11124107

Judges

C - Dzhafarov Eldar
E - Frahm Harald
AB - Tonello Luca
R - Radush Aleksander
AD - Zenkevich Aleksander
A - Afanasyeva Svetlana
S - Rozhkova Anna
Y - Sochacki Slawomir
X - Smirnova Natalia
AC - Zakharin Aleksey

18:30 - [36] - Open Categories, Standard (W+T+VW+F+Q), Juvenile 2, Final

  • 1 - Petrushenko Anastasiia - Povalii Anton (11)
  • 2 - Bezyglova Kseniy - Vihtar Egor (12)
  • 3 - Glukhova Dominika - Shtukar Alexey (7)
  • 4 - Kashintseva Veronika - Zaseka Ruslan (13)
  • 5 - Maksakova Anna - Kuvardin Maxim (21)
  • 6 - Anastaseva Elena - Legkostypov Leon (20)
  • 7 - Maksimov Nikita - Krivitskaya Ada (26)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoV. WaltzFoxtrotQuickstep
CEABRADASYXAC11-21-31-41-51-61-7PCEABRADASYXAC11-21-31-41-51-61-7PCEABRADASYXAC11-21-31-41-51-61-7PCEABRADASYXAC11-21-31-41-51-61-7PCEABRADASYXAC11-21-31-41-51-61-7P
11115112112117999101010111111111111010101010101011121111111910101010101011111111111101010101010101111121111191010101010101
2123123145133348910101023426264323-36881010242142442271559991022422235224-679101010262251223321688910102
372234423322-581010101032635536452-2458101043567733452-145781033277726442-346671032567647253-23468105
4137775334557--23661044373423234-269991037675425343-13578104.57666374333--45581077772534445-12577104
5216466557664---2491057257645766-112471065336356765--33691066545457656---2691063336355624-156810103
6205357676446--13581066564777547---2461072443577536-13578104.55353643767--34681055453476766--1358106
7264642762775-224571075742352675-234781056752662674-223481074734562575-124781044644763577--1457107

Judges

C - Dzhafarov Eldar
E - Frahm Harald
AB - Tonello Luca
R - Radush Aleksander
AD - Zenkevich Aleksander
A - Afanasyeva Svetlana
S - Rozhkova Anna
Y - Sochacki Slawomir
X - Smirnova Natalia
AC - Zakharin Aleksey

19:30 - [38] - Open Categories, Latin (Ch+S+R+P+J), Adults, 1/4 final

  • 1 - Dubrovskaia Anastasiia - Popov Mikhail (154)
  • 1 - Agarkova Alina - Zevelev Alexandr (143)
  • 1 - Averkieva Alexandra - Prasnikar Klemen (178)
  • 1 - Rozghon Anhelina - Bihus Maksym (119)
  • 1 - Kharchenko Viktoria - Sinardi Salvo (157)
  • 6 - Tarnowska Magdalena - Dziedzic Oskar (130)
  • 7 - Povzun Aleksandra - Cosar Taha Batu (118)
  • 7 - Zadoian Karina - Semeshkin Dmitrii (141)
  • 9 - Adele Adele - Chernov Nikolay (132)
  • 10 - Mazulevich Elizabeth - Zugan Oleg (108)
  • 11 - Putilina Sasha - Scherbak Mark (110)
  • 12 - Boyko Elena - Solomovych Artur (121)
  • 13 - Chinenkova Aleksandra - Rodygin Alexander (150)
  • 14 - Pilipenko Alena - Fedorov Oleksii (124)
  • 15 - Osadchuk Anastasiia - Mordvinov Alexis (112)
  • 16 - Jedwabna Weronika - Kotov Viacheslav (129)
  • 17 - Gurianova Alena - Parshikov Nikolay (125)
  • 18 - Prusakova Daria - Novikov Egor (83)
  • 19 - Rudenko Daria - Paratui Vasilii (136)
  • 19 - Oblakova Mariia - Riabtsev Aleksandr (122)
  • 21 - Dvoryanova Elizaveta - Usov Vladimir (135)
  • 22 - Timush Antonina - Bespalov Nichita (126)
  • 22 - Torikova Anastasiia - Filimonov Ilia (120)
  • 24 - Khmeleva Daria - Yutin Nikita (123)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleChSRPJСумма
PMWVZLHIBKСPMWVZLHIBKСPMWVZLHIBKСPMWVZLHIBKСPMWVZLHIBKС
1154××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××1050
1143××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××1050
1178××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××1050
1119××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××1050
1157××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××1050
6130×××××××××9×××××××××9×××××××××9××××××××××10××××××××××1047
7118××××××××××10××××××××8××××××××8××××××××8××××××××××1044
7141×××××××××9××××××××××10××××××××8××××××××8×××××××××944
9132××××××××××10××××××××8×××××××××9××××××××8××××××××843
10108×××××××××9××××××××8××××××××8××××××××8××××××××841
11110××××××××8×××××××7××××××6××××××××8×××××××736
12121××××××××8×××××××7××××××6××××××6××××××××835
13150××××××6××××××6××××4××××××××8×××××××731
14124×××××5×××3××××××××8××××4×××323
15112×××××5××××××6××××4××××4×××322
16129×××3××××4×××3×××3×××××518
17125××2×××3×××3×××3××213
1883×1××2××2×××3××210
19136××2×××3××2×1×19
19122×1××2××2××2××29
21135×1×1××2××2××28
221260×1×××3×1×16
221200×1××2××2×16
24123×1×1×1×1×15

Judges

P - Mosejchuk Andrej
M - Martyniuk Elena
W - Smirnoff Karina
V - Saccani Mirko
Z - Surkov   Sergey
L - Kryklyvyy Slavik
H - Karpov Anton
I - Kazachenko Polina
B - Aydaev Ruslan
K - Kongsdal Klaus

19:51 - [39] - WDC Professional, Latin (Ch+S+R+P+J), Pro, 1/4 final

  • 1 - Sergeeva Marina - Frecautanu Dorin (171)
  • 1 - Teleshova Polina - Belorukov Kirill (153)
  • 1 - Tolstaya Evgeniya - Govorov Nikolay (164)
  • 4 - Vasilchenko Anastasia - Strebizh Andrey (166)
  • 4 - Trautz Nina - Burchuladze Victor (138)
  • 4 - Kosenko Tatiana - Voronin Kirill (158)
  • 7 - Eliseeva Maria - Tokarev Anton (147)
  • 8 - Seo Sujin - Lee Jaehyun (144)
  • 9 - Kortelainen Disa - Hyvarinen Markku (174)
  • 10 - Didenko Yana - Tsynkevich Gennadiy (163)
  • 11 - Kurepina Ekaterina - Stadnichenko Andrei (167)
  • 12 - Suhneva Polina - Makhmuradzhaev Alfred (146)
  • 13 - Gognadze Nona - Sokolkov Alexey (170)
  • 14 - Shakirova Aliya - Lufrano Tony (127)
  • 14 - Maletskaia Alina - Stepovoy Sergey (161)
  • 16 - Vorobchenko Darya - Gellai Tamas (173)
  • 17 - Klimanova Ekaterina - Nikolaev Igor (156)
  • 18 - Todorovic Katarina - Erdlyi Szilrd (168)
  • 19 - Evstrakhina Darya - Plyuschenko Evgeniy (151)
  • 19 - Kalinina Natalia - Mosanovskiy Vadim (176)
  • 21 - Kysel Edita - Loewe Thomas Jay (175)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleChSRPJСумма
PDEWZLBUKJСPDEWZLBUKJСPDEWZLBUKJСPDEWZLBUKJСPDEWZLBUKJС
1171××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××1050
1153××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××1050
1164××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××1050
4166×××××××××9××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××1049
4138××××××××××10××××××××××10×××××××××9××××××××××10××××××××××1049
4158××××××××××10×××××××××9××××××××××10××××××××××10××××××××××1049
7147×××××××××9××××××××××10××××××××××10××××××××××10×××××××××948
8144××××××××××10××××××××××10××××××××××10×××××××××9××××××××847
9174×××××××7××××××××××10××××××××××10×××××××××9××××××××××1046
10163×××××××7××××××××8×××××××××9××××××××8×××××××××941
11167×××××××7××××××6××××××××8×××××××××9×××××××××939
12146×××××××7×××××××7×××××××7×××××××7×××××××××937
13170××××××6××××××6×××××××7×××××××7××××××632
14127×××××××7××××××6××××××6××××××6××××××631
14161×××××××7×××××××××9××××4×××××5××××××631
16173×××3×××××5××××××6×××××5××××423
17156×××3×××3×1××2××211
18168×××3×1×1×××3×19
19151×××30×1004
19176××20×10×14
21175000000

Judges

P - Mosejchuk Andrej
D - Fairweather Gaynor
E - Frahm Harald
W - Smirnoff Karina
Z - Surkov   Sergey
L - Kryklyvyy Slavik
B - Aydaev Ruslan
U - Ryupin Sergey
K - Kongsdal Klaus
J - Khvorova Elena

20:21 - [40] - Open Categories, Standard (W+T+VW+F+Q), Juniors 2, Final

  • 1 - Evstigneeva Margarita - Apaev Maksim (65)
  • 2 - Pundelik Varvara - Minin Georgii (66)
  • 3 - Bogorodskaya Polina - Alekseev Georgy (62)
  • 4 - Mishanina Viktoriia - Barinov Sergei (50)
  • 5 - Golovina Polina - Sergeev Andrei (49)
  • 6 - Siniachkina Polina - Filin Radomir (53)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoV. WaltzFoxtrotQuickstep
CEABRADNASYXAC11-21-31-41-51-6PCEABRADNASYXAC11-21-31-41-51-6PCEABRADNASYXAC11-21-31-41-51-6PCEABRADNASYXAC11-21-31-41-51-6PCEABRADNASYXAC11-21-31-41-51-6P
165432211112116910111111155121221111699911111532422111115891011111422212211115101011111112532221111159101011111
26634633243365-1689112136531433662267811245631143355225710115546531333561156911532631132345248910112
36252455426554-225101163251461454423481011331523324534137911112314324165342369101125141362456323579114
450153665354321256911544366336422-258811414355436422135810113153463444221359101131415634642224589113
5492111465464334589113212355656531355911622114555643245710114231156556432356911443245555654-12510115
653665423621261456711466442452235-347911566466662266-223311666564562265-223611666564463236-1356116

Judges

C - Dzhafarov Eldar
E - Frahm Harald
AB - Tonello Luca
R - Radush Aleksander
AD - Zenkevich Aleksander
N - Mikhailov Gennady
A - Afanasyeva Svetlana
S - Rozhkova Anna
Y - Sochacki Slawomir
X - Smirnova Natalia
AC - Zakharin Aleksey

20:31 - [41] - Open Categories, Latin (Ch+S+R+P+J), Youth 1, Final

  • 1 - Dolgopolova Anna - Mirkhanov Sharif (54)
  • 2 - Margita Solomiya - Ravlyk Artur (74)
  • 3 - Prusakova Daria - Novikov Egor (83)
  • 4 - Reus Karina - Titivkin Artem (97)
  • 5 - Dederko Magdalena - Pawlowski Kacper (100)
  • 6 - Stetskiv Yuliana - Sakhanenko Ivan (84)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaPasodobleJive
PMDFAAIBOKJ11-21-31-41-51-6PPMDFAAIBOKJ11-21-31-41-51-6PPMDFAAIBOKJ11-21-31-41-51-6PPMDFAAIBOKJ11-21-31-41-51-6PPMDFAAIBOKJ11-21-31-41-51-6P
1541212212121510101010101121111123179101010101122221212141010101010111111111219101010101011211112221610101010101
27431643363132278810331534351153367101023164325415235791043242324213158101010231423341123581010102
3834443443464--2991044334323463-169910444134313542259101034423232454-359101034423221454145910103
49753211212323799101025422242352-5681010353311432422479101026666666666-----1066666666666-----106
51002656654545-11371052646564544-11571052645554533-13591052534445342-248101042535555343-14510105
6846535565656--1161066565656626-11141066556666666----21065355553535--33101055354443535--3610104

Judges

P - Mosejchuk Andrej
M - Martyniuk Elena
D - Fairweather Gaynor
F - Gaydash Oleksandr
AA - Suslova Tatyana
I - Kazachenko Polina
B - Aydaev Ruslan
O - Molkin Vjatseslav
K - Kongsdal Klaus
J - Khvorova Elena

20:41 - [43] - Open Categories, Latin (Ch+S+R+P+J), Adults, 1/2 final

  • 1 - Kharchenko Viktoria - Sinardi Salvo (157)
  • 2 - Dubrovskaia Anastasiia - Popov Mikhail (154)
  • 3 - Agarkova Alina - Zevelev Alexandr (143)
  • 4 - Rozghon Anhelina - Bihus Maksym (119)
  • 5 - Zadoian Karina - Semeshkin Dmitrii (141)
  • 6 - Tarnowska Magdalena - Dziedzic Oskar (130)
  • 7 - Povzun Aleksandra - Cosar Taha Batu (118)
  • 8 - Adele Adele - Chernov Nikolay (132)
  • 9 - Chinenkova Aleksandra - Rodygin Alexander (150)
  • 10 - Mazulevich Elizabeth - Zugan Oleg (108)
  • 11 - Boyko Elena - Solomovych Artur (121)
  • 12 - Putilina Sasha - Scherbak Mark (110)
  • 13 - Osadchuk Anastasiia - Mordvinov Alexis (112)
  • 14 - Pilipenko Alena - Fedorov Oleksii (124)
  • 14 - Averkieva Alexandra - Prasnikar Klemen (178)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleChSRPJСумма
PMWVZLHIBKСPMWVZLHIBKСPMWVZLHIBKСPMWVZLHIBKСPMWVZLHIBKС
1157××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××1050
2154××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××10×××××××××949
3143××××××××××10×××××××××9××××××××××10×××××××××9×××××××××947
4119×××××××7×××××××7××××××××8××××××6×××××××××937
5141××××××××8×××××5××××4×××××5××××××628
6130××××4×××3×××××5×××××5×××××××724
7118×××3××××××6×××××5×××××5××××423
8132××2×××3××2×××××5×××315
9150×××3××2×1××2××210
10108××2×××3××2××209
111210××2××20×15
12110×10×1002
13112000×101
14124000000
14178000000

Judges

P - Mosejchuk Andrej
M - Martyniuk Elena
W - Smirnoff Karina
V - Saccani Mirko
Z - Surkov   Sergey
L - Kryklyvyy Slavik
H - Karpov Anton
I - Kazachenko Polina
B - Aydaev Ruslan
K - Kongsdal Klaus

21:16 - [44] - Open Categories, Latin (Ch+S+R+P+J), Youth 2, Final

  • 1 - Mazulevich Elizabeth - Zugan Oleg (108)
  • 2 - Osadchuk Anastasiia - Mordvinov Alexis (112)
  • 3 - Shuba Victoria - Vasylykiv Mykhailo (104)
  • 4 - Dederko Magdalena - Pawlowski Kacper (100)
  • 5 - Gonchar Anastasia - Logvinov Daniil (93)
  • 6 - Reus Karina - Titivkin Artem (97)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaPasodobleJive
QGMVZLHIBUK11-21-31-41-51-6PQGMVZLHIBUK11-21-31-41-51-6PQGMVZLHIBUK11-21-31-41-51-6PQGMVZLHIBUK11-21-31-41-51-6PQGMVZLHIBUK11-21-31-41-51-6P
1108411111111111010101111111411111421118991111111311111121119101111111113121111121181011111111121211231111710111111111
211212232222222110111111112226232212221910101011212232221222210111111112121222421223101011111121213312222239111111112
310434363333433--810101133525231334313891111345353334543--581111345343333343--7101111345452314333126911113
410023524445555-236111141343543555511461111523425445355-2471111423535525455-2451111533324445455-14811114
59355455554344--151111554344554434--281111454544553434--271111554454454534--171111454545553544--1511115
69766646666666---1111666566666666----111666666666666-----11666666666666-----11666666666666-----116

Judges

Q - Pomorska Agnieszka
G - Gotsulyak Aleksey
M - Martyniuk Elena
V - Saccani Mirko
Z - Surkov   Sergey
L - Kryklyvyy Slavik
H - Karpov Anton
I - Kazachenko Polina
B - Aydaev Ruslan
U - Ryupin Sergey
K - Kongsdal Klaus

21:26 - [45] - WDC Professional, Latin (Ch+S+R+P+J), Pro, 1/2 final

  • 1 - Kosenko Tatiana - Voronin Kirill (158)
  • 1 - Teleshova Polina - Belorukov Kirill (153)
  • 3 - Sergeeva Marina - Frecautanu Dorin (171)
  • 4 - Vasilchenko Anastasia - Strebizh Andrey (166)
  • 5 - Tolstaya Evgeniya - Govorov Nikolay (164)
  • 6 - Trautz Nina - Burchuladze Victor (138)
  • 7 - Seo Sujin - Lee Jaehyun (144)
  • 8 - Suhneva Polina - Makhmuradzhaev Alfred (146)
  • 9 - Kurepina Ekaterina - Stadnichenko Andrei (167)
  • 9 - Eliseeva Maria - Tokarev Anton (147)
  • 11 - Didenko Yana - Tsynkevich Gennadiy (163)
  • 12 - Kortelainen Disa - Hyvarinen Markku (174)
  • 13 - Gognadze Nona - Sokolkov Alexey (170)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleChSRPJСумма
PDEWZLBUKJСPDEWZLBUKJСPDEWZLBUKJСPDEWZLBUKJСPDEWZLBUKJС
1158××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××1050
1153××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××10××××××××××1050
3171××××××××××10××××××××××10××××××××××10×××××××××9××××××××××1049
4166×××××××××9××××××××××10×××××××××9××××××××××10××××××××××1048
5164××××××6××××××6××××××6××××4×××××××729
6138×××××5×××××5×××××5×××××5××××424
7144×××3×××3××2×××3××213
8146××2××2×××3×××3××212
9167×1××2××2××2××29
9147×××3×1××2××2×19
11163×1×1×1×1××26
12174000×101
13170000000

Judges

P - Mosejchuk Andrej
D - Fairweather Gaynor
E - Frahm Harald
W - Smirnoff Karina
Z - Surkov   Sergey
L - Kryklyvyy Slavik
B - Aydaev Ruslan
U - Ryupin Sergey
K - Kongsdal Klaus
J - Khvorova Elena

21:46 - [46] - Open Categories, Latin (Ch+S+R+P+J), Juniors 2, Final

  • 1 - Chyrkova Viktriia - Shtepka Andrii (55)
  • 2 - Voitovych Sofiia - Tolmachov Danylo (68)
  • 3 - Zimakova Irina - Kolbasiuk Aleksandr (63)
  • 4 - Borisova Elizaveta - Kovalev Aleksandr (33)
  • 5 - Golovina Polina - Sergeev Andrei (49)
  • 6 - Moroz Yana-Sofiia - Fediuk Denys (61)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaPasodobleJive
QGPDWFHNAAUO11-21-31-41-51-6PQGPDWFHNAAUO11-21-31-41-51-6PQGPDWFHNAAUO11-21-31-41-51-6PQGPDWFHNAAUO11-21-31-41-51-6PQGPDWFHNAAUO11-21-31-41-51-6P
155431352322512589111124512614326135689113441251412623669101114213524126226791011144125122261377910111
26834421113324358111111123434232343-38111111133544252334-2691111434524133333128101111233533233355-18811113
3635124436116235689113512613511544567101125125236315135771011253261462151356791135226136113236889112
4331551642451634469114145154146353347101141641641464633377115164163146463347711415416414543334810114
54926353646635-145711636343626526-25671152533362551513661011325343656515124591162634465661612356116
66162662555443-23581156265256541214458116626615364231356711661652525424144691156165254542413369115

Judges

Q - Pomorska Agnieszka
G - Gotsulyak Aleksey
P - Mosejchuk Andrej
D - Fairweather Gaynor
W - Smirnoff Karina
F - Gaydash Oleksandr
H - Karpov Anton
N - Mikhailov Gennady
AA - Suslova Tatyana
U - Ryupin Sergey
O - Molkin Vjatseslav

21:56 - [47] - Open Categories, Standard (W+T+VW+F+Q), Youth 1, Final

  • 1 - Kazantseva Dasha - Kabisov Timur (99)
  • 2 - Margulis Alisa - Dovhalov Bohdan (101)
  • 3 - Fabrina Ekaterina - Balakshin Aleksandr (78)
  • 4 - Mamedova Anna - Kars Georgii (79)
  • 5 - Telitsyna Evgeniia - Zakharov Maksim (94)
  • 6 - Rot-Serova Tatiana - Kalinin Nikolay (88)
  • 7 - Panova Anna - Volkov Egor (75)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoV. WaltzFoxtrotQuickstep
CEABRADASYXAC11-21-31-41-51-61-7PCEABRADASYXAC11-21-31-41-51-61-7PCEABRADASYXAC11-21-31-41-51-61-7PCEABRADASYXAC11-21-31-41-51-61-7PCEABRADASYXAC11-21-31-41-51-61-7P
19917211253214788991011421116421577991010114211123215891010101011321212321481010101010211113113217810101010101
210133123111734599991024312221172378999102411222117248899910231121211725899991013522132172268899102
3786234547235-246891046234447266-236691035333337244-168991037435337234-157881036434444245-128910103
47921536546122456810103216565451323458101042274754513134688104225475461313468910423636656131255610104
5947645276566-112481077553365655--22791057645465656---2591055543463565--248101057246273566-23458106
6884466462457-115691053646772347-135571073566673467--23481064666675457---2481064655757437--1367105
7755577733744--24661065777533734--34661066757546735--12571076777546746---2361075777526754-11256107

Judges

C - Dzhafarov Eldar
E - Frahm Harald
AB - Tonello Luca
R - Radush Aleksander
AD - Zenkevich Aleksander
A - Afanasyeva Svetlana
S - Rozhkova Anna
Y - Sochacki Slawomir
X - Smirnova Natalia
AC - Zakharin Aleksey

22:10 - [48] - WDC Professional, American Smooth (W+T+F+VW), Pro, Final

  • 1 - Shcherbina Olga - Polovnikov Aleksey (152)
  • 2 - Maltseva Anastasia - Barskiy Evgeniy (142)
  • 3 - Mahotko Mariya - Katsyr Valerii (159)
  • 4 - Voloshina Yuliana - Bagaev Ivan (160)
  • 5 - Blagodyreva Anna - Suftin Dmitrii (162)
  • 6 - Wilton Victoriya - Shershnev Aleksey (169)
  • 7 - Suprunova Marina - Minko Igor (155)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleWaltzTangoFoxtrotV. Waltz
CEABADYXAC11-21-31-41-51-61-7PCEABADYXAC11-21-31-41-51-61-7PCEABADYXAC11-21-31-41-51-61-7PCEABADYXAC11-21-31-41-51-61-7P
1152161111166666771131111166777771141111166677771131111166777771
21422422522-55677722722522-55566722222522-66677723223522-4667772
3159313327312666673314326412466773415526312346773413527312456673
41607545467---245764534477--1455746343477--2445742442467-2255674
51625256355-12267755455355--1277755534355--2377756554355--126775
61694374734--2555746266733-13336763666634--2337765776634--123576
71556767646---115777677646---114777777746---112777667746---11477

Judges

C - Dzhafarov Eldar
E - Frahm Harald
AB - Tonello Luca
AD - Zenkevich Aleksander
Y - Sochacki Slawomir
X - Smirnova Natalia
AC - Zakharin Aleksey

22:30 - [49] - Open Categories, Latin (Ch+S+R+P+J), Adults, Final

  • 1 - Kharchenko Viktoria - Sinardi Salvo (157)
  • 2 - Dubrovskaia Anastasiia - Popov Mikhail (154)
  • 3 - Agarkova Alina - Zevelev Alexandr (143)
  • 4 - Rozghon Anhelina - Bihus Maksym (119)
  • 5 - Zadoian Karina - Semeshkin Dmitrii (141)
  • 6 - Tarnowska Magdalena - Dziedzic Oskar (130)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaPasodobleJive
PMWVZLHIBK11-21-31-41-51-6PPMWVZLHIBK11-21-31-41-51-6PPMWVZLHIBK11-21-31-41-51-6PPMWVZLHIBK11-21-31-41-51-6PPMWVZLHIBK11-21-31-41-51-6P
11571111111111101010101010111111111111010101010101111111111110101010101011111111111101010101010111111111111010101010101
21542222222222-101010101022323232232-61010101022322222222-91010101022223222222-91010101022422222322-891010102
31434433345333--69101034432356323-26891034233333333-1910101034432335333-179101034333355433--6810103
41196344454654--1681046254544454-11691046454465464---571046344453664--2671046244566664-1145106
51415566533545--2381055566423545-12481055566544645---371055565664545---271055566633245-1347105
61303655666466--1241063645665666--1241063645656556--1261063656546456--1361063655444556--148104

Judges

P - Mosejchuk Andrej
M - Martyniuk Elena
W - Smirnoff Karina
V - Saccani Mirko
Z - Surkov   Sergey
L - Kryklyvyy Slavik
H - Karpov Anton
I - Kazachenko Polina
B - Aydaev Ruslan
K - Kongsdal Klaus

22:30 - [50] - WDC Professional, Latin (Ch+S+R+P+J), Pro, Final

  • 1 - Sergeeva Marina - Frecautanu Dorin (171)
  • 2 - Teleshova Polina - Belorukov Kirill (153)
  • 3 - Kosenko Tatiana - Voronin Kirill (158)
  • 4 - Vasilchenko Anastasia - Strebizh Andrey (166)
  • 5 - Trautz Nina - Burchuladze Victor (138)
  • 6 - Tolstaya Evgeniya - Govorov Nikolay (164)
detailed results ...

Detailed results

PlaceCoupleCha-cha-chaSambaRumbaPasodobleJive
PDEWZLBUKJ11-21-31-41-51-6PPDEWZLBUKJ11-21-31-41-51-6PPDEWZLBUKJ11-21-31-41-51-6PPDEWZLBUKJ11-21-31-41-51-6PPDEWZLBUKJ11-21-31-41-51-6P
117121112112126101010101012111221211610101010101111121111191010101010111112112217101010101011111211212710101010101
215312221221214101010101021222112122410101010102222212222211010101010222221221123101010101022222122121310101010102
31583333333333--1010101033333344333--810101033333333333--1010101033333333333--1010101033333334333--91010103
41664544444545---7101044544433444--29101044545444544---7101044444454444---9101044444443545--1810104
51385455555666---171055455555666---171055464555666---261055555645665---171055555555666----7105
61646666666454---231066666666555----31066656666455---141066666566556----31066666666454---23106

Judges

P - Mosejchuk Andrej
D - Fairweather Gaynor
E - Frahm Harald
W - Smirnoff Karina
Z - Surkov   Sergey
L - Kryklyvyy Slavik
B - Aydaev Ruslan
U - Ryupin Sergey
K - Kongsdal Klaus
J - Khvorova Elena